(Volt) Egyetemisták! Ti szeretitek/szerettétek azt a szakot, amelyiket választottátok?

Figyelt kérdés
Végzős vagyok, szeretnék egyetemen/fősulin tovább tanulni, de egyik szak sem fog meg kimondottan. A matekot, fizikát szeretem, valamilyen mérnöki szakon gondolkodtam, de semelyik sem vonz igazán

2022. aug. 30. 23:43
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Én fizikán vagyok, és nagyon szeretem.
2022. aug. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én biomérnökként kezdtem, viszont az info jobban megfogott és MSc nél úgy választottam specializációt hogy infóval foglalkozzak. Most pedig Data Scientist vagyok a Big 4 egyikénél pénzügyi területen.


Mérnöki szakokkal az a pozitívum, hogy könnyebb az átjárás a többi mérnöki szak felé.

2022. aug. 31. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A szakot magát igen, pedig megjártam párat. Két alapszakos és lassan két mesterszakos diplomám van, a pályaváltás miatt alakult így nekem :)


A légkör vagy az adott intézmény "viselkedése" viszont volt, hogy kib*szta nálam a biztosítékot.


Például mesterszakra ahova jártam. Eleve azért is mentem oda, mert már akkor gondolkodtam egy másik (műszaki) alapszakon és folyamat "piszkáltak", hogy miért nem megyek oda, mert az a diploma A Diploma... Mivel az alapszak nem fért volna bele nappalin, gondoltam még a mestert bevállalom így. Hát, én legszívesebben diplomaosztóra már el sem mentem volna, annyira nem volt hozzá humorom. A közösség abszolút kiábrándító volt számomra, a tanulmányi hivatal hülyeségeiből bőven elég volt két év is, a konzulensem úgy viselkedett, mint egy címeres fasz, végigbalhéztam vele az utolsó évet, mindketten utáltuk egymást, mint a büdös szart kb, mert miatta dobták vissza a témám és később miután megírtam, a diplomamunkám is. 3 napom volt kijavítani, mert idióta volt és rábeszélt hülyeségekre, amik nem feleltek meg a formai követelményeknek. 😂 De a szak klassz volt, klassz tárgyakkal, nem bántam meg, de jobb lett volna máshol. A stresszt nem érte meg.

2022. aug. 31. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

3!

Bme?

2022. aug. 31. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szeretem a szakomat. Most leszek végzős, aztán megyek mesterre is.

Utolsó gimis évben félévkor jöttem rá mi legyen a szak. Nem bántam meg.

Matek szakra mentem.

2022. aug. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első szakomat első félévben imádtam, na de akkor nagyrészt csak alapozó kurzusaim voltak, matek, biológia, kémia...Amikor elkezdődtek a rendes szaktárgyak elment az életkedvem is. Minden egyes órám unalmas volt, viszont a szaktársaimnak nem. Tudtam, hogy velem van a baj, nem vagyok jó helyen. Eleve amikor elkezdtem a képzést, nem tudtam elképzelni magamat, ahogy azt dolgozom.

Szakot váltottam. A mostani szakommal kapcsolatos bármilyen munkában el tudom magam képzelni. Úgy érzem ez már illik hozzám, itt lesz a helyem.


Nagyon fontos, hogy tájékozódj a szakról mélyen. Milyen munkahelyed lehet, Magyarországon találni lehet-e egyáltalán rendes állást. Milyen óráid lennének, milyen specializációk/szakosodások vannak.

Fizika+matekkal jó esélyed van egy nem éhenhalós szakhoz. Nézd át a mérnöki szakokat meg esetleg TTIK/TTK-sakat a felvin. Ha sokat nézegeted az adott szakot, lehet beleszeretsz :)

2022. aug. 31. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

#4

Yep

2022. aug. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ugyanaz a helyzet velem, mint az ötössel.
2022. szept. 2. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vegul hogy dontottel? :)
2023. ápr. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Logisztikusnak megyek a BMEre.
2023. júl. 6. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!