Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen orvosnak éri meg tanulni?

Milyen orvosnak éri meg tanulni?

Figyelt kérdés

Mindig orvos szerettem volna lenni, teljesen mindegy, milyen, de ha már elvégzem az egyetemet, legalább keressek jól is, amellett, hogy szeretem a munkám.


Köszi a segítséget!


2011. máj. 21. 16:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%

Magyarországon ha becsületes vagy, akkor semmilyen orvosnak nem éri meg tanulni, legalábbis most nem. Egyébként pedig szülész-nőgyógyász,vagy sebész, tehát ahol sok a hálapénz.

Habár a magyar EÜ két-három éven belül összeomlik a hatalmas rezidens kiáramlás miatt, ezt csak a fizetések drasztikus emelésével lehet megakadályozni,szóval szerintem javulni fog a helyzet.

2011. máj. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%
Magyarországon semmilyennek.
2011. máj. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
második vagyok. Úgy értem magyarországon semmilyennek, ha nem hálapénzből akarsz élni:)
2011. máj. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Tanulj fogorvosnak és menj külföldre! Arany életed lesz! Barátom mindig mondja, ha újrakezdhetné nem gyógyszerésznek menne, hanem fogorvosnak.
2011. máj. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
76%

Az állatorvos is jó.

Ha elhullik egy páciens, akkor ráfoghatod, hogy nagyon előrehaladott állapotban volt.

2011. máj. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Olyan orvosnak tanulj, aki külföldre megy. Itthon havi nettó 70.000-ért szerintem legalább is vicc dolgozni, ennél még a tanár is többet keres.
2011. máj. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
17:52 Miért, mi baj a gyógyszerészettel?
2011. máj. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi a baj a gyógyszerészettel?

Magyarországon a nagy patikaliberalizációnak köszönhetően, gombamód elszaporodtak a patikák (SIPO patika és társai), azt hiszik az emberek, hogy a gyógyszerész csak patikai pénztáros aki kiadja a gyógyszert. Ma már nincs megbecsültségük. Patikát sem olyan egyszerű nyitni, ilyen versenykörnyezetben, főleg úgy hogy a kiszolgálás minősége már nem számít az embereknek, mert mindenki rohan. A másik felháborító dolog, hogy egyes patikaláncok 200ft-os öblitővel, meg ajándékokkal csábítgatják a nyugdíjasokat a gyógyszertárba és ez undorító! Ez ugyanúgy egészségügyi ellátás, vmi erkölcsnek itt is kéne lennie nem? Egy patika, nem egy kisbolt ahol vegyél minél többet és ajándékot kapsz! Ezek a láncok leszarják, hogy mi lesz a beteggel,csak vásároljon minél több gyógyszert. Az orvos nem minden eseteben ellenőrzi,hogy a sok gyógyszer üti-e egymást, vagy ha ellenőrzi az nem az ő dolga lenne, hanem a gyógyszerészé. Legalábbis régen így volt...vagyis semmi felelősségük nincs, csak ülnek a kiadó mögött és egy gép ellenőrzi a beteg adatait, semm extra dolguk nincs, pár kenőcs kikeverése, vagy kúp kiöntésésén kivül - -"


Jah meg barátom annyira unta a patikai melót (semmi kihívás, totál unalom), hogy inkább tanársegédnek ment, PhD mellett és ahogy végez, megyünk ki külföldre.Azt mondja, hogy ő nem pénztárosnak tanult, és tök igaza van! Fogorvosként könnyebb elhelyezkedni, jobbak a lehetőségek külföldön, oda elég a fogorvosi diploma.

Ahhoz, hogy külföldön gyógyszergyárhoz vagy vmi komolyabban fizető helyre kerülhess,ahhoz elvárás a PhD végzettség. A másik, hogy Magyarországon nincs vmi sok gyógyszergyár,kevés a lehetőség, a gyárak is egyre több vegyészt alkalmaznak, mint gyógyszerészt.


Hát hirtelen ennyi jutott eszembe, barátomnak biztos lenne még mit mesélnie...én ezeket hallottam tőle.

2011. máj. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Köszönöm válaszod. Azért érdekelt, mert a gyógyszerészetet jelöltem első helyen, most érettségizem. De egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy ezt szeretném, csak érdekelnek az orvosi irányok. Fogorvosi valahogy egyáltalán nem vonzz. Eredetileg az általános orvosiból indultam ki. Hm-hm...
2011. máj. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
állatorvos/fogorvos
2011. máj. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!