Elkezdjek tanulni kínait?

Figyelt kérdés
Az iskolámban indul egy délutáni kínai nyelvszakkor heti 2 órában. (90 perc) Ezen kívül már tanulok angolt heti 5 órában, és németet heti 2 órában. Belevágják szerintetek?
2012. jan. 8. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Persze egy év alatt kb. 20 szót meg is tanulsz.
2012. jan. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképp hasznos, de emellett még tanulj rá otthon is. Tény, hogy nem könnyű nyelv, de ha később tovább akarod fejleszteni, szerintem mindenképp hasznos lehet! Ha van rá lehetőséged, élj vele! =)


20N

2012. jan. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kínait nem sokat tanultam, japánból viszont megvan a legmagasabb nemzetközi nyelvvizsgám. Az ide vezető út kemény 14-15 év volt, de megérte!


Azt tudom mondani, hogy ha az angol és a német mellett van még rá energiád, akkor érdemes elkezdeni. Hiszen az még nem jelenti azt, hogy ha mégsem tetszi, akkor nem hagyhatnád abba.


Kíáncsi vagyok, hogy döntesz / döntöttél, mik az érveid / ellenérveid -- és végül, ha belevágtál, milyenek az első tapasztalataid! Majd oszd meg!

2012. febr. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
és ha már csak annyit értél vele, hogy nem úgy tekintesz rájuk, hogy "azok a ferdeszemű sárgák", akkor már megérte! Mert a jobb megismeréssel a sztereotípiák is és az előítéletek is eltűnnek majd!
2012. febr. 10. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
érdemes, ha érdekel, főleg ha jó nyelvérzéked van, akkor meg pláne :) Amúgy erről a nyelvről nem tudok véleményt mondani, hogy milyen nehéz, de minden tiszteletem annak, aki legalább azokat a képecskéket megérti, amit leírnak / rajzolnak.
2012. jún. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!