Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyen helyzetben mit tehetnék?

Ilyen helyzetben mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy középiskolás vagyok, és idén az egyik tantárgyból már most annyi óránk elmaradt a tanár hibájából, hogy 0. órában pótolni kell. Én azonban bejárós vagyok elég messziről(30km) és 2 lehetőségem van a vonat és a busz. Azonban vagy elkések a 0.ról vagy 5kor indul mindkettő, csak hát az 5 órai indulás 4 órai keléssel eléggé rányomja a bélyegét az egész napomra, sőt hetemre is. Próbáltam beszélni a tanárral, csak 0.-ba tudunk pótolni, viszont ha nem leszek ott, azt mondta, hogy igazolatlant kapok. Szerintetek mit tehetnék? És az a baj, hogy ez nem 1-2 alkalom hanem legalább 3-4 hét :S

2013. ápr. 20. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Ki fogod "bírni"
2013. ápr. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy megtanuljátok az anyagot,

úgyhogy még mindig ez a "jobb",

mintha nem vennétek át azt az anyagot

2013. ápr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mennyit késnél? Ha 5-10 percet, akkor talán elnézi. Hogy-hogy eddig nem volt 0. órád?
2013. ápr. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nálunk hivatalosan nem lehet 0.-at tartani, mondta is, hogy úgy vezeti, mintha 8. vagy 9. óra lenne mikor-hogy. Sajnos elég sokat késnék mert 15kor kezdődik és olyan 35-40 körül érnék be. De ha őszinte akarok lenni, ezt nem fogom kibírni, vagy a jegyeim rovására megy, mert muszáj aludnom ezután ha hazaérek :S ráadásul 3/4 6kor beér a buszom addig nem tudok semmit se csinálni, mert 7kor nyit az iskola :S most addig meg a váróba üldögéljek? :S már azon gondolkoztam, hogy beszélek az orvosommal, nem lehetne-e valahogy ezt megoldani :S
2013. ápr. 20. 15:10
 5/8 anonim ***** válasza:
3/4 6 vagy 7.30? Jó sűrűn járnak a buszok. Ha meg lehet oldani, hogy papíron 8. vagy 9. óra lesz, akkor talán azt is meg lehet oldani, hogy papíron 7.15-től bent legyél. Beszélj az osztályfőnökkel, lehetőleg valamelyik szülőd kíséretében. Mézes-mázos hangon ígérd meg, hogy elsajátítod az adott anyagrészt.
2013. ápr. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát ez van...a menetrenden semmiképp se tudok változtatni...Hnap bemegyek, aztán meglátjuk meddig bírom...
2013. ápr. 21. 18:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Melyik tantárgy egyébként?


Még annyit tudsz tenni, h este korábban lefekszel

(hogy legyen elég időd az alvásra)

2013. ápr. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
pontosan nem szeretném megnevezni, de érettségi tantárgy, szóval fontos...
2013. ápr. 22. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!