Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jól értettem,hogy az eddigi...

Jól értettem,hogy az eddigi sávok helyett majd teljesen random döntik el,hogy kinek mekkora fizetést adnak?

Figyelt kérdés
Direkt ide írom ki és nem a gazdasági topicba. Nem tudom ki olvasott, nézet híreket az elmúlt pár napban. De én megdöbbentem,hogy eltörölték az eddigi bérezési sávokat. Támpontot se adtak hogy mire mennyit kaphatunk fizetésként. Mást is felháborít? Csak 1 határ van hogy "X", összegtől "Y" összeg lehet a fizetés. De ezt majd a tankerületi elnök stb dönti el hogy ki mennyit kap. Ilyen létezik. 2023-ban európában? Ergo ha nem vagyok szimpatikus neki ezért még azért simán adhat kevesebb fizetést.

2023. aug. 7. 21:01
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk beázik a tető. Többször lett jelezve a Tankernek. Annyi történt, hogy kijött egy pasas, és fényképeket készített a helyszínről. Aztán semmi. A szülők megunták, jöttek és befoltozták a lyukat. Ez volt 2 éve, azóta sem kérdezett senki semmit, és nem is jöttek, hogy megcsinálják.

Nem adnak ezek semmire pénzt, ha az iskola a gyerekek fejére omlik, az sem számít. A lányom sulijában meg a szülők festik ki nyaranta a termeket.

2023. aug. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 DominikX ***** válasza:
Minek csinálnák meg amikor a szülők saját pénzből megcsinálják a termeket, a fidesz az adót elveri másra, szavazáskor meg az X-et megkapja. Győztünk
2023. aug. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
100%
32-es, azért csináltuk meg, mert a gyerekek fejére esett az eső. És nem mindenhol csinálják meg.
2023. aug. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az, hogy milyen teljesítmény alapján kellene több fizetést adni nincs kitalálva...véleményem szerint nem is lehet, majd kitalálnak valami baromságot
nov. 27. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Mindenki fizetése a "tól" lesz, az "ig"-es fizetést senki sem kapja meg.
nov. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

26-os. Ős. Amit találtam, az leginkább középiskolában/ illetve elitebb iskolában tanítókra vonatkozik...pl. nyilván a 11 éves Sárika megy nyelvvizsgázni.

Vannak iskolák, ahol az is ritka ha versenyre viszel gyereket, és akkor pont a te tanítványod nyer országos/ megyei versenyt

nov. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%

Le volt írva pár példa:

-pl. hány sni-s van az osztályban: Ez most mi jelent? Ez jó, vagy rossz? Akkor kap több pénzt, ha több sni-st integrál, vagy ha kevesebbet? És egyébként a tanárnak mennyi köze van ahhoz, hogy egy gyerek sni-s-e?

-tanulmányi versenyek: úgy megnézem, hogy egy szakmunkásképzőben mennyi magyar versenyt nyernek a kőművesek. De még egy elitgimnáziumban is vannak jobb és rosszabb osztályok, tagozatok. Akkor az a tanár indul előnyből, aki mondjuk a magyarosokat tanítja.

-Nyelvvizsgák: Pont ugyanez. A nyelvet csoportbontásban tanítják, szóval aki a kezdőket kapja, esélye nem lesz fizetésemelésre, csak annak, aki a haladó csoportot tanítja.

-Mennyit hiányoznak a diákok: amikor ezt megláttam, ezen végképp eldobtam az agyam. A tanárnak mégis mi köze van ahhoz, hogy mennyit betegek a diákjai? Még az igazolatlan hiányzások, lógások sem rajta múlnak.

Sorolhatnám még, a vége mindig ugyanaz, a tanár teljesítménye nem mérhető akkor, ha a diák nem akar tanulni. Nem csak rajta múlik.

nov. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!