Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetértetek azzal, hogy aki...

Egyetértetek azzal, hogy aki képtelen a főiskolai, egyetemi évek alatt megszerezni egy nyelvvizsgát ne is kapjon diplomát?

Figyelt kérdés

Mi az,ohgy évekig tárolják a kész diplomákat az emberkéknek akik a meghatározott időre képtelenek megcsinálni egy egyszerű nyelvvizsgát?

Nekem sem sikerült könnyen... de nem tartogatta senki..... megcsináltam és van diplomám... de szerintem aki 3 év alatt képtelen egy nyelvvizsga bizonyítványt bemutatni menjen a sóhivatalba dolgozni.



2012. febr. 25. 14:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
56%

Valamilyen szinten egyetértek ezzel, főleg azért, mert manapság már gimiben mindenki megszerzi a nyelvvizsgát, legalább egy középszintet, de sokan emeltet, vagy több közepet. Szóval ha ilyen korú gyerekek képesek rá, valószínűleg egy idősebb ember is, aki már közben képes volt arra, hogy diplomát szerezzen.

Másrészt felmerül a kérdés, nyelvvizsga nélkül milyen állást tud szerezni valaki? Én szinte nem is látok olyat, ahol ne lenne feltétel. Szóval hiába is lenne így diplomája valakinek, ha nincs nyelvvizsgája, nem valószínű, hogy jó munkahelyet tudna találni.

Meg azért ha belegondolunk, lehet mondani, hogy nincs idő az egyetem mellett rá, de akkor is ott az egész nyár, simán fel lehet készülni rá annyi idő alatt. (Mivel olyan emberekről beszélünk, akik már számtalan vizsgát megcsináltuk az egyetemen, szóval képesek rövid idő alatt nagy anyagot megtanulni). És olyan azért nincs, hogy valaki nulla nyelvtudásról indulni, már általános iskolától kezdve mindenki tanul nyelvet...

2012. febr. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
53%
egyet kell h értsek veletek!
2012. febr. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
47%

Én nem értek egyet.


Én azt a nézetet képviselem, hogy a kereslet és a kínálat majd megtalálja egymást. Azaz a munkaerőpiacon majd elválik, hogy kell-e a munkáltatónak az a szakember, aki ugyan tudja használni a nyelvet, de nincs nyelvvizsgája.


Én személy szerint itt vagyok diploma előtt és nincs még nyelvvizsgám. Ellenben a leendő munkahelyemen nem szigorú elvárás a nyelvvizsga, a nyelvtudást várják el, alap szinten. Mert a leendő munkámhoz nem szükséges közvetlen, tudjak társalogni, cikkeket elolvasni, szakirodalmat megérteni. Ehhez nyelvvizsga nem kell.

Mégsem fogják odaadni a diplomám. Persze a munkáltató dönthet úgy, hogy majd az államvizsga után alkalmaz és mondjuk ad 1-2 évet a nyelvvizsga megszerzésére.


Ellenben ha kiadnák a diplomát gond nélkül elhelyezkedhetnék egy olyan helyen, ahol nem elvárás a nyelvvizsga.


Nővérem idegennyelvi területen dolgozik akárhányszor ment állásinterjúra sehol nem kérték a nyelvvizsgáját, mert nem érdekelte őket. Mesélte volt, ahol visszatolta elé a felvételiztető, hogy köszöni, de őt nem érdeki a nyelvvizsga. Viszont angolul társalogtak. Nem érdekelte, hogy milyne nyelvvizsgája van, a nyelv használatát nézték meg. És megfelelt, felvették.


Tudod ha meg kell írnod egy hivatalos levelet ott a készségeidre van szükség nem a nyelvvizsgádra. Hiába mutogatod a nyelvvizsgádat, ha nem tudod megírni a levelet.


Személy szerint valahogy nekem nem megy a nyelvvizsga. Tudok kommunikálni, rendszeresen meg is teszem angolul, de nyelvvizsga eddig 4x nem sikerült. Ez is csak egy üzlet lett, senkit nem érdekel már a tudásod, húzzuk meg, majd jól befizeti a 14 ezret újra és megint meghúzzuk... Képtelenség egymás után 2x 58%-ot írni, és mégis így lett. Ez a tipikus jajj pont 1 ponttal lecsúszott nem adtuk meg neki. Majd jön legközelebb...


Tehát szumma: én nem értek egyet vele. A munkaerőpiac szorít majd a piac eldönti,hogy megköveteli-e tőled a nyelvvizsgát vagy elég a tudásod.

