Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a jobb a gimnázium...

Melyik a jobb a gimnázium vagy szakközép?

Figyelt kérdés
4.43 átlag
2011. júl. 16. 00:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
95%

Én az elsővel értek egyet. Ha van szakma amit szeretnél csinálni, akkor van értelme JÓ szakközépbe járni, ha még nincs elképzelésed, illetve a szakmához felsőfokú végzettség kell, akkor inkább gimnázium.


A szakközépiskolának pont az a lényege, hogy ha oda jársz az érettségi után 1 éven belül lesz szakmád. Ha gimnáziumba jártál, azután ugyanaz a képzés 3 éves is lehet.


Egyébként az OKJ-és papírért már régóta nem adnak plusz, úgyhogy ilyen céllal nincs értelme oda járni.

2011. júl. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
80%

Én is csak azt tudom mondani, hogy attól függ, mit akarsz. De ha továbbmennél, akkor inkább gimnázium. Pont azért, mert ott két nyelvet tanulsz (egy normális diplomához meg amúgy is két nyelvvizsga kell), és sokkal erősebben megalapozza a továbbtanulásod. Én szakközépbe jártam, aztán egyetemen vért izzadtam a matekkal, amit nálunk csak tessék-lássék tanítottak.

Általában jobban jársz gimnáziummal.

2011. júl. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 ava87 ***** válasza:
100%

Én nem is azt írtam, hogy RÖGTÖN, az érettségivel egyszerre szakmát is ad a szakközépiskola, hanem azt, hogy szakmát IS ad. De a lényeg ebben az, hogy már ott van az ember, van lehetősége szakmát is szerezni. Most nem tudom, pontosan hogy folyik a képzés, mert már egy ideje nem vagyok középiskolás, de azt hiszem, plusz egy vagy két év van még az érettségi után. Szerintem eléggé megéri, ha valaki tényleg azt az adott szakmát szeretné csinálni. És utána még mindig mehet egyetemre, akkor is, ha az addig tanultakat magasabb szinten szeretné folytatni, de még akkor is, ha közben meggondolta magát, és valami mást szeretne tanulni, mert azért az érettségi az mindenhol érettségi.

Viszont természetesen aki már általános iskolában tudja, hogy ő mondjuk fogorvos akar lenni, az feleslegesen menne szakközépbe, menjen is nyugodtan egy jó gimnáziumba, hiszen miért tanulna olyan szakmai tárgyakat, amiknek később nem veszi hasznát? Meg persze sok gyerek nem tudja még 14 évesen, hogy mivel akar foglalkozni, nekik is jobb ilyen esetben egy sima, normál tantervű gimnázium, ahonnan azért még bármilyen irányba tovább lehet lépni.

2011. júl. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Elmondom a saját tapasztalataimat a szakközéppel kapcsolatban.

Közgazdasági szakközépiskolába jártam, amely a mutatók szerint Bács-Kiskunban a legjobb 2 között van. (Rákóczi, Khalas)

Elsőben lehet választani, egy vagy két nyelvet akar-e az ember tanulni. Ha egyet választasz, azt jó eséllyel megbánod majd ha közgazdasági vonalon akarsz majd továbbmenni.Én egyet választottam, mert 14 évesen úgy gondoltam, hogy nekem elég lesz az bőven. Most akarom majd 20 évesen elkezdeni a németet, egyetemen.

Az órák: közgáz, matek nagyon színvonalas volt. A többiről kár is beszélni, a nyelv a legalja.

Valóban nálunk sem adtak szakmát 4 év után, hanem egy 2 éves plusz képzés keretén belül, de ide lehet jönni gimiből is, úgyhogy nem igazán érzem a létjogosultságát ez miatt szki-ban tanulni.

Én jól jártam, mert közgázzal is akartam továbbtanulni, de az igazság, hogy a suli nagyban megnehezítette volna a dolgomat, ha mást akartam volna tanulni. Egyetemen (pénzügy és számvitelen vagyok, ez viszont nagyon jó, mert gimiből lehet másfelé fújt volna a szél. Nem érdekes, de legalább meg fogok majd élni belőle.) az tapasztalatom, hogy olyan túl sok előnyöm nincsem a gimisekhez képest, csak néhány matekosabb tantárgyból (mikro-, makroökonómia), sőt azt hiszem, hogy a nem matekos dolgok még kevésbé mennek a szakközepeseknek ( pl gazdaságtörténet)


Egyszó mint száz: ha újra választás előtt állnék, a gimit választanám!

2011. júl. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
leginkább természet és a környezetvédelem érdeket az állatok figyelése (etológia) de szívesen menék állatorvosnak vagy bármi olyant ami segiti a természetvédelmet őszintén legsziveseben mennék utána egyetemre is de tudom hogy a családomnak 1 milliárd év alat sem lesz anyi pénze h kitudjuk fizetni igy tehát a székesfehérvári Bugát Pál közép és szak iskolának környezetvédelmi részére menék és ott maradnék szakmára (környezetvédelmi méréstecnikusnak)
2011. júl. 16. 12:23
 16/17 anonim ***** válasza:
76%

08:02

A fene vigye el, mérnöknek tanulok és nem lesz normális diplomám, mert csak 1 nyelvvizsga kell hozzá? Áhh, ott is hagyom az egyetemet!

Itt amúgy tényleg ennyi barom van? A legtöbb nem tud semmit az egészről.

1. A szakközép ugyanaz, mint a gimnázium (nem, a gimnázium se ad nagyobb "látókört?".), csak tanítanak olyasmit is, amit te szeretnél, tegyük fel, építészetet. Ennek nagy hasznát veheti egy olyan ember, aki építő/építészmérnöknek szeretne tovább tanulni (bár biztos nem tudjátok, hogy mi a különbség az építész és az építő között, de ez gondolom nem tartozik bele a gimnazista látókörötökbe), de szó eshet a statikusokról, fizika is keményebben van, ezért nyugodt szívvel mehet gépésznek, mechanikát is tanulnak, szakmai rajzot (jó geometriai alap lehet, főleg annak, aki geometria orientált mérnök lesz, mint én).

Szakközépiskola biológia szakiránnyal! Egyből nagyobb tudással indulhat neki az orvosinak. Nem szenved semmiben se hátrányt.

A másik a szakma: NEM KAPSZ SZAKMÁT CSAK AZÉRT, MERT SZAKKÖZÉPBE JÁRTÁL! Már leírták páran, de ahogy látom, sokak nem képesek felfogni (vagy olvasni). Utána ott maradhatsz még beiratkozni továbbképzésre, hogy kapj is valamit (ez általában 2 év), de NEM KAPSZ SZAKMÁT egyébként.

2011. júl. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem egy gimivel jobban jársz, mert mindenből kapsz egy erős alapot és onnan már (viszonylag) könnyű út a felsőoktatás. Persze, ha gondolkodtál valami szakmán, akkor szakközép :) egyébként én az elsővel rétek egyet, arról nem is beszélve, hogy én is gimnazista voltam és nincs "nagy pofám" , viszont úgy gondolom, hogy véleményt normális stílusban is lehet nyilvánítani.
2011. júl. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!