Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceni Református Kollégium...

Debreceni Református Kollégiumról és Gimnáziumról vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2012. okt. 12. 13:51
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/74 anonim ***** válasza:
19%

20-asnak


Nem értem, hogy ha annyira nem jó neked, akkor miért vagy még mindig ott?

És akkor semmit sem akarsz kezdeni az életben?

Ha negyedik éve ott vagy, akkor honnan tudod, mit fogsz vele kezdeni ezzel?

2013. jan. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/74 anonim ***** válasza:
58%

danon1895 válasza -hoz


Kicsit más, mint ami ma divatos:)

Szerintem ezt nem is tagadták előtted a beiratkozáskor :)

2013. jan. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/74 anonim ***** válasza:
74%

17-es


Ha rühelled a keresztény értékrendet, idegesít a hittan, és kiütést kapsz a templomtól, akkor tényleg kínzás lehet.

2013. jan. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/74 anonim válasza:
28%
Én most vagyok kilencedikes és nagyon szeretem :) Ajánlom mindenkinek, ha szeretne sokat tanulni, biztos alapokat szerezni, és mellette jól szeretné érezni magát. Itt tényleg igazi barátokat lehet szerezni, és rengeteg színes programot kínál a Refi. Legjobb a kilencedikesek gólyatábora, és a "ki mit tud?", de szeretek minden más programot is. :)
2013. jan. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/74 anonim ***** válasza:
73%

Kedves 14-es!

Te milyen logika alapján hiszed azt, hogy mindenkit ismersz, akár idegen, akár nem. Bocsánatot kéne kérnünk, hogy úgy gondoljuk, tisztában vagyunk a saját életünkkel anélkül, hogy megkérdeztünk volna téged? Régen az ilyen emberek nagyon fel tudtak húzni. Ma már csak fordul egyet a gyomrom, és hagyom őket a francba. Utolsó válaszolónak igaza van. Azok a "Ki mit tud"-ok nagyon jók, pláne ha az a sztepptáncos csaj is fellép... :)

2013. jan. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/74 anonim válasza:
24%
Annyi időt töltöttem köztetek, hogy a demagóg dumátokról azonnal felismerem a hazug fajtátokat. Azért kellene bocsánatot kérned, mert miattatok tud még a 21. században is működni egy ilyen intézmény. Magyarázhatnám ezt bármeddig, de hülyének minek? Úgyse érti, hiszen hülye. Egyszerűbb lenne, ha a gyomrod helyett te magad fordulnál fel. Nyugodtan menj ki mit tudozni, nagyon hasznos lesz majd bármelyik állásinterjún.. Én inkább foglalkozom értelmes dolgokkal.
2013. febr. 15. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/74 anonim ***** válasza:
85%

Láttad vs olvastad már a Légy jó mindhalálig-ot? Abba a könyvbe egy 9 éves kisfiú, Nyilas Misi oda járt, és őt is rendesen szivatták. Kapott az édesanyjától pogácsát meg kenőcsöt stb, a szobatársai mind megették. Nem is beszélve azokról a tanárokról, akik ott tanítottak akkoriban. És M.Zs. a valóságot mutatta be. Elolvastam a refi honlapján a szabályokat, tényleg sokat kell takarítani. Ráadásul hétvégén is bent kell maradni. Ez ország talán egyetlen református gimije, ami 475 éve semmit sem változott.

Szerintem a koli lepukkant lehet az emeletes vaságyakkal, ráadásul mi az, hogy nem mehetsz be egy étterembe...

Én nem járnék ide

2013. márc. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/74 anonim ***** válasza:
62%

Szia!

Én most vagyok végzős itt, nagyon szeretem :) Nem tudom, be kellett-e már nektek adni a papírokat, de tényleg érdemes itt tanulni. A tanáraim kedvesek összességében, persze itt is vannak kevésbé jók(és még finoman fogalmaztam). Orvosira készültem eddig, jó alapot kaptam hozzá itt a Refiben, de a felkészülés alatt rájöttem, hogy engem más érdekel, de valószínűleg így is meglesz az 500-ból 430 pontom, szóval nem azért volt ez az újratervezés, mert orvosira nem vennének fel.

A diákok segítőkészek, összetartóak (ha valaki egyedül ült le kajálni, mindig melléült valaki 5 percen belül. Itt senkit nem hagynak magára, jó, vannak itt is nagyon hülyék, de máshol is :)

Szerintem nem baj, hogy református szellemiségben NEVELNEK az itt tanító tanárok, mert csak a jót akarják neked!