2012. febr. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
61%
nehogymá egy "diplomás" embernek meghaladja a képességeit egy nyelvvizsga!
2012. febr. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
65%
Szerintem elvárható, hogy aki diplomát szerez, az képes legyen szakterületének szakirodalmát olvasni. Aki erre képes, az szerintem gyakorlással a nyelvvizsgát is meg tudja csinálni.
2012. febr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
26%
az képes legyen szakterületének szakirodalmát olvasni - úgy értem persze, hogy idegen nyelven
2012. febr. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%

El tudom képzelni, hogy vannak olyan emberek, akiknek tényleg nincsen nyelvérzékük, a munkájuk során nem is szükséges idegennyelv, szerintem csak ezért, nem kéne őket megfosztani a diplomától.


OFF: Itt valaki felhozta a kedvenc témámat, hogy ő mennyire jól tud az adott nyelven, csak a nyelvvizsga bizottság az oka, hogy nincs nyelvvizsgája. Ha valaki jól tud egy nyelven annak a nyelvvizsga is sikerül, legalább magatokat ne áltassátok. Interjún azért nem kérik a papírt, mert ott rögtön felmérik beszéled-e a nyelvet...


21N

2012. febr. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%

Nekem van ugyan nyelvvizsgám, de szerintem nem tudnám most újra letenni, ha kéne. Tudom használni a nyelvet, szinte használom is mindennap, de azért nyelvtanból rengeteget felejtettem, mert kb 4 igeidőben eltudok mondani bármit a hétköznapokban, amit csak szeretnék. Valahol egyetértek, valahol nem.

Gimi mellett volt időm délután eljárni nyelviskolába és nyelvet tanulni, majd letenni a nyelvvizsg2át. Jelenleg mérnöki szakon tanulok és elképzelhetetlen, hogy emellett nyelviskolába, nyelvórákra járjak. Egyszerűen olyan az órarendem, hogy élni nincs kedvem, örülök ha az évközikre jut időm, még szabadidős programokra is alig alig marad, ilyenkor viszont jó egy kicsit "fújni" és nem a tanulással foglalkozni.


Nyáron DOLGOZOM, mivel évközben nincs időm, így ez az időtartam is igencsak leszűkül, három hónap alatt, meg alapszintről nem olyan könnyű felhozni magadat meló mellett annyira, hogy nyár végén letudj nyelvvizsgázni. Nem mondom, hogy nem lehet megcsinálni, de néha jó egy kis nyugi, amikor az ember leülhet nyugodtan anélkül, hogy bűntudata lenne, hogy nem tanul.

Én könnyen beszélek, hogy meg lehet csinálni, mert nekem megvan a nyelvvizsgám és nincs ilyen problémám. Ugyanakkor megértem azt is, hogy valakinek ez nem olyan egyszerű, mert magamon is látom, hogy egyszerűen örülök, ha van egy kis szabadidőm, amikor nem kell tanulni és emellé már nem férne be még egy nyelvvizsga.

Azzal tökéletesen egyetértek, hogy addig ne kapja meg a diplomáját senki, amíg ez nincs meg, jobb helyekre igazoló lappal úgysem vesznek fel senkit csak diplomával. Viszont szerintem úgy fair a dolog, mint ahogy régen volt, hogy 2 év a határidő, ha addig nem sikerül beszerezni, akkor újra kell vizsgázni bizonyos tárgyakból. Valami tétje azért nem lenne baj ha lenne, mert így tényleg elég ciki, hogy valaki levizsgázik 10 év múlva, akkor akkor kapja meg a diplomáját és kész. Semmi logika nincs benne. Ennyi erővel el is törölhetnék.

2012. febr. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
Ezt a problémát már megoldotta a Parlament idén, ha jól tudom, a felsőoktatási intézménybe való jelentkezés feltétele legalább egy középfokú nyelvvizsga. (ha jól emlékszem, az biztos, hogy a törvényjavaslatban szerepelt, nem tudom, hogy a ténylegesen törvénybe iktatottban benne van-e.)
2012. febr. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

El tudom képzelni, hogy vannak olyan emberek, akiknek tényleg nincsen nyelvérzékük, a munkájuk során nem is szükséges idegennyelv, szerintem csak ezért, nem kéne őket megfosztani a diplomától.



Ilyen típusú ember vagyok és ilyen a hivatásom még is képes voltam megszerezni a diplomáimhoz szükséges nyelvvizsgát. Ez nem érv.

2012. febr. 25. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!