Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem mellett mennyi szabadi...

Egyetem mellett mennyi szabadidőtök van?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok érettségizni, s a tanulmányaimat egyetemen szeretném folytatni, jogi karon.

Nagymamám kioktatott, hogy na majd aztán akkor nem lesz barátnőmmel való találkozgatás, mert nem lesz rá időm, ugyanis az egyetem nagyon nehéz, stb.

Én ezt egyáltalán nem hiszem el.

Persze biztos, hogy nehéz, de általános iskolás koromban is ugyanezt mondták: Csak akkor menjél a megye legerősebb gimnáziumába, ha rengeteget akarsz tanulni! Hát, ugyanúgy tartom a kitűnő átlagomat, mint egész általánosban, egyáltalán nem rengetett meg az "erősség". Kiskorom óta úgy lettem nevelve, hogy tanulni jó és nagyon fontos a jövőm érdekében, ezt a célt mindig magam előtt tartottam.

Nem tartom magam se strébernek, se zseninek, nekem csupán van egy célom, amit el akarok érni. (Ügyvéd szeretnék lenni.)

Néha úgy érzem, mintha nem is erőltetném meg magam tanulás terén (hiába tanulok 6 óránál többet, akár éjszakákat is fent vagyok, hogy tanuljak), valahogy nem érzem soknak. Ezt szoktam meg, így nem hinném, hogy nekem nagy falat lenne az egyetem. Mindeközben nagymamám sosem járt egyetemre, a családunkból még senki, (legalábbis a közelebbi elődeim közül) én akarok lenni az első. Azt mondja, hogy ő csak úgy gondolja, hogy az egyetem nagyon nehéz lenne.

Persze biztosan fogok éjjel nappal tanulni, de ha folyamatosan tanulok, nem hinném, hogy akkora megterhelő lenne számomra.

Ezenkívül miért ne lenne szabadidőm egyetem mellett? Elsősorban saját tapasztalatokra lennék kíváncsi, mennyi szabadidőtök van/volt egyetem mellett? Válaszotok előre is köszönöm, legyen szép estétek!



dec. 11. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Lesz szabadidőd és fogsz tudni találkozni a barátnőddel egyetem mellett is. Nyilván nehezebb, főleg eleinte, főleg a jogi kar, de egyáltalán nem az van, hogy 0-24-ben tanulnod kell majd, ha pedig kitűnő vagy, jól megy a tanulás, szorgalmas vagy és neked ez természetes, pláne sikerrel fogod venni az akadályokat.
dec. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%
Attól függ hova akarsz menni, a jogi karok között is nagy különbségek vannak. Az is kérdés hogy milyen gyorsan tanulsz. Lesz szabadidőd, de jog mellett nem sok. De mint mondtam egyetem és képességfüggő is.
dec. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
34%
A jog tényleg tanulásigényes, de csajozni bőven lesz időd. Ez csak az öregek túlzása.
dec. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
86%
Kollégiumban laktam, a jogászok permanensen buliztak, vizsgaidőszakban viszont hajtottak.
dec. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!