Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen gimnáziumot tudtok...

Milyen gimnáziumot tudtok ajánlani egy kitűnő tanuló gyereknek Budapesten az alábbiak figyelembevételével?

Figyelt kérdés

Szempontjaim a következők:

1. Legyen színvonalas oktatás és jó egyetemi felvételi arány, de ne legyen "versenyistálló";

2. Ne csak oktassanak, neveljenek is, emberségre és hazafiságra;

3. Két idegen nyelvből jó nyelvvizsgaarány;

4. Nem utolsósorban: Nagyon jó közösség, szerethető iskola legyen!



2012. jún. 21. 21:58
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem Zsigri lassan nyugdíjba megy. Egyébként nagyon peches lehettél, nekem egy ilyen tanárom sem volt a 4 év alatt, pedig én is A-s voltam. Még mindig tartom azt a véleményemet, hogy az Apáczai egy jó iskola. Aki akar tanulni, az tud, aki nem akar, azt békén hagyják.
2012. jún. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
49%

Örülök, hogy sikerült bizonyítanod, hogy az Apáczaiba se csak értelmes emberek kerültek/kerülnek be. Senki nem állította, hogy rossz iskola. Tényeket írtam le, ezért ne engem okolj. Az Apáczai igenis egy versenyistálló. Nem tudom, miért akarod az ellenkezőjét bizonygatni, miközben azon tény is ellened szól, hogy oktv-n a fazekas után másodikok lettünk összesítve a döntös eredményeket.

Megjegyzem, az osztály másik fele (komplex) ennél sokkal cifrábbakat le tudna írni, ők durvább tanárokat fogtak ki.

2012. júl. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
0%
Én is tényeket írtam le. Attól, hogy rossz tanárokat fogtál ki, és kihajtották belőled a sz*rt is, még nem jelenti, hogy mindenkinek ilyen a 4 éve az Apáczaiban. Sok embert ezekkel riasztanak el, hogy kiemelnek egy-egy nem normális tanárt, és azt hiszik, hogy akkor mindenki ilyen. A jó iskolát pedig nem arra értettem, hogy jó versenyeredményeket érnek el az emberek, hanem arra, hogy jó a közösség és a hangulat. Az OKTV eredményeket pedig nem azok érik el, akik nem akarnak OKTV-re menni, hanem azok, akiket tényleg érdekel, és magától jelentkezik. Viszont én most itt befejeztem. További jó szórakozást!
2012. júl. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
100%

Aki az Apáczaiba megy, nem a jó közösségért teszi, hanem a színvonalas oktatásért, ebben biztos lehetsz.

De akkor már csak azt a költői kérdést tenném fel, hogyha az Apáczai nem versenyistálló, akkor mi az?

2012. júl. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:

"Aki akar tanulni, az tud, aki nem akar, azt békén hagyják."


Ehhez meg csak annyit, hogy ismerek olyan embert, akinek humán tagozatosként (!) nem ütötték meg a szintet az eredményei (de nem állt bukásra) fizikából, ezért a fizika tanár arra "ösztönözte", hogy menjen el az iskolából, különben megbuktatja. Ez alig 10 éve volt.

2012. júl. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 A kérdező kommentje:
Hát nincs olyan túl nagy választék, mert Észak-Pesten lakunk és így a budai oldal kiesik. Nézegettem a honlapokat, de a fórumbejegyzések gyakran többet elmondanak egy iskoláról. Ez vette el a kedvünket pl. a Szent Istvántól, ami az ott végzettek többsége szerint egy abszolút porosz stílusú, tekintélyelvű intézmény. Ugyanakkor másutt meg a túlzottan liberális nevelés vadhajtásait látom ( Eötvös, Berzsenyi: baloldali politikai botrányok). Úgyhogy várom a további véleményeket, minden érdekel.
2012. júl. 2. 09:40
 17/44 anonim ***** válasza:
30%
A Berzsenyi pedig minden kritériumnak megfelel. Igen, volt egy súlyos botrány pár éve a kereszttel, de arról sem az iskola liberális szellemisége tehetett, hanem a diákok hülyesége, már bocsánat. Eltöltöttem négy évet a Berzsenyiben, van két nyelvvizsgám, majdnem kitűnő érettségim (matek négyes, többi ötös), jó esélyem van az egyetemre és nem szenvedtem a túl sok tanulástól soha.
2012. júl. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim válasza:

Berzsenyi 4ever!!! :)) Legjobb suli!

