Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pécsi egyetemisták! Miért...

Pécsi egyetemisták! Miért szeretitek a várost?

Figyelt kérdés

Igazán tanácstalan vagyok, hogy Szegeden vagy Pécsett tanuljak tovább. Pécset szeretném jobban megismerni. Ti, akik oda járok, miért szeretitek? Milyen lehetőségek vannak, milyen programok? Előnyök, hátrányok?

Biológiát fogok tanulni, tanárnő szeretnék lenni.

Előre is köszönöm szépen a válaszaitokat!



2022. dec. 6. 00:14
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

Mindket varossal nagyon jol jarnal. Mindket helyen rengeteg programot lehet talalni, gyakorlatilag ugyanolyan nagy szamban. En Pécsen tanultam ot evet, nagyszeru volt minden. (Kiveve a haza jarast.) A tinedzser kori barataim javaresze Szegeden tanult, mert a kozepiskolai varosunkhoz az fekszik joval kozelebb. De leginkabb csak ezert. A csalad kozelsege miatt.


A volt kozepiskolas tarsaim Szegedet imadtak, en Pécset. Jartunk egymashoz is bulizni, ebben nem nagy kulonbseget talalok. Ha szereted a hegyeket, a termeszetet, a kirandulos, hegymaszos, turazos programokat, akkor egyertelmuen Pécs es kornyeke a nyero. Magaban a varosban is ezernyi turazasi lehetoseg rejlik, hiszen a varos benne van a termeszetben. Mindket varosnak gyonyoru es elettel teli a belvarosi resze. Pécs a fekvesebol adodoan a kintebbi reszeken is kinal szemet gyonyorkodteto, nagyon kellemes helyeket turazasra is, meg csak egy delutani, esti setara is. Nem mintha az alfoldon nem lehetne pl. nagyszeru bicikliturakat tenni a folyok menten, vagy setalgatni a Tisza partjan.


Az odautazgatas, hazautazgatas kerdese nagyon lenyeges szempont lehet. Egy masik, meghatarozo dolog lenne azt megtudni, hogy biologia szakon milyen az oktatas a ket helyen. A velemenyem, vagyis a tippem szerint mindket helyen biztos, hogy egyarant megfelelo a szinvonal. Remelem jon ide valaki, aki bioszra jart valamelyik, netan mindket egyetemre, es be tud szamolni.


Az egyetemmel kapcsolatosan en annyit tudok mondani neked (a pecsi TTK es BTK is ismeros szamomra) hogy a Tanulmanyi Osztallyal en szemely szerint mindig sokkal jobban boldogultam, mint a Szegedre jaro ismeroseim. A tanszekek es az oktatok valtozoak, mindket helyen van mindenfele. Rendes is, kevesbe korrekt is. En a pecsi egyetemet rugalmasabbnak talaltam, mint a szegedit, az intezendo tanulmanyi ugyeket illetoen mindenkeppen sokkal rugalmasabbnak. (TTK TO) De lehet, h masoknak meg mas a tapasztalata. Ez lehet nagyon egyeni is. En mindig mindent el tudtam intezni, a szegediek sokat szivtak a TO val.


Nekem az egyetemi evek alatt alfoldikent rengeteg Dunantuli ismerosom lett. Ha ilyesmi szamit neked. Ezaltal megismertem a Dunantult is, nem csak Pecset. En magam azert jelentkeztem Pecsre, mert a Dunantul szamomra sokkal izgalmasabb, mint az Alfold. Es mert a szakok, amiket vegeztem, (angol es kemia) ott voltak jol osszeegyeztethetoek egymassal akkor, amikor kezdtem. Es volt bennem egy kis menekules is otthonrol. Ennek az lett az eredmenye, hogy a volt kozepiskolas osztalytarsaim ket ora alatt ertek haza, en meg minimum het. De egy egyetemi varosbol az ember nem feltetlenul szeretne minden heten haza jarni.


A biosz szak nem tartozik a konnyebb szakok koze, egyik helyen sem lenne az. Az egyik lakotarsam bioszos volt, rengeteget kellett tanulnia, lattam, hogy nagyon sok feladattal kuzd, de azert nagyobb gond nelkul elvezte. Az a legnehezebb, ami egyaltalan nem erdekel, es megis csinalnod kell. Minden szakon van ilyen kurzus es vizsga, akar Szegedet, akar Pecset valasztod.


Ugy szokott lenni, hogy itt az egyik, ott a masik tanszek a szivatosabb. De altalanositani nem lehet csak nehany velemeny alapjan, es sajat tapasztalat hianyaban. Mert mindig talalsz olyat, aki nagyon rossz elmenyekrol szamol be, de te azt az embert talan nem is ismered. Nem tudod, hogy milyenek a kepessegei, mennyire nyeri el masok szimpatiajat, mennyire szerencses alkat, mennyire erdekli a szak, amire jar, mennyire elszant, stb. Szoval a sajat tapasztalatod fog a legtobbet szamitani a tanulas soran es a vizsgakon is.


Sajnos nem sokat tudtam segiteni a dontesedben. A varost kerdezted, Pécset fokent. Szuper hely, igy roviden. Ha Szegedre fogsz jarni, Szegedet fogod nagyon szeretni, ha Pécsre, akkor azt. Meghatarozo lesz a kozosseg, a barati kor, amit kiepitesz magadnak. Erre mindket varosban ott lesz a nagyon jo lehetoseged, es sok mulik rajtad is, meg a szerencsen is, hogy kik koze kerulsz be az evfolyamra. A bararaidat azonban mindig megvalogathatod.


