Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceni Református Kollégium...

Debreceni Református Kollégiumról és Gimnáziumról vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2012. okt. 12. 13:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/74 anonim ***** válasza:
86%

Én sem vágyom vitatkozni, csak nem szeretném ha félrevezetnéd az olvasókat.

De ha beköltöznél a koliba, ezzel te is egyetértenél. Az meg valljuk be, nem sokat segít bárkin is az életben, hogy a kántust ismerik.

2013. márc. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/74 anonim ***** válasza:
88%

Mint mondtam, a mérték, minőség a fontos. Gimnáziumba jártál, barátokat szereztél, nyelvet tanultál, de pár év múlva majd észreveszed, ha tényleg normális felsőoktatási intézménybe kerülsz és nem a tanítóképzőbe, mint a refisek többsége, hogy akik elit gimiből jöttek azok még több és okosabb, tehát az életben is hasznos baráttal rendelkeznek, többet, vagy hatékonyabban foglalkoztak nyelvtanulással, stb..

Ez az iskola NEM AD ANNYI PLUSZT, MINT AMENNYIT ELVESZ.

2013. márc. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/74 anonim ***** válasza:
89%

Ja és mellesleg egy apróság:

szilenciumon nem lehet kötelező olvasmányt olvasni..

akkor mit csináljak, nézzem a plafont?

Egyszerűen hihetetlen..

2013. márc. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/74 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem akit a Refibe iratnak be, annak tudnia kell hogy hova is fog kerülni. Ez egy ilyen iskola, és ilyen is marad. Egy olyan szellemiséget ad, melyet nem sok gimi képes adni. Lehet ezen persze vitatkozni, de az idő - egyelőre - őket igazolja.

Az egyházi iskolák mindenhol másabbak az államiaktól - de ez érthető is. Szerintem rengeteg emberi értéket adnak a tudás mellé. Ilyen Debrecenben a Svetits Gimnázium is, ahol apácák tanítanak. Akiknek komoly céljai vannak az életben, azoknak ezek az iskolák a legjobb alapokat biztosítják!

2013. ápr. 22. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/74 anonim ***** válasza:
90%

Nem az a kérdés, hogy akit ide iratnak be, az tudja-e mi vár rá, hanem hogy jó-e az ami rá vár.


És akinek komoly céljai vannak, annak minőségi oktatásra van szüksége, és lehetőségre, hogy minél gyorsabban minél több élettapasztalatot szerezhessen. Na ez az, amit a refiben NEM KAP MEG. Szomorú, hogy egyesek ezt sosem fogják megérteni.

2013. ápr. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/74 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem meg jó gimi !

Attól hogy egyházfenntartású attól nem rossz. Ugyan olyan tanulók járnak ebbe a suliba is na meg persze jobb teljesítők is; csak hogy itt nincsenek platina szőkék, 1kg smink, ortopéd magas sarkú cipők, fellegekben járás!

Itt megvan mindenkiben a tisztelet,odafigyelés. De mindenki maga dönti el melyik a szimpi! Persze van itt egy olyan személy, aki csalódott a gimiben, mivel csak ellen érvel a sulival kapcsolatban.

2013. ápr. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/74 anonim ***** válasza:
88%
Olvass egy kicsit figyelmesebben, és talán észreveszed, hogy messze nem csak egy "olyan" személy van.
2013. ápr. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/74 anonim ***** válasza:
29%
Lehet ilyet -olyat hallani, de valójában még nem hallottam olyan suliról, melyről csak jó véleménnyel voltak ! Abban különbözik a refi , hogy hozzá jön a hittan , ami csak előnyre vall. Ismert iskola, híres nevezetes emberek jártak a suliba. Teljes mértékben felkészít a tovább tanuláshoz, persze ha tanulsz is !
2013. ápr. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/74 anonim ***** válasza:
84%

Olyan iskolát se nagyon láttam még, amit ennyien szidnak, nyilván nem véletlenül.


De aki rosszul választott, az se aggódjon, szeptemberig még van idő keresni egy jó középiskolát!

2013. máj. 6. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/74 anonim ***** válasza:
27%
Kedves "39"-es válaszoló, te most hiába írsz mindenféle negatívumot a gimiről, aki ismeri vagy egyházfenntartásúba tudja hogy mit nyújt a suli, na és persze tanulni annak megfelelő ! Úgy vélem te nem ezen a szinten mozogsz !:)
2013. máj. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!