Ha érdekel vmi írj privit. :D

2012. júl. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
74%

Idén végeztem a Szent Istvánban; egyáltalán nem porosz stílusú szerintem... Igen, ezzel riogatják az embereket, de nekem nagyon jó 6 évem volt itt. A tanárok persze megkövetelik a tiszteletet (nade hol porosz stílus az, hogy tudjon köszönni a diák meg csendben ülni az ülepén az óra alatt?), van néhány vaskalaposabb egyén, ránk szólnak, ha fleülünk a radiátorra, de amint hátat fordít a tanár röhögve ülünk vissza.. Rendben, első 1-2 évben még szigor van, emlékszem 7.ben a tesiórákon is mindig lefutottam a 2 kört, mint a kisangyal, de ez lazul ám.:) Az oktatás színvonalas, főleg, ha a jobb tanárokat fogja ki az ember, ehhez persze szerencse is kell. Miklós Zoltán (matek-kémia szakos, nagyon jó tanár, emberi, igazságos), Kósa Zsolt (kétlábonjáró szarkasztikus humorú lexikon, hihetetlen (tudású és amúgy is) ember, nekem egyik példaképem lett), Kovács Ilona (kicsit ijesztő az elején, de neki is hatalmas a tudása, ő tényleg vasszigort tart, de amit átad, azért megéri), a némettanárok emelkednek ki leginkább - 2. nyelvnek vagy németet, vagy olaszt válasszatok, a francia nem nyerő. Tudom mert franciás voltam. :) Egyébként igen, az Istvánban nevelnek; ahogy egyik évfolyamtársam a ballagási beszédében megfogalmazta (megjegyzem az egyik legnagyobb zsivány a srác, igazi lázadó alkat): ő is mikor idejött, azt hitte majd fegyelem lesz, de az istván "csak" zsinórmértéket ad. Egyfajta igazodási pontot, ami ebben a világban nem olyan szokványos már, hagyományos, kicsit talán ódivatúnak tűnő értékrendet, de egy értelmes tizenéves számára is emészthető mértékben/stílusban. A diákok többsége pedig észreveszi, hogy ez jó, hogy ebből a magáévá teheti, amit szeretne, és mégse fojtják meg a "porosz elavult hülyeségek."

Nem versenyistálló, tökre áll rá, hogy aki akar, az tanul, OKTV-zik, blabla, de én pl. fizikán elvegetáltam JOY-olvasással az évet... (Nem vagyok büszke rá, de ez szemlélteti, amit mondani akartam. És ez nem megy a tanulás rovására azért, mégiscsak felvettek orvosira.)

Szerintem a közösség is jó, bár én pont egy nagyon összetartó, jó osztályt fogtam ki. :) Egyszóval mindenkinek ajánlom. És tudom, kissé elfogult a beszámolóm, de nézzétek el.. Istvános szellemiség, na. :)

>egy volt Istvános, aki most a SOTE-ra jár (egyébként az osztályból 1 embert nem vettek fel oda, ahová jelentkezett)

2012. júl. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
52%

Kőkemény két hét múlva lesz az első napom a Berzsenyiben, de máris elég jól ismerni az iskolát, hihetetlen a közösség, a gólyatábort egészen egyedülálló módon szervezik meg a diákok (!). Kifejezetten elit iskola hírében áll, aki végzősöket én ismerek (a gólyatáborban a csapatokat főként végzősök szervezik), mind mennek egyetemre.

Én két nyelvet is fogok tanulni, (latint és angolt), tizedikben pedig bejön egy harmadik, indítanak direkt nyelvosztályt is, elég jó esélyek vannak tehát a nyelvvizsgára.

És mert volt egy kis botrány évekkel ezelőtt, ne vegye el a kedvedet, minden iskolában van ilyen. A legtöbb diák teljesen normális, és segítőkész.

2012. aug. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!