Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az iskolai idegennyelv tanárok...

Az iskolai idegennyelv tanárok miért turkálnak a gyerekek családi hátterében?

Figyelt kérdés

Jó lehet le leszek hurrogva, de emlékszem hogy mindig olyan témákat kellett feldolgozni amiben a család és annak megélhetése jött fel.


Pl. mutasd be a családod angolul. És ha valaki nem ismeri az apját? Vagy az anyját? Ha esetleg nevelőszülőknél van a gyerek akkor felhánytorgatják vele az egész osztály előtt?


Vagy másik:

Mutasd be a nyarad.

Ha valakinek nincs lehetősége anyagi okok miatt elmenni, akkor szegény gyereket arra készteti, hogy találjon ki valamit? Szerintem amúgy is fájhat neki, nem akkor amikor el is mondatják az osztály előtt.


De ugyanez igaz a pénz és a munka témakörre.


Mit gondoltok erről? Szerintem ezek a témák egyáltalán nem tanórára valók pl. olyan hogy mutasd be az iskolád vagy a városod sokkal inkább.



2023. szept. 8. 16:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy középfokú vizsgán is ezek a témakörök. Szerintem egyáltalán nem gáz. Nem arra kíváncsiak, hogy a nyáron voltál-e külföldön nyaralni, hanem, hogy tudsz-e kommunikálni általános témákról.
2023. szept. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
76%

Látom nehéz esettel van dolgunk, ezért az elején kedzem: a tanárokat valójában nem érdekli, te ki vagy, kik a szüleid, mit akarsz az élettől.

Szimplán csak azt szeretnék, hogy tanulj, fejlődj és válj európai polgárrá.

Hogy képes legyél egyetlen kibszott nyelven az anyanyelveden kivül megszólalni, és gondolatokat átadni.

Tehát amikor kérdezgetnek, akkor azt ne tekintsd rosszindulattal, hanem próbálj megfelelni az elvárásoknak.

És kérlek ne okoskodj. Nem áll jól.

2023. szept. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
A lényeg, hogy válaszolj. Nem kell, hogy igaz legyen, a lényeg a válasz. A nyelvvizsga témakörök és a tananyag adott. Ilyen baromságot még nem hallottam, mint amit te elővezettél.
2023. szept. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Megértem a válaszotok.


Engem csak azért zavart mert olyanoktól is ilyeneket kérdeztek akikről tudták, hogy milyen a családi háttér.

2023. szept. 8. 19:26
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

És akkor mi van, ha tudták, hogy kinek milyen a családi háttere?

Gondolod hogy akkor ezeknek a tanulóknak nem kell tudniuk megszólalni erről a témáról? Egyébként nem kell igazat mondani, mindenki azt mond, amit akar, a nyelvtanárt csak az érdekli, hogy helyesen használd a nyelvet.


Nem kell ezt túlgondolni, te viszont éppen ezt teszed.

2023. szept. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Kész vagyok :DDDD


Jólvan megértettem :DDD

2023. szept. 8. 20:20
 7/16 anonim ***** válasza:
29%
Én amúgy egyet tudok érteni a kérdezővel valamilyen szinten. Egy kisgyerek, alsóban vagy még akar felsoben is ennek nem látja azt a részét, hogy itt lényegében nem az igazságra kíváncsiak, hanem hogy mondjon valamit az illető. Emlékszem angol oran általánosban mi is mindig kérdezgetve lettünk ezekről. Felnőtt fejjel persze más. De egy gyereknek ez igenis okozhat kellemetlen helyzeteket.
2023. szept. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

Istenem... Akkor találjátok ki ti témákat. Nyitottatok már ki egy amgol könyvet is? Első téma: család. Már az újabbakban direkt benne van a mozaik család meg ilyenek, mint témakör.

Másrészt meg, ja... A tanárt nem érdekli. Azért kérdezi hogy beszéljen a gyerek.

De akkor beszéljenek atomfizikarol, ha az könnyebb mint a családról. De mist őszintén, aki ezekről a témákról nem tud kommunikálni, az mit vár az élettől?

2023. szept. 9. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%

Én nem azt mondom, hogy én jobb témákat tudnék kitalálni és ezekkel a témákkal sem lenne semmi gond, ha másfelől közelítenék meg a tanárok. Semmi baj a család témakörrel ha általánosságban beszélünk róla, ugyanígy a nyaralással sem.

De bárki bármit mond nekem gyerekkoromban igenis rosszul esett, hogy hallottam a legtöbb társam külföldön nyaral én pedig nem jutottam el ilyen helyekre. És tudom, hogy akinek pedig zűrös a családja az sem szívesen beszél róla. De tisztában vagyok vele, hogy ez nyelvvizsga követelmény, nekem is van, viszont már közel nagykorú voltam amikor csináltam. Úgy már teljesen más, tényleg mindenki azt mond amit meg akar osztani.

2023. szept. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%
Senkit nem érdekel, hogy mit mondasz ilyenkor, csak a szókincs és a nyelvtan számít. Ez csak egy tétel egy vizsgán, ami szerintem tök jó, életszerű téma. Órán, vizsgán azt mondasz, amit akarsz, hazudhatsz is, mert nem arról szól, hogy igazat mondj. Én pl mindig azt csináltam, hogy ha valamit nem tudtam elmondani, mert nem akartam, vagy épp nem volt meg hozzá a szókincsem, akkor kamuztam és mondtam olyat, amit el tudok/akarok mondani.
2023. szept. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!