Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy év alatt emelt kémia...

Egy év alatt emelt kémia érettségit meg lehet tanulni? Hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén érettségizem, orvosira szeretnék menni, viszont erre kicsit későn jöttem rá. :(

Lesz emelt biosz érettségim évvégén, abból faktra is jártam meg minden. Viszont kellene még ugye emelt kémia/fizika. Na én anno egyikből se voltam a legokosabb, akkor még nem tudtam, hogy kelleni fog, mert sajnos a NAT 2020 miatt második évben gimiben abbahagytuk. Szerintetek ha kihagyok egy évet akkor meg tudom azalatt tanulni emeltre egy egész jó szinten? Ha igen mit ajánlotok hogyan? És melyik éri meg jobban, vagy melyik könnyebb?

Előre is köszönöm!



2023. okt. 21. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Én is ÁOK-ra készülök, "többkörös" versenyző vagyok már, ez lesz a 2. rendes próbálkozásom. Nem tudom, hogy tudsz-e róla, de sokan vannak orvosin, akik nem elsőre kerülnek be, hanem akár több év kihagyással, úgyhogy ez ne tántorítson el.


Én is hasonlóan későn jöttem rá, hogy ez érdekel, konkrétan 11. Emelt töri+ angol faktos voltam:D

Én 12.ben a bioszra készültem csak, egyedül, ekkor 42%-os lett (sajnos nem volt annyi eszem, hogy időben elengedjem a töri emeltet, így rengeteg időm ment el töri tanulásra biosz helyett).

Tavaly ősszel kezdtem a kémiára rendesebben készülni, én tanfolyamra jártam, de nekem így kb 0 alapképzettséggel nem jött be, konkrétan gyógyszerészetire sem lett elég pontom, de ezt számolom rendes 1. próbálkozásnak.


Szerintem az is nagyon fontos még, hogy mit csinálsz ebben a kihagyott évben. Van, aki megteheti hogy csak tanul és fizeti a TB-t, én szakmát tanultam+ dolgoztam mellette, (ez a legrosszabb kombó szerintem, bőven elég lett volna csak dolgozni). Most már belátom, hogy teljesen hülyén osztottam be az időmet, de utólag könnyű okosnak lenni. Vannak elég jó online tanfolyamok is, amig teljesen nulláról kezdik a felkészülést, én majd most azok közül fogok válogatni. Vannak olyanok is, ahol van pénzvisszafizetési garancia is ha nem érsz el egy bizonyos százalékot érettségin, szóval szerintem egy ilyen "garanciás" tanfolyammal fel lehet rá készülni 1 év alatt ha tényleg beleadsz mindent.


Neked még azért is lenne előnyös szerintem a +1 év, mert az intézményi pontokból többet tudnál gyűjteni. Most pl egy sima gimis nem tud elmenni egészségügybe segédápolónak +15/20 pontért, de te jövőre simán el tudsz menni, lesz rá időd. A Semmelweises plusz pontokkal nem igazán vagyok képben, de több ismerősöm mondta, hogy elég brutál módon vannak elosztva az intézményi pontok, szóval ezeknek a gyűjtögetését szerintem érdemes minél hamarabb elkezdeni.

2023. okt. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%

Hasonló helyetben vagyok, én a kémiával évekkel szàmolok, mivel teljesen 0-ról kezdeném

És én se voltam túl jó belőle anno. Idén még csak a nyelvvizsgákra gyúrok. Már én is végeztem a gimivel.

Ez tőled függ szerintem hogy mennyire megy a kémia.

2023. okt. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó tanárral 1 év bőven elég.

Én ugyan kémia faktos voltam gimiben, de nagyon rossz tanárt kaptunk ki, ráadásul én inkább fizikás beállítottságú vagyok mint kémiás (állatorvosi volt a cél, így nem volt választásom), persze elsőre nem is jött össze az áhított szak. Nyáron kerestem magántanárt, aki 3 hónap alatt (teljesen az alapoktól indulva) felkészített az őszi érettségire és következő évben simán felvettek.

Az emelt kémia anyaga mennyiségre szerintem egyáltalán nem sok ha sikerül megértened az összefüggéseket (és nem bemagolni szeretnéd az összes egyenletet), csak a számolások kigyakorlására kell kicsit több időt fordítani.

2023. okt. 28. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!:) keress egy jó magántanárt és tanulj szorgalmasan. (Albert Viktort tudom szívből ajánlani Budapesten.)

Ugyanilyen helyzetben voltam mint te, de én bioszt se tanultam soha rendesen, művtöri-töri fakttal érettsegiztem, erettsegi előtt 1 hónappal talaltam ki,hogy én orvos leszek. Egy ev alatt teljesen a nulláról felkészített a magántanár a kemia emeltre, bioszbol magamtol készültem. Mellette dolgoztam egyébként és jogsit is csinaltam és meg szabadidőm is volt. Nagyon jó kis év tud ez lenni.:) elsőre felvettek az orvosira pedig aztán egyáltalán nem vagyok zseni. Átlagos képességek, szorgalom es egy jó időbeosztás csodákra képes. most pedig már a harmadévet taposom és életem legjobb és legbátrabb döntése volt a váltás. Hajrá!

nov. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!