Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceni Református Kollégium...

Debreceni Református Kollégiumról és Gimnáziumról vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2012. okt. 12. 13:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/74 anonim ***** válasza:
50%
"tipikus ronda, buta lány"... biztosan... ezért vagyok orvosin, és ezért kért meg a kedvesem nemrég...
2012. dec. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/74 anonim ***** válasza:
65%
De szép lenne ha igaz lenne:) "KEDVESEM" Ez a szó is annyira TIPIKUS! Nyugodtan írhattad volna, hogy teológiára jársz. Férjhez mennél? Hány éves is lehetsz? 21? Ha ennyire nincs igényed arra, hogy ÉLJ, akkor érthető miért szeretted azt a börtönt, de normális embert felháborít ha megfosztják lehetőségeitől, emberi és állampolgári jogaitól.
2012. dec. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/74 anonim ***** válasza:
56%

Kinek ez, kinek az az iskola jön be. Ha valaki nem érezte jól magát, vagy kirúgták egy suliból az ritkán mond jót.

A Debreceni Refi az egyetlen református gimnázium Magyarországon, amely folyamatosan működik 1538-tól kezdve. Olyan hagyományok is megőrződtek, amelyek másutt nem. A mai, liberális nevelést kapott fiatalok ezzel nem mindig tudnak megbarátkozni. Arról nem is beszélve, hogy kifejezetten vallásos jellege van a közösségnek, beleértve az ott tanulók nagy jelentős részét is.

A volt gimnazisták összetartók (ahogy a régebbi katolikus iskolákban is) az iskola után is.

2012. dec. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/74 anonim ***** válasza:
65%
Már csak te hiányoztál, mondd, mit tanítasz a refiben? Vagy téged is csak szimplán levegőnek néz a környezeted? Remélem a mai liberális fiatalok alatt azokat a jó képességű fiatalokat érted, akik szeretnének valamit kezdeni az életükkel, mert akkor ebben egyetértünk, ők biztosan nehezen viselik ha erőszakkal elzárják őket a külvilágtól akkor, amikor a legintenzívebben fejlődhetne a személyiségük, stb.. Kit érdekel, hogy mióta működik? Az a fontos, hogy ma mit képes adni a diákjainak, és még ha ad is valamit, annál nagyságrenddel többet veszít aki kollégista.
2012. dec. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/74 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek a válaszokat ^^

ha a refibe mennék, akkor biztos hogy kolisnak kéne lennem. azt hiszem, a szülővárosomban tanulok továbbra is.

2012. dec. 17. 15:38
 16/74 anonim ***** válasza:
26%

Jót kuncogtam a válaszodon!

:)

Biztosan nehéz megérteni, de az is kezdhet valamit az életével, aki képes egy közösségbe beilleszkedni. Sőt. A mai neveltetés nem segít ebben, de 20-30 éve is ugyanez volt a helyzet sokakkal.

A Kollégium legnagyobb erőssége maga a bentlakás, és szó sincs elzárásról :)

2012. dec. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/74 anonim ***** válasza:
73%

A probléma az, hogy egy számottevő részt semmirekellőkből álló közösségre erőforrást fordítani az PAZARLÁS, és aki erre kényszerül az jelentős hátránnyal indul majd az életben. A házirend szerint alig engedik ki a városba a diákokat, ez szerintem egyértelműen elzárás, nem beszélve az "íratlan szabályokról", amivel szinte bármit büntetlenül megtehetnek a diákokkal.

Szerencsére a Kérdező elég okos ahhoz, hogy ne dőljön be a hazugságaidnak, az meg legyen a te szégyened, hogy még ennyi idő után se vetted észre, milyen kis elzárt közösségben rekedtél. Kuncogj csak nyugodtan, neked ennyi jutott.

2012. dec. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/74 anonim válasza:
91%
Én most vagyok ott elsős, és nagyon szar a koli. A tanárokat meg ne is említsük, alig van köztük normális. Talán a legjobb tanárom az aki a tesi órát tartja. Én most készülük ott hagyni ezt a...,de mivel nyelvin vagyok nem tudok más suliba átmenni. Már nagyon bánom, hogy ebbe a suliba jöttem. Én nem ajánlom, nagyon szar a suli meg a koli is. Egyáltalán nem éri meg. A tarsaság tényleg nem rossz, de hogy semmi szabadidőd sincs meg folyton takarítani kell. Meg ha mégis odamész és kolis leszel készülj fel arra, hogy az akkori végzősök majd szét fognak szivatni ha nem tetszel nekik, vagy nem bírnak. Az elsősöket semmibe se nézik. Pl.: beelőzik őket kajáláskor, mások után kell takarítani meg hasónlókat kell csinálnod. És még ott van a szilencium, ami a lehető leghülyébb dolog az egész koliban. Naponta 3 óra szilencium van. Sehol máshol nincs ennyi. Nekem az a véleményem, hogy szar suli,szar koli, szar rendszer. Inkább keress egy másik sulit legalábbis én azt tenném.
2013. jan. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/74 A kérdező kommentje:
hát köszi, hogy őszinték vagytok! már amúgy sem valószínű, hogy oda megyek, sőt ilyen vélemények után biztos nem!
2013. jan. 8. 19:34
 20/74 anonim ***** válasza:
100%
Én nekem ez a 4. évem , és hát szerintem messze kerüld el! Ha tovább is szeretnél tanulni, akkor semmi esetre se gyere ide. A tanárok 90%-a soha nem készül az órákra, tisztelet a kivételnek. A közösség az egy dolog, de ma már nem aszerint választanak iskolát. Arról nem is beszélve, hogy örülhetsz ha van wc papír, pedig nem hiszem hogy olyan marha drága mulatság venni pár gurigát...Semmi esetre se válaszd ezt, ha szeretnél kezdeni valamit az életben!
2013. jan. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!