Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták, főiskolások!...

Egyetemisták, főiskolások! Szóbelin kötelező az öltöny?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy nagyon bunkó lennék, ha én nem zakóban mennék be szóbelizni? Persze fekete öltönygatya, nyakkendő, fehér ing, meg mellény. De halálosan gyűlölöm a zakót!

Kinél hogy van ez? Nagyon szigorúan veszik? Vagy mi következménye lehet h nem tetszik a tanárnak? Max megbuktat?


2011. jan. 9. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Sztem tök jó az is, amit leírtál. A lényeg, h elegáns légy.
2011. jan. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Akkor szépen sorjában:


- Nem.

- Eléggé.

- Öltönyben megyek.

- Nem veszek fel nyakkendőt szóbelire, mert én meg azt utálom, de fehér ing, fekete zakó, öltönynadrág, fekete cipő, fekete zokni játszik.

- Tanára válogatja.

- Max megbuktathat igen. De te itt arra vagy kíváncsi, hogy biztosan megbuktat-e ha szalmakalap-strandpapucs párosban állítasz be. Ez nyilván túlzás, de egy valamire való tanár nem buktat meg a ruházatodért. Tanulj, mert valakinek ki kell majd húzni a szarból az országot. :)

2011. jan. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Jujj nagyon köszönöm::))) Akkor ha mindenki zakóban lesz engem nem nagyon fog zavarni. Legalább kitűnök majd a tömegből. Meg végül is az a fontos hogy felel az ember:)))


De thx nektek is sok sikert, de majd azért megpróbálok beállni a szarból kihúzós csoport közé:)))))

2011. jan. 9. 16:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, öltözék miatt nem küldenek el anyukádba, de illik elegánsan menni. Azon belül nincs szabály, hogy mit vegyél fel.
2011. jan. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Kisherceg85 válasza:

Igenis fontos az öltözet!!!!

Nálunk volt olyan mechanika II. című tárgyból, hogy egyik nap délután írásbeli (nem kell kiöltözni) másnap reggel szóbeli... na volt aki bejött papucs rövidnadrág stb öltözékben mondván neki úgyis 1es lett és a tanár elzavarta hogy öltözzön ki... visszament és tényleg egyes. De NEM a ruha miatt.


Ez csak egy példa volt, de szerintem annyival illik a tanárt megtisztelni hogy normálisan felöltözik az ember. Nálunk volt akinél az "ünnepi" öltözet játszott, volt akinél meg mindegy volt, de Én akkor is felöltöztem elegánsan (nem volt nehéz..lényegében ugy öltözködöm Ing+fekete farmer + fekete cipő)


De amit te leírtál, hogy zakót nem veszel fel...teljesen OKÉ semmi gond vele.

2011. jan. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt mondom, hogy nyáron zakó nélkül még belefér, de az öltönynadrág, fekete bőrcipő (öltönyhöz való), normális elegáns ing és nyakkendő legyen már minimum egyetemen, főiskolán.


Sajnos vannak helyek, ahol a tanárok, diákok körében is ez nem evidens.

2011. jan. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!