Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen gimnáziumot tudtok...

Milyen gimnáziumot tudtok ajánlani egy kitűnő tanuló gyereknek Budapesten az alábbiak figyelembevételével?

Figyelt kérdés

Szempontjaim a következők:

1. Legyen színvonalas oktatás és jó egyetemi felvételi arány, de ne legyen "versenyistálló";

2. Ne csak oktassanak, neveljenek is, emberségre és hazafiságra;

3. Két idegen nyelvből jó nyelvvizsgaarány;

4. Nem utolsósorban: Nagyon jó közösség, szerethető iskola legyen!



2012. jún. 21. 21:58
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:

Érdekes, a Veres Pálné a legfrissebb rangsorban eléggé a lista végére került - pedig korábban azt hittem, hogy a legjobbak között van. Pedig a felvételi ponthatárt elég magasan húzták meg, tehát a hiba az oktatásban lehet.

Egyébként úgy döntöttünk, hogy ötéves képzést keresünk, mert jó lenne legalább egy, inkább két nyelvből felsőfok.

Az egyetem pedig már nem foglalkozik nyelvoktatással. Sajnos a Berzsenyiben, bár szimpatikus, nincs ötosztályos nyelvi képzés.

2012. aug. 24. 11:01
 22/44 anonim ***** válasza:

Tudsz küldeni egy linket privátban a listához?

(Most nem állnék neki keresni.)


Ez elég meglepő, amikor én oda jártam minden kiváló volt és tényleg a legjobbak egyike volt.

Lehet nyugdíjba mentek a jobb tanárok (elég idősek voltak sokan) és az újak még nem szoktak be.

2012. aug. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
Veres Pálné jó ideje nincs benne a legjobb 20-ban se.
2012. aug. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 A kérdező kommentje:

A budapesti gimnáziumok között a Veres Pálné 19. Ez a Köznevelés listája: [link]

Mivel a válogatás elég szigorú volt az utolsó években, nem a gyerekekkel lehet baj...

2012. szept. 2. 21:40
 25/44 anonim ***** válasza:
Egyrészt ez a lista nem hiszem, hogy aktuális adatokból dolgozik, például oktv pontszámok alapján idén Fazekas, Apáczai, Lovassy volt a sorrend. Másrészt nem látom sehol a Veres Pálnét. Veres PÉTER-t látok. Ami megjegyzem, egy sokkal színvonalasabb gimnázium eredmények alapján utóbbi években.
2012. szept. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:
Le kell kicsinyíteni a képet, hogy beleférjen. VPG a lista legalján van.
2012. szept. 2. 22:50
 27/44 anonim ***** válasza:

Én a VPG-t fogom megjelölni elsőként felvételin.

Ha te végül oda akarsz menni melyik szakot választod?? :D

2012. szept. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:
Vagy az Eötvös, vagy a VPG lesz első helyen és az 5 osztályos nyelvi előkészítő érdekel.
2012. szept. 20. 16:29
 29/44 anonim ***** válasza:
A felsorolt szempontoknak - szerintem - a Babits felel meg a legjobban.
2012. okt. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:

szia !

én úgy látom már döntöttél , de én ajánlanám , h menj el az itt javasolt iskolákba nyílt napra , mert lehet , hogy kiderül , hogy valami nagyon nem tetszik a kiválasztott iskolába ( légkör , maga a kinézete a sulinak stb. ) és ha ez mondjuk már a felvételi után derül ki akkor az nem biztos , hogy nyerő . ( nekem pl. a telekitől anak idején a nyílt nap vette el a kedvemet , mert valahogy nekem túlzsúfolt volt az épület ) . valamint lehet , hogy egy 4 éves nyelvi szakon is megtudsz tanulni olyan szinten 2 nyelvet ,mint mondjuk egy 5 évesen is , és akkor nyrsz + 1 évet , mert azért szerintem nem mindegy , hogy 18 évesen végzel a gimibe vagy 19-20 évesen .

2012. okt. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!