Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetértetek azzal, hogy aki...

Egyetértetek azzal, hogy aki képtelen a főiskolai, egyetemi évek alatt megszerezni egy nyelvvizsgát ne is kapjon diplomát?

Figyelt kérdés

Mi az,ohgy évekig tárolják a kész diplomákat az emberkéknek akik a meghatározott időre képtelenek megcsinálni egy egyszerű nyelvvizsgát?

Nekem sem sikerült könnyen... de nem tartogatta senki..... megcsináltam és van diplomám... de szerintem aki 3 év alatt képtelen egy nyelvvizsga bizonyítványt bemutatni menjen a sóhivatalba dolgozni.



2012. febr. 25. 14:55
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
most itt azokról van szó akik 2013-ig diplomáznak.. nekik még nem kellett a felvételihez.
2012. febr. 25. 18:48
 12/19 anonim ***** válasza:

azért egy nyelvvizsgát manapság már annyira nem nehéz megszerezni:) rengeteg lehetőség van önképzésre is. (filmek, internet, oktatóprogramok stb)


azzal egyetértek h vannak olyan emberek, akik az életben nem nagyon fogják használni a nyelvtudásukat a munkahelyükön. de ezt nem lehet megszűrni h kinek lesz rá szüksége és kinek nem. a másik dolog meg az h nem csak a munkád során lehet szükséged rá, hanem bármikor az életed során.


szóval nem árt senkinek ha minél szigorúbban nézik, ezt a nyelvvizsgás dolgot

2012. febr. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

A mai világban nem azért kell nyelvvizsga, mert megmondják, hanem azért, mert nagyban segíti az életedet és nem árt, hogy ha találkozol egy külföldivel meg tudsz szólalni.... Egyébként meg nem hiszem, hogy 8-10 év alatt nem lehet megszerezni egy nyelvvizsgát (középiskola+fősuli, egyetem), nagyon sok "lebutított" vizsgát kínálnak. Azért nagyon elhanyagolható azon emberek száma, akiknek annyira nincs nyelvérzékük, hogy ez problémát jelentsen.

Utolsóü előtti voltam.

2012. febr. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Én rengeteget küzdöttem mindkét nyelvvizsgámmal (egyik közép, másik alap).

A középsuliban azt mondta a német tanárom, hogy aki tudja a matekot, az a nyelvet is tudja. Hát én voltam talán az első élő kivétel.

Igenis van olyan, hogy valakinek nincs érzéke hozzá.

Fősulin kötelező volt 4 félévig nyelvi órára járni, de nem sok haszna volt, mert sosem volt idő rendesen készülni. Mindig volt fontosabb zh, referálás stb.

Nyaranta én is dolgoztam, s lehet, hogy jobban tettem volna, ha beíratkozok egy kurzusra, csakhogy ahhoz pénz kell, pénzhez pedig munkával jutok.


Végül meglett a nyelvvizsga, s ezáltal a diploma, de csak 3 évet tudtam a szakmámban dolgozni. Most se a valódi hivatásomhoz, se a nyelvhez semmi közöm sincs. Olyannyira, hogy az 5 éve megszerzett középfokú nyelvvizsga tényleg csak papír, mert egy értelmes mondatot nem tudnék összerakni. Ennyit a papírról. Az ember felejt. Ha elővenném, lehet, hogy megint menne egy darabig.


Nem mindig van köze a nyelvnek a diplomához. Viszont a mai világban elengedhetetlen. Önmagában a papír nem sokat ér, ha nincs mögötte tudás.


Sok felháborító dolog van ezzel kapcsolatban:

- 40 év felett miért nem kell nyelvvizsga a diplomához?

- Egy bölcsésznek miért kell középfokú és a természettudományosoknak miért elég csak az alapfokú nyelvvizsga.

- Az MA képzésben elegendő egy bármilyen középfokú nyelvvizsga, míg aki kiegészítő egyetemi képzésben vett részt annak egy közép és egy alap kellett. Miért?


Nincs igazság!

2012. márc. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
38%
Egyet kell, hogy értsek a kérdezővel. Mindezek mellett nekem van 2, azaz kettő középfokú nyelvvizsgám, mégsem kaptam meg a diplomám még. Hogy miért? Mert az én szakomon 2 nyelvvizsga kell, abból egyiknek szaknyelvinek kell lennie. Meg fogom csinálni, annak ellenére, hogy nemrég született kislányom, és időm szinte alig van. Rajtam ráadásul a nyelvvizsga amnesztia sem segít, hiszen szaknyelvire nem vonatkozhat. Azt picit igazságtalannak tartom, hogy ugyanezen a főiskolán a másik szakon csak egy nyelvvizsga kellett, és nekik van diplomájuk. Hát igen, ők kipengették az éves 300.000 ezrüket, állami finanszírozásban csak ez a lehetőség maradt... De nem bánom, mert nemsokára lesz 2nyelvvizsgám :) És hagyjuk ezt a nyelvérzékes dolgot, gyerekek, mert bárki megtanul bármilyen nyelvet, csak idő kell hozzá. Aki a nyelvérzékkel takarózik, az csak kifogást keres... A magyar nyelvet meg tudtátok tanulni? Tudom, soknak az is elég rosszul megy, de azért egy nyelvvizsga csak menne belőle :D
2012. márc. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
54%
Nem egészen értek vele egyet.Az én szakomon 2 szakmai középfokú nyelvvizsgát kell tenni a diploma megszerzéséhez.Az iskola nem biztosítja a nyelvoktatást nálunk,illetve egy nyelvet igen.A másikat autodidakta módon,vagy nem is tudom hogyan fogom tudni megoldani.Számomra egyelőre úgy tűnik hogy teljesíthetetlen a kérésük.
2012. ápr. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
qjo hat tudod altalaban a nevesebb egyetemek vezeto karaira eleve nyelvvizsgaval kerulnek be. aki egy tingli tangli kamuszAkot vegez csajagorocsogen nyv nelkul az tenyleg nem piackepes
2012. máj. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet a felvetéssel. Mondom mindezt úgy, h nem vagyok érintett, mert van 2 felsőfokú nyelvvizsgám.

Alapjáraton természetesen logikusan hangzik, h egy középfokú nyelvvizsga nem nagy ügy, és alap kell legyen. Csakhogy vannak olyan emberek, akik soha nem fognak tudni lenyelvvizsgázni, mert pl diszlexiások, és örülnek, ha úgy ahogy magyarul tudnak írni. Korábban legalább volt egy olyan "kiskapu", h választottak egy olyan nyelvet, ahol csak szóbeli vizsga van, most már ez felejtős, mivel komplex vizsgát kérnek. Ezek az emberek nem hülyék, van jócskán olyan szakterület, ahol remekül el tudnak lenni a részképességzavaruk ellenére is, velük szemben ez nagyon igazságtalan. Természetesen nem arról van szó, h eltöröltetném az egészet, mert normál esetben igenis alapnak tartom én is a nyelvtudást, de egy olyan módosítás nagyon időszerű lenne, h akinek ilyen részképességzavara van, annak mondjuk engedélyezzék, h csak szóbeliznie kelljen.

2012. jún. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
A diszlexiásokat nem kell sajnálni, mert őket felmentik a nyelvvizsga alól...
2012. jún. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!