Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a testnevelést valahol...

Ha a testnevelést valahol külön tartják fiúknak és lányoknak, az nem diszkrimináció?

Figyelt kérdés
...mert ugyebár vannak még ilyen konzervatív iskolák sajnos.
2011. jan. 4. 21:23
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk már 7. osztálytól kezdve így volt, és egyáltalán nem bánom... Elég sokan, hm, hogy is mondjam, ügyetlenek a testnevelés órákon, köztük én is, és kicsit sem baj, hogy kevesebben röhögnek körbe, amikor már huszadjára sem sikerül megcsinálnom ugyanazt a gyakorlatot... Ráadásul nem nehéz kitalálni, hogy a lányokat mennyire rosszul érinti, mikor az összes fiú őket bámulja pl. futás közben...

És szerintem ez nem csak a "konzervatív" iskolákban van így, hanem majdnem mindenhol.

2011. jan. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

abba gondolj bele, hogy nem lehet értelmesen összevont tesit tartani nagyobb gyerekeknek. Értelemszerűen mások a testi adottságok és így az elvárások a két nemmel kapcsolatban, szóval elég hülyén nézne ki, hogy akkor most fiúk 30at fekvőznek, lányok 110et, akkor most kötélmászás, lányoknak 1szer, fiúknak 2szer, stb.


Arról nem is beszélve, hogy közös sport is elég gázos, nem túl buli a lányoknak, amikor a nagyobb darab fiúk érvényesülnek a testi fölényükkel (tehát ami mondjuk egy fiúnak teljesen semmi testi kontaktus, aminél sokkal keményebbekhez szokott focinál, az egy lánynak túl kemény lehet).


SZintén nem beszélve arról, hogy elég kínos tudna lenni a lányoknak, ha hormontúltengéses kamasz fiúkkal kéne tesizni, a dülledő szemek mellett képzeld el mondjuk a kosáron a szoros emberfogást vegyes csapatoknál...


Es nem utolsó sorban van az is, hogy ugye a lányoknak van olyan, hogy havonta nem érzik magukat olyan jól, esetleg annyira, hogy olyankor tesizni sem tudnak. Az meg milyen megalázó lenne már neki, amikor jönnek a fiúk, hogy te most miért nem tesizel.

2011. jan. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Érdekesek a leírtak :) nálunk középsuliban hála istennek nem volt ilyen, és semmi de semmi probléma nem volt abból hogy együtt tesiztünk.
2011. jan. 5. 09:05
 14/21 anonim ***** válasza:
59%
És eleve vannak olyan sportok, amiket a lányok is nem is nagyon csinálnak ill. csinálhatnak. lsd. gyűrű. Addig mit kezdesz egy csapat vihogó tinicsajjal, amik a fiúk bénáznak a gyűrűn? :D
2011. jan. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Nálunk 7. óta így van és én így szeretem. Utálom, ha a tanár hiányzik és összevont van... valahogy nem szeretem, de nem tudom miért nem... zavar... meg tényleg mások a testi adottságok...
2011. jan. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
De, diszkrimináció...szerintem a fiúknak is meg kell adni az esélyt, hogy tornadresszben hullahoppozhassanak :)
2011. jan. 6. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Nekem gimiben 8 éven át együtt volt a tesi fiúknak, lányoknak. Sajnos! Mit nem adtam volna érte, ha külön van... Én is ügyetlen voltam, és sz*rul éreztem magam a tornadresszben egyébként is (főleg amíg még nem lehetett melegítőalsót sem venni hozzá!!!) a vékony X-lábaimmal meg a görbe tartásommal -- nem hiányzott az, hogy még fiúknak is mutogassam magam, plusz röhögjenek rajtam a labdajátékoknál, hogy milyen béna vagyok. Igaz, a csajok is röhögtek.


Fúj, még írni is rossz erről, milyen sz*r már visszaemlékezni a régi tesiórákra! De jó, hogy már vége! :)

2011. jan. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, a kérdésre válaszolva pedig: NEM, nem diszkrimináció szerintem, sőt nagyon hasznos dolog. Jó volt nagyon az a hasonlat szerintem, hogy az olimpián is külön vannak a sportágak a férfiaknak, nőknek. Ez teljesen logikus szerintem is, más a testfelépítésük, más teljesítmény várható el tőlük.


Nem beszélve még arról, hogy sok kínos perctől kíméljük meg a középsulis diákokat, ha külön tesiztetjük őket.

2011. jan. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

És mi van azokkal a lányokkal, akik egy fiú teljesítményét is meghaladják, vagy azokkal a fiúkkal, akik mondjuk messze vannak a fiúktól elvárt teljesítménytől? Nem egyszer láttam ilyet tesiórán.


Az olimpián természetes, hogy külön vannak a férfiak és a nők, mivel a maximumot hozzák ki magukból, és akkor valóban egy férfi máshogy teljesít mint egy nő, de egy középsulis valaki azon a heti 2-3 órán közel se, vannak akik sportolnak, vannak akik nem stb.

2011. jan. 6. 09:39
 20/21 anonim ***** válasza:
a tantárgynak szerintem más a követelményrendszere a fiúk és lányok esetében. nekünk pl nem kellett felemás korláton bohóckodni, míg a fiúknak igen. meg gyűrűn is csak egyszer lógtam:D szerintem, ha elmarad a többitől, az a jegyekben látszik majd, de ha elkülönítik a többi fiútól, akkor az inkább diszkriminatív. a jó sportoló lányok esetében pedig versenyeztetés.. nálunk is volt olyan csaj, aki jobb 12 percest futott, mint a fiúk. én is a fiúk eredményével is megkaptam volna az ötöst.. az más kérdés, hogy egy labdát már képtelen volnék elkapni...
2011. jan. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!