Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megszűnik az előrehozott...

Megszűnik az előrehozott érettségi a nyelvi és informatika tantárgyak kivételével. Téged ez hogy érint?

Figyelt kérdés

Az iskolámban már rengetegen jelentkeztek az augusztusi osztályozó vizsgára, hogy különböző tantárgyakból érettségizhessenek. Ma futótűzként jött a hír, hogy a kormány két tantárgy kivételével eltörölte az előrehozott érettségi vizsga lehetőségét. Az intézkedés nyilvánvalóan anyagi megfontolásból történt, így kevesebb érettségi vizsgát kell intézményi szinten tartani, ezáltal visszaszorul a vizsgabizottság munkája is.


Miért nem gondol a kormány azokra, akik ambiciózusan már előre készültek előrehozott vizsgáikra, plusz fakultációs órákat vállaltak, osztályozó vizsgára jelentkeztek, esetlegesen pénzért magántanárhoz jártak? Az ilyen törvények foganatosítása előtt igazán lehetne néhány éves átfutási idő, ami megelőzi azt, hogy az előrehozott érettségi vizsgára készülő tanulók a közoktatási rendszer átgondolatlan intézkedéseinek áldozataivá váljanak.


2012. jún. 6. 16:59
1 2 3
 21/26 anonim válasza:

ez:

„(3) Elõrehozott érettségi vizsga a tanulói jogviszony fennállása alatt, a helyi tantervben a jelentkezõ számára az adott

tantárgyra vonatkozóan meghatározott követelmények teljesítését követõen a középiskolai tanulmányok teljes

befejezését megelõzõ elsõ vagy második tanév május–júniusi vizsgaidõszakában letett érettségi vizsga, amelyre

a 12. § (1) bekezdésében meghatározott idegen nyelvekbõl, továbbá informatikából kerülhet sor. Elõrehozott

érettségi vizsga továbbá a 12. § (15)–(16) bekezdésben meghatározott vizsga.”....................................Ez a rendelet 2015. január 2-án veszti hatályát.

2012. jún. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
A 2015-ben veszti hatályát az nem érdekes, az egy technikai dolog. Egyfajta takarítás. Mivel ez egy módosító rendelet, addigra az összes pontja beépül a módosított rendeletbe, és ezért erre már nem lesz szükség, és el lehet dobni, hogy ne legyen olyan sok rendelet fölöslegesen hatályban egyszerre. Részenként lép hatályba, szeptembertől kezdve.
2012. jún. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:
Szóval akkor tényleg nem lesz októberi érettségi? ://
2012. jún. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Köszönjük meg drága kormányunknak , ezeket az átgondolt terveket. Persze ironikusan értem. Itt már semmit nem tervezhetsz meg előre mert lehet holnap jön egy rendelet és az össze számításod keresztbe húzva. Csak azt nem értem , hogy miért nem tartják be azt a szabályt , hogy mindent két évvel az érettségi előtt kell bejelenteni. Kedves kérdező , hogy miért nem gondol azokra a diákokra a kormány , akik már terveztek. Nagyon egyszerű a válasz: NEM ÉRDEKLI ŐKET. Csak azt nem értem , meg hogy ilyen ötleteket , hogy találnak ki. Még ők maguk sem látják át , ezt az egészet. Ahova én jelentkezek , oda kell két emelt , ráadásul nem tingli-tangli tárgyakból , hanem kémiából és bioszból. És nehogy megtudjam könnyíteni kicsit amúgy is nehéz helyzetem az előrehozottal . Érettségizzek mindkettőből év végén. Csak bírja az ember ideggel. SŐT , már arra sincs lehetőséged , hogy év elején teszel egy közép érettségit , év végén meg egy szintemelőt. Tegyél fel mindent egy lapra , és ha meg nem sikerül , hát így jártál. Még egyszer köszönjük kormányunknak , és lelkes szavazóinak , támogatóinak.
2012. jún. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, azért nem kell az önsajnálattól kétségbe esni sem, mert ez kissé túlzás. Az én generációmnak még mindenféle szakhoz kellett a felvételi vizsga _két tárgyból_, ami a mai emelt szintűnek felelt meg nehézségben, és sok tárgyból ez összevont érettségi-felvételi vizsgát jelentett választási lehetőség nélkül, és nem volt feltalálva az előrehozott. Akkoriban is felkészültünk, nektek is menni fog. Persze, kényelmes volt ez a rendszer, de azért ki lehet bírni nélküle.
2012. jún. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Jaj ne már
2013. márc. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!