Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME építészmérnöki felvételi...

BME építészmérnöki felvételi követelményhez mi kell?

Figyelt kérdés
életemben nem rajzoltam, és informatikai szakközépbe járok. mondjuk egy emelt szintű informatika mennyiben számít? utolsó éves vagyok, érettségi elött állok.

2012. szept. 9. 13:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Építész mérnökire kell: rajz alkalmassági+matematika és fizika.


Javaslom az építőmérnökit! Ahhoz kell: matematika és biológia v. fizika v. informatika v. szakmai ekt.

Itt a te esetedben (gondolom én) matek és az informatika lenne az érettségi tárgy.

2012. szept. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Info semennyire nem számit bele és kell tenni egy rajzalkalmassági vizsgát, és csak akkor vezsenk fel ah ott megfeleltél.

2012. szept. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
1 évem van hátra, rajzra hogyan tudnék rákészülni?!
2012. szept. 9. 17:06
 4/17 anonim ***** válasza:
Én is odakészülök, de én 11. félévben átjöttem építészeti szakközépbe gimiből.. :D Így most már nagyjából belerázkódtam az építészetbe csak a szabadkézi rajzolást kell még gyakorolgatnom.. :DD
2012. szept. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nálunk a BME-n nagyon durva a rajzalkalmassági, max. akkor van esélyed, ha az egyetem saját előkészítőjére jársz. De utána is annyit kell rajzolni, hogy szerintem az alvásról mondj le.
2012. szept. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
ez akkor esélytelen, már kifutottam az időből :SS a poén az h nálunk is volt építészeti szakmacsoport, de a franc gondolta volna, hogy meggondolom magam. xDD
2012. szept. 10. 17:12
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok..


Ha emelt infózni szeretnél, akkor annak hasznát veszed az építőmérnöki képzésekhez, ahol állítólag nem kell szétrajzolnod magad.. :D Olvass utána, nekem is szimpatikusabb, mint az építészet így jobban belegondolva.. :)) Lehet, hogy a végén egy szakon fogunk kikötni.. :D

2012. szept. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én infóval jöttem építőre (BME-n vagyok), én eleve ide akartam, építészre nem is jelentkeztem, mert szerintem ez sokkal több lehetőséget rejt magában. Hát elég durva szak, nagyon nyomják az anyagot, szóval hajtani kell, de megéri! :)
2012. szept. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es! Az építészmérnöki, és az építőmérnök miben különbözik egymástól? ugye nagy különbség nincs? :S házakat szeretnék terveztetni, és felhúzni.
2012. szept. 11. 21:46
 10/17 A kérdező kommentje:
pardon, tervezni.
2012. szept. 11. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!