Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Puskàztam érettségin és...

Puskàztam érettségin és lebuktam. Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés
Most csütörtökön írtam a földrajzot és elejtettem a telefont amivel googleztem ki a megoldàsokat. Elvették, jegyzőkönyvet írtak amit alà kelett írnom, majd hazaküldtek. Azóta írtam emailt a sulinak hogy mi van ilyenkor de nem vàlaszoltak. Szétver az ideg. Jàrt màr így valaki? Ilyenkor mi van?
máj. 21. 13:04
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
93%
Érvénytelen, mehetsz ősszel pótérettségizni.
máj. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
85%

Buktad az érettségidet, próbálhatod majd újra.

Egy jó tanács: ha mész egyetemre, és ott buksz le, akkor bizonyos egyetemeken/karokon akár ki is rúghatnak az egész képzésről (Nálunk volt ilyen), így érdemes leszokni róla és tanulni.

máj. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

Több variáció lehet:

1, érvénytelenítik a vizsgát

2. az addig leírtakat értékelik

3.javító vizsgára utasíthatnak

máj. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Van olyan aki konkrétan tudja és nem csak tippel?
máj. 21. 13:25
 5/22 anonim ***** válasza:
88%

Megnézed a házirendet, mik az irányadók a te sulidban...


azt kétlem, hogy bárhol is érvényesnek tartanák így a vizsgád, tehát az 99%, hogy ezzel buktál.

a jegyzőkönyvezés meg már kérdéses... ebbe inkább bele sem megyek - mondjuk nem is értem, miért kell puskázni, de ez megint más felütés

máj. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
78%

"Van olyan aki konkrétan tudja és nem csak tippel?"

Ezt mondjuk tőled is lehetne kérdezni az érettségin.

máj. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%

Jaj istenem, így lebukni is tehetség...


Tippelni tudunk mivel az iskolának van ebben valamennyire mozgás tere, de az az általános hogy amelyik tárgynál lebuktál az érvénytelen lesz, a többiből viszont mehetsz szóbelire és így igazolást kapsz a sikerült tárgyakról. Ha meg akarnak szivatni akkor viszont minden tárgyból érvénytelenítik az érettségid, hisz nincs rá garancia hogy azokon nem puskáztál. Volt ahol ezt bejátszották, de ez a ritkább eset.

máj. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%

Az érettségin zéró tolerancia van a telefonnal. A földrajz írásbelid elégtelen így nem is szóbelizhetsz belőle. Erről az érettségi elnök dönt majd. Az elnök június elején megy be azt iskoládba és majd hoz egy döntést amit a vizsgabizottságod jóváhagy.


A többi tárgyból átminősítik az érettségidet előrehozottá és sikeres vizsgák után törzslapkivonatot kapsz majd.

máj. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
82%

Menete: Jegyzőkönyv, elküldenek, értesítik az intézményvezetőt, illetve az érettségi elnököt, akik a bukást hivatalossá teszik.

Újra kell érettségizned az ötödik tárgyból, ha mást nem választottál. Ezért kár volt kockáztatni.

máj. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%
3. vagyok. Nem tippelek, a rendelet ezeket a variációkat engedi meg az iskolának, bármelyikkel élhet.
máj. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!