Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemeken sok a nagyképű,...

Az egyetemeken sok a nagyképű, pökhendi ember?

Figyelt kérdés
Kinézik azt, - akár oktatók vagy akár az osztálytársak - aki vidékről / szegényebb környékről jött? Melyik egyetemről vannak (ha vannak) ilyen tapasztalataitok?

febr. 7. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Senkit nem érdekel, honnan jöttél.
febr. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk csak tudás alapján van megkülönböztetés. (BME)
febr. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Lacithelaci ***** válasza:
100%
Nem ez a jellemző. Igazából ilyet még nem igazán tapasztaltam, pedig kolis vagyok. Nem igazán érdekel senkit hogy honnan jöttél, vagy milyen a vagyoni helyzeted (DE).
febr. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
6 év egyetem után azt mondom, hogy ilyennel még csak nem is találkoztam. Károlis voltam.
febr. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szét kell választani a kérdést, mert összemosol két dolgot:


1. A hallgatók vagy az oktatók lenézik-e vagy hátrányosan megkülönböztetik-e azt, aki szegényebb környékről jött? Erre egyértelműen az a válasz, hogy nem. Persze ha erős tájszólással beszélsz, vagy a menzán kanállal eszed a pörköltet, akkor kicsit lehet, hogy a hallgatótársaid az elején viccelődnek majd rajtad, de ha mindennek az újdonság mivolta megszűnik, akkor abba fogják hagyni.


2. Vannak-e pökhendi hallgatók és oktatók az egyetemen? Igen, vannak. Az oktatók egy része szinte mindenütt sértődékeny és magasan hordja az orrát. Ebbe bele kell nyugodni. De ha az elvárható tisztelettel viselkedsz velük, abszolút nem fogja őket zavarni, hogy egy kis faluból jöttél és tájszólással beszélsz, vagy a megjelenésed nem trendi. S a hallgatótársaid között is valószínűleg lesz, aki öntelt, nagy mellényű, ki-ha-nem-én típusú, főként mert a középiskolában ajnározták a tanárai. Ők viszont nemcsak a szegény környékről jövőket nézik le, hanem mindenkit. Általában ők legkésőbb az első vizsgaidőszak végére elvesztik a dölyfösségüket, amint saját bőrükön megtapasztalják, hogy a tanulásban nem feltétlenül ők a nagymenők, s léteznek náluk jóval okosabbak is.

febr. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!