Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megszűnik az előrehozott...

Megszűnik az előrehozott érettségi a nyelvi és informatika tantárgyak kivételével. Téged ez hogy érint?

Figyelt kérdés

Az iskolámban már rengetegen jelentkeztek az augusztusi osztályozó vizsgára, hogy különböző tantárgyakból érettségizhessenek. Ma futótűzként jött a hír, hogy a kormány két tantárgy kivételével eltörölte az előrehozott érettségi vizsga lehetőségét. Az intézkedés nyilvánvalóan anyagi megfontolásból történt, így kevesebb érettségi vizsgát kell intézményi szinten tartani, ezáltal visszaszorul a vizsgabizottság munkája is.


Miért nem gondol a kormány azokra, akik ambiciózusan már előre készültek előrehozott vizsgáikra, plusz fakultációs órákat vállaltak, osztályozó vizsgára jelentkeztek, esetlegesen pénzért magántanárhoz jártak? Az ilyen törvények foganatosítása előtt igazán lehetne néhány éves átfutási idő, ami megelőzi azt, hogy az előrehozott érettségi vizsgára készülő tanulók a közoktatási rendszer átgondolatlan intézkedéseinek áldozataivá váljanak.


2012. jún. 6. 16:59
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

VAN átfutási idő. Először kell utánanézni, aztán anyázni. Az előrehozott és a szintemelő érettségi szabályai 2014. január elsejétől változnak, ld. 65-ös Magyar Közlöny. Ez így kicsit olyan, mint a nyuszika esete a róka fűnyírójával -- szitkozódni egyszerűbb, mint tájékozódni. Tehát aki már készül az előrehozottra, annak nem vész kárba a munkája.


Másrészt pedig az intézkedés csak kis részben született anyagik okból. Ha belegondolsz, nem nehéz rájönni, hogy az előrehozott érettségi nem többlet, ha valaki előrehozottan teszi le a vizsgát, attól nem lesz több érettségi. A megtakarítás minimális, legfeljebb abból adódik, hogy egyesek nem mentek el a szóbelire, ha nem tetszett nekik az írásbeli eredménye, és ezt már üzemszerűen csinálták (itt a GYIK-on is van pár ezer ezzel kapcsolatos kérdés), és ilyenkor persze ment a levesbe annak az érettséginek a költsége is. Valóban nem kötelező a közpénzeket arra költeni, hogy az érettségi komolyságát lehessen kikezdeni, ezt a kiskaput be akarták zárni, de nem elsősorban anyagi okból.

2012. jún. 7. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim válasza:
A másik tantárgy tudtommal nyelv. Én még most 10.es vagyok, és ősszel akartam érettségizni, persze nem ami sulinkban ott nem lehet....de csak akkor lehet érettségizni, ha az iskola tanterve szerint megszűnik adott tantárgy oktatása? szóval várnom kell 12.ig? emelt németes vagyok, addig még járjak most külön németre, hogy ne felejtsek, vagy hogy van ez?
2012. jún. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Nem. Akkor is érettségizhetsz, ha az összes további év anyagából osztályozóvizsgát tettél. A legtöbb iskolában augusztusban lehet, és most a tanév vége előtt kell rá jelentkezned, ha elég biztosnak érzed a tudásodat. Szept. 5-éig jelentkezhetsz érettségire.
2012. jún. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim válasza:
Már decemberben szereztem nyelvvizsgát, de azóta is készültem még olyan feladatokból, és csinálom az érettségist:) Idén év végén valamiért nem mertem érettségizni. Tegnap mondta a tanárom, hogy elmaradt, legalábbis az igazgatónő ezt olvasta nem biztos. Ez akkor biztos megmaradt a nyelvnél? Mert akkor megmondom a tanáromnak is. És köszönöm:)
2012. jún. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Nem maradt el semmilyen érettségi. Mondom még egyszer: 65-ös Magyar Közlöny. Ezt egy igazgatónak kötelező ismerni, de lehet, hogy még nem jutott az elolvasásához, mert pár napja jelent meg.
2012. jún. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim válasza:

,,Elõrehozott érettségi vizsga a tanulói jogviszony fennállása alatt, a helyi tantervben a jelentkezõ számára az adotttantárgyra vonatkozóan meghatározott követelmények teljesítését követõen a középiskolai tanulmányok teljesbefejezését megelõzõ elsõ vagy második tanév május–júniusi vizsgaidõszakában letett érettségi vizsga, amelyre...idegen nyelvekbõl, továbbá informatikából kerülhet sor."

Akkor ez azt jelnti hogy csak jövő májusban vizsgázhatok nem? októerben már nem://

2012. jún. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Erre már fentebb leírtam a választ. Kérlek, olvasd el. #11
2012. jún. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:
Rendben, köszönöm. Bocsánat az aggodalmaskodásért, mondom, csak azért nem értettem, mert olvastam egy cikket ami 2012. június. 6-án jelent meg(később mint a közöny, bár utóbbi a hivatalosabb gondolom), és abban az volt hogy 2012.szeptember.1-től csak akkor lehet nyelvből és infóból, ha a suli tanterve szerint megszűnik az oktatás.
2012. jún. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:
És amúgy a 2015ben veszti hatályát, az azt jelenti, hogy akkortól nem érvényes, vagy akkortól lép érvénybe?
2012. jún. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:
mert akkor tényleg a május-jűniusi maradt, ha 2015ig érvényes, mert az előtti szövegben az van.
2012. jún. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!