Hivatkoztak itt korábban arra, hogy sok a szabály, igen, nem lehet felvenni öv nagyságú miniszoknyát, ha kint van a dekoltázsod, akkor beszólnak, beírást kaphatsz, de szerintem csinosan lehet úgy is öltözködni, hogy nincs mindene kint valakinek. Sőt. Az utcasarkinak öltözött elsősöket én haza is küldeném személy szerint. Szerintem nem az a gond, hogy a Refiben vannak szabályok a külsőségekre, hanem az, hogy a szülő nem képes annyira figyelni a gyerekére, hogy ne nézzen úgy ki, mint egy utcalány.Komolyabb szabályok inkább az alsósoknak vannak, felsőre megérti az ember, hogy nem attól nő, hogy mindene kint van, vagy hogy úgy van kifestve mint egy pandamaci. Az egyetlen elviselhetetlen szabály szerintem a hajfestés tiltása. A nagyobb változtatásokat ellenzik, pl szőkéből fekete.Vannak itt is túlzások persze, egyik iskola sem tökéletes, de itt a tanárok tényleg figyelnek rád, ha valami problémád van, meghallgatnak, tanácsot adnak, segítenek ha tudnak. Ha nem érted az órai anyagot, szívesen elmagyarázzák, szívén viselik a sorsodat.

Persze, van itt is olyan tanár aki nem készül órára, kegyetlen, gonosz, de más iskolákban is vannak ilyen tanárok.

Az első válaszolóval egyet értek, tényleg gyönyörű az épület, felszerelt, tele van okos táblával vagy mivel.

Én tényleg jó szívvel ajánlom neked ezt az iskolát.

2013. márc. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/74 anonim ***** válasza:
86%

Jól mondod, itt tényleg vannak kevésbé jó, kegyetlen, gonosz tanárok, akik nem készülnek az órára, és ekkor még tényleg finoman fogalmaztál.

Ez a lepukkant ezer éves épület neked felszerelt? Vagy az apró tornateremre gondoltál amit a sarokban barkácsoltak össze? Majd látogass el a Kossuth gimibe és látni fogod hogy kell kinéznie egy iskolának.

A debreceni hazamegy iskola után és mereszti a seggét a Tv előtt, a kolisokat meg 4-től bezárják és ugráltatják őket. Ezt mégis hogy képzelik? Az egyik nevelő DJ az éjszakai életben, a másik meg világi rádiók színvonal alatti műsorait vezeti, ezek mégis mire akarnak bárkit is NEVELNI???

Nagyon fiatal vagy még, majd pár év múlva rájössz, mennyi mindent veszítettél itt el.

(Bár a stílusod nagyon hasonlít a refis propaganda válaszaira.)

2013. márc. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/74 anonim ***** válasza:
41%

Én pl a szinte minden teremben található okostáblákra gondolok. Vagy hogy minden teremben új a berendezés. A padok, a rajzteremben állítható pad van, a biológia terem és szertár is jól felszerelt.Egyébként már felújították a tornatermet, bár így sem lett a kedvencem. Az iskolában tanító tanárokra gondoltam hogy nevelnek, én soha egy percig nem voltam kolis, nem tudom objektíven megítélni a kolis nevelőket, de ezt az előző kommentemben le is írtam! Vannak hihetetlen jó tanárok, nagyon jó gondolkodásmóddal.

Egy egyházi intézmény mindig is különbözni fog egy olyan gimnáziumtól mint a Kossuth Gimi. A Kossuthnak sosem lesz olyan énekkara, ami ha elmegy akár egy erdélyi pici faluba, vagy felvidékre, a magyar ajkú lakosság nagy része tudni fogja, mi az a Kántus(vagy éppen a Kollégium). (tapasztalatból tudom) De én veled nem vitatkozni szeretnék, hanem leírni a véleményemet azoknak, akik gondolkoznak azon, hogy Refisek legyenek. Egyszerűen más az egész légkör a két helyen, szinte megfogalmazhatatlan, hogy milyen összetartó csapat az egész gimi. Ha más iskolát nézek, nem ezt látom. De hát kinek a pap, kinek a papné :)Ha te ezt nem tapasztaltad meg a Refiben, akkor megértelek, hogy eljöttél. Nem mindenki egyforma, nem mindenkinek való a Kollégium.

Nem hinném, hogy bármit is vesztettem itt, elvégre gimnáziumba jártam, barátokat szereztem, nyelvet tanultam.

2013. márc. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!