Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri orvosnak tanulni?

Megéri orvosnak tanulni?

Figyelt kérdés

6 év alap + még pár év gyakorlat. Kőkemény tanulás. Megéri?


Kérek mindenkit, hogy ne jöjjön azzal a szöveggel, hogy: "Ezt szívből kell csinálni, nem pénzért"; "Ez elkötelezettség kérdése"...stb


Meg akarok belőle élni. Megéri a sok tanulás?


2010. nov. 8. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Hát attól függ, milyen orvosnak mész. Ha nőgyógyásznak, akkor tarolni fogsz, és gazdag leszel 40 éves korodra. Ha altatóorvosnak, akkor nem éri meg.
2010. nov. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. :)
2010. nov. 8. 23:04
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

"6 év alap + még pár év gyakorlat"

Az a pár év szaktól függően 3-7 év. Ráépített szakoknál még több.


Ahhoz, hogy normálisan megélj belőle, vagy el kell fogadnod a hálapénzt, vagy magánkórházba menned dolgozni, vagy saját rendelőt nyitni.

Úgy igen, marha jól lehet keresni.


De a tanulás rengeteg pénzt felemészt (könyvek, fonendoszkóp stb). Dolgozni nem tudsz mellette.

Gyakorlatilag míg el nem végzed a sulit, a szüleid tartanak el.

Utána rezidensként kapsz 90 ezer forintot, úgy, hogy állandóan téged szívatnak.

Szakorvosként meg kapsz kb 110 ezret...persze az évek során "rohamosan" (hahahhahaha) nő ez az összes. (Ajánlom figyelmedbe a közalkalmazotti bértáblát).


Ugye magánrendelőhöz meg tőke kell ugye. És persze szakvizsga.

Vgay esetleg mehetsz külföldre, ott halálra keresheted magad:)


Én azt mondom: Jelen helyzetben Mo-n nem éri meg orvosnak lenni.


Ennek ellenére én az orvosit választottam, mert ezt szeretném csinálni. Tudod, "szívből":)

2010. nov. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Huhh, néhol kicsit érdekesen fogalmaztam, és pár hiba is akad benne:d Azért remélem érthető:)

összes=összeg

2010. nov. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Megéri, ha az ember ki akar menni.
2010. nov. 9. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én jelenleg 4. éves vagyok, és azt mondom, hogy ma Magyarországon egyértelműen nem!


24-25 éves korodtól kb. 30 éves korodig 90ezret fogsz keresni (ezért tanulsz 6 évet, úgy hogy se őszi se tavaszi szünet nincs), majd még 5 év tanulás után 30-on felül már megkapod az első "komoly" 110ezer forintos fizetésed, holott 9 évig tanultál érte, más pedig analfabétaként 3x ennyit kap, mert van 5 purgyéja...


Természetesen, külföldön és a magánszektorban a megbecsülés és a fizetés is jóval magasabb (külföldön a kezdő bér 800ezer-1,2millió között van országtól függően). Vagyis van perspektíva a szakmában, csak jó helyen kell keresni.


Állami kórház csak mazochistáknak és mártíroknak ajánlott...

2010. nov. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A magyar orvosképzés rendkívül vicces, mert állambácsi rákölt minimum 12 milliót egy általános orvos képzésére. Viszont a képzés után rongyos 90 ezerrel kiszúrja a szemét ami még WC-papírra is kevés. Viszont külföldön szívesen látják a magasan képzett magyar orvosokat akik, kint akár havi egy millát is kereshetnek. Ráadásul Magyarországon az orvosi diploma előfeltétele egy középfokú bármilyen, valamint egy középfokú szakmai angol nyelvvizsga.

Tehát van egy jólképzett, indegennyelveket jól beszélő orvosunk, aki szépen lassan szeretné elkezdeni az életét és szeretne saját lakást és családot. Ehhez azonban pénz kell. Megoldás ----> KÜLFÖLD.

Szóval röviden és tömören itthon nem éri meg orvosnak lenni, kikell menni külföldre, mert nem tudsz megélni. Talán majd egyszer észretér Magyarország és a sok idióta bürokrata helyett az orvosokat becsüli meg. Habár ez valószinüleg majd akkor következik be, amikor mi fiatalok már mind elmenekültünk, az öregek pedig kihaltak, és nem lesz orvos.....


Másodéves medikus

2010. nov. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Gyönyörű hivatás, de tényleg az ember nem azért tanul, hogy később adósságai, problémái legyenek.
2010. nov. 9. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!