Annak ellenere, hogy Pecsre jartam, Szegedet is ugyanolyan jo szivvel ajanlanam. Ha fontos a gyakori, legalabb kethetenkenti hazajaras, a csalad kozelsege, akkor en ez alapjan dontenek. Az egyetem otthonrol valo elerhetosege alapjan. Ha ez szamodra nem olyan jelentos szempont, es/vagy mindket helytol kb. egyenlo tavolsagra laksz, akkor en Pecsre szavazok. A kornyek miatt es az egyetem miatt, amit volt lehetosegem jol megismerni, es tudom ajanlani masoknak is jo szivvel. De egyik valasztassal sem tudsz melle loni, az biztos. Es "atigazolni" egyik helyrol a masikra mindig meglesz a lehetoseged. Altalaban ket lezart felev utan lehet valtani. Vagy pedig ujrafevetelivel, es elozo tanulmanyok beszamittatasaval.


Szamomra meg egyszer tehat Pecs hatranya a hazautazas nehezsege volt, (meg alfold gyerekkent esetleg telen a csuszos emelkedok es lejtok nehany helyen, de ez nem szamottevo). Legnagyobb elonye pedig a fekvese, a kornyezete. Tovabbi pozitivuma pedig a TTK TO korrektsege a szegedivel szemben, de lehet, hogy ez utobbi csak egyedul az en meglatasom. (En jol kijovok az emberekkel a hivatalokban is.)


Tobb egyetemre is jartam, es nekem az a tapasztalatom, amelyik egyetem kisebb, amelyik szak kevesebb letszamu, es ezaltal kevesbe szemelytelen, ott hallgatokent kicsit konnyebb az elet. De lehetseges, hogy Szeged es Pecs viszonylataban nem a hallgatoi letszam lesz a legmeghatarozobb kulonbseg abban, hogy hol fontosabb egy hallgato.


Nezd majd meg a szegedi es a pecsi biologia szak mintatantervet a honlapokon. Mindket intezmenyt ird be a felveteli jelentkezeskor, es nyarig meg ossze tudod gyujteni a neked szukseges infot, es megvaltoztathatod a sorrendet. A nyilt napokon nem a teljes valosagot fogod latni es hallani, de ha elmesz rajuk, egy elso benyomast tudsz szerezni mindket egyetemrol, esetleg a varosok hangulatarol is.


Egy egyetemista altalaban az egyetemi varosban megelt kozos elmenyek, baratsagok, szerelmek, bulik, programok stb. alapjan szereti meg nagyon azt a varost, ahova egyetemre jar. Ezert ha nyitott vagy, akkor nincs rossz valasztas, ezt mindket helyen megkapod. Az elerheto egyetemi programok mindket helyen nagyon hasonloak, hasonlo jelleguek es magukkal ragadoak. Az egyetemista mindig talal maganak valamit a tanulas helyett:) Mi Villanyra jartunk borozni, a szegedi ismeroseim Morahalomra. A nem kifejezetten egyetemi rendezvenyekrol ezeken a honlapokon is olvashatsz peldaul:


[link]


[link]


[link]


[link]


Csak a sajat legfontosabb egyeni szempontjaid alapjan tudsz jobb elhatarozasra jutni, de barmelyik varost valasztod, biztos, hogy nem hozol rossz dontest :)))


Hol laksz egyebkent, honnak kellene utaznod?

2022. dec. 6. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Elso valaszolo vagyok. Megneztem Neked a felvi.hu oldalon a statisztikaknal, hogy tavaly hany embert vettek fel biologia szakra Szegedre es mennyit Pecsre. Kozelitoleg fele annyi hallgato kezdte az egyetemet Pecsen nappalis bioszon, mint Szegeden. Kerdes, hogy Neked ez mit mond. Tapasztalatbol tudom, hogy szamomra (lehet, h masnak meg pont nem !!!) mindenkeppen az a kedvezobb es kellemesebb, ha kevesebben jarnak arra a szakra, amit en valasztottam. Viszont a szamok azt mutatjak, hogy Szeged joval nepszerubb hely a biologia szak tekinteteben. (Kb. 150 hallgatorol beszelunk kb. 80-nal szemben.)
2022. dec. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Itt talalod meg a Pecsi Egyetem bioszos tanterveit. Gondolom Neked az osztatlan tanarira lenne szukseged. Nem tudom, hogy esetleg BSc-t akarsz csinalni, es kesobb ugy eljutni a tanari palyahoz. De ha valoban tanar akarsz lenni, akkor inkabb valassz hozza megegy szakot mindenkeppen. (A "KV" tantargyak azok a kotelezoen valasztandok, azokbol fel kell venni az eloirt kreditnyit, de megvalaszthatod, hogy kozuluk melyeket akarod.)


[link]

2022. dec. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én Szegedre jártam bölcsész karra. Nagyon szerettem a várost is és az egyetemet is. Ugyanakkor Pécs az első számú kedvenc magyar városom. Az első válasz teljesen korrekt. A tanulmányi osztály Szegeden ultra gáz. A hozzáállásuk a hallgatókhoz tragikus. De ez leginkább csak a problémák esetén nyom a latba. Én is ajánlom Szegedet is, Pécset is. És azt sem szabad elfelejteni, hogy Debrecen is nagyon jó egyetemi város, ha esetleg az is szóba jöhet.
2022. dec. 6. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Voltam nyílt napokon, mindkét hely csodálatos, de Pécs talán egy kicsit jobban belopta magát a szívembe. Külhoni vagyok, Vajdaságból származom. Sajnos hatalmas különbség az út Szegedre és Pécsre.

Biológia BSc-t szeretnék fejezni és később pedagógiát.

Megfogadom a tanácsot, mindkét hely bekerül a listámra és mehet tovább a gondolkodás.

Köszönöm mégegyszer! :)

2023. jan. 26. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!