Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME építészmérnöki felvételi...

BME építészmérnöki felvételi követelményhez mi kell?

Figyelt kérdés
életemben nem rajzoltam, és informatikai szakközépbe járok. mondjuk egy emelt szintű informatika mennyiben számít? utolsó éves vagyok, érettségi elött állok.

2012. szept. 9. 13:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

A BME honlapjáról:


Az építészmérnökök képesek ellátni a település- és területrendezés valamennyi építészeti és építési feladatát, ezen belül elvégzik épületek, épületegyüttesek építészeti, szerkezettervezési feladatait, megtervezik, megszervezik, irányítják és ellenõrzik ezek építését, mûemlékvédelmi, épület-fenntartási és épület felújítási feladatokat végeznek el, ellátják az építésigazgatási és hatósági munkák irányítását, vagy képzettségüknek megfelelõ elméleti, tudományos és oktatási tevékenységet folytatnak.


Az elmúlt két évben végbement felsõoktatási struktúraváltás a mi Karunkat is elérte, ám az Egyetemen, egyedülálló módon, sikerült megõrizni és ezzel egy idõben megújítani a hagyományos, osztatlan, ötéves képzésünket. Így az Építészmérnöki Kar 2006 szeptemberétõl két képzést indított: az osztatlan építész képzést és a kétlépcsõs építészmérnök képzést.


Az osztatlan képzésen teljesíthetõ szakirányok: A tervezõ szakirány elsõsorban a jó tervezõi készségû, valamint az elméleti, mûemléki érdeklõdésû hallgatók képzési iránya. Mûszaki szakirányra szerkezettervezési, szerkezeti és technológiai érdeklõdésû hallgatók jelentkeznek.


A kétlépcsõs képzés alapszakán szakosodásra nincs lehetõség, majd a képzés mesterszakai közül választhatóak az alábbiak:


tervezõ építészmérnök, szerkezettervezõ építészmérnök (az osztatlan szakirányokhoz hasonló képzéssel), urbanista építészmérnök, amely kiemelt szerepet biztosít a területfejlesztési és településtervezési, városépítészeti és közigazgatási ismereteknek; valamint az ingatlanfejlesztõ építészmérnök, amely a kivitelezéshez áll közelebb, projektek, beruházások elõkészítésével, lebonyolításával foglalkozik.


Mivel foglalkozik az építõmérnök?


Az építõmérnök feladata szerteágazó, a talán legfontosabb terület az épületszerkezetek és mûtárgyak méretezése a rájuk ható terhekre. Az építõmérnök az épületek tartószerkezetét méretezi, a stabilitását vizsgálja. Ezen túl megtervezi az épület alapozását, tervezhet ipari csarnokot, hidakat, tornyokat, vízépítési mûtárgyakat, alagutakat, közmûhálózatot, közutat, vasutat, gátat. Nem csak a szerkezetek tervezésénél, hanem a kivitelezésnél és fenntartásnál is sok építõmérnök tevékenykedik.


Az Építõmérnöki Karon, a Geoinformatika ágazaton tanulnak a földmérõk is, akik többek között az építmények és vonalas létesítmények kitûzését végzik. A harmadik félévet követõen választhat a hallgató a három ágazat és azon belül a szakirányok között: szerkezet-építõmérnök ágazat: magasépítési, híd és mûtárgy, geotechnika, építéstechnológia szakirány infrastruktúra-építõmérnök ágazat: közlekedési létesítmények, vízmérnöki, települési, környezeti szakirány geoinformatika-építõmérnök ágazat: építõipari geodézia, térinformatika szakirány.

2012. szept. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a kielégítő választ!
2012. szept. 12. 17:43
 13/17 anonim ***** válasza:

elsőéves vagyok BME építészmérnökin. Rajzelőkészítőt melegen ajánlom ha nincs térlátásod lassan rajzolsz és ide akarsz jönni. Egyébként anélkül is bekerülhetsz simán... Ha látnak elég fantàziát a rajzaidban. Ehhez pedig értenek azok akik elbírálják.

Bekerülni nem túl nehéz úgyvettem észre de benntmaradni már jó sok időt és energiát kell befektetni. Elsőfèléves tárgyak : bevtartó matek ábris ( bevtarto es matek bukas eseten 1 ev csuszas :S ) filozofia bevépszerk bevép térkomp rajz1 éptöri1 tesi1... Ha érdekel akkor írok még

2012. okt. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
akkor nem egy leányálom..
2012. okt. 14. 19:58
 15/17 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló, engem érdekel. Így először az, hogy, mik ezek a tantárgyak? (bevtartó, bevépszerk,stb.??:D) És az egyetem rajzelőkészítője megéri, tényleg sokat számít, sok olyat tanulnak/tok/tatok meg ott, ami kellett, és a normál középsuliban nincs lehetőség megtanulni? (a 85ezer elsőre elég soknak tűnt. Vag yehhez inkább szokjak hozzá? És ebből a kérdésből adódik:) Állami támogatottra nehéz bejutni?
2012. okt. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

85E ft ?! nekem is annyi volt és az egesz sporolt penzemet erre koltottem de nem bantam meg. A legjobb tanarhoz kerultem es a mi elokeszitos csapatunkbol kb. Fele bekerult. (azert az eleg jo arany ;))

Bevtarto a statika es szilardsagtan bevezeto targya . Bevépszerk az épszerk bevezeto tárgya. Terkomp az elso feleves tervezesi targy ahol hetente megadott tema szerint kell kockat csinalni. De egyszerubb lesz ha te magad utana nezel ;) bocs de most qvafáradt vagyok visszadobtak az abrisrajzom es ujracsinaltam de meg rosszabb lett mint az elozo szval most ideges faradt es szomoru vagyok. Facebookon sok tanszek fennt van pl. Nektek a rajzi es formaismeretit ajanlom :)

2012. okt. 23. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Allamira vettek fel :)

En szemely szerint nem varok nagy pontemelkedest iden sem. Egyre kevesebben fognak ilyen palyat valasztani. Nem ok nelkul.

2012. okt. 23. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!