Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme van a magyar...

Mi értelme van a magyar nyelvtannak és a magyar irodalomnak a középiskolákban?

Figyelt kérdés
Olyan felesleges és érdektelen dolgokat tanulunk heti nagyon nagyon sok órában, ahelyett, hogy valami hasznosat tanulnánk. A 3/4 osztály hülye a matematikához, fizikához, kémiához, biológiához, földrajzhoz, informatikához, és ezek helyett ezeket az érdektelen dolgokat nyomatják. Mi ebben a ráció?
2013. ápr. 22. 20:09
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

"Magyar irodalom" órán meg nem csupán a magyar

irodalmat oktatják !

2013. ápr. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

Az irodalmat általában nem is tanítják valami jól !


(Valamit mindig kihagynak)

2013. ápr. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Pl. Petőfi, Vörösmarty, Mikszáth már kicsit

"unalmas" tud lenni


Mindig ugyanazt tanítják

2013. ápr. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Megnézném a kérdezőt, ha mondjuk a magyar helyett

be akarnák vezetni az ógörögöt!

2013. ápr. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Akkor a törit is minek "tanuljuk"
2013. ápr. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
A törinek sincs értelme középiskolai szinten, de azt nem akarnám idekeverni!
2013. ápr. 23. 07:35
 17/26 anonim ***** válasza:
igaz, hogy sok lényegtelen dolgot kell tanulni, amiket felsoroltál vagy dallam szerinti verselemzés. több hangsúlyt kellene az önálló szövegalkotásra, -elemzésre és helyesírásra fektetni több órát. Én (neten) szóba sem állok olyanal aki úgy ír mint egy trehány idióta. az írásból nagyon látszik amúgy az illető jelleme, még találkozni se kell vele feltétlen.
2013. ápr. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
nekem gimiben a verseket nem kellett megtanulni!! hallottatok már ilyet?? én még nem, csak néztünk nagyot :D akkor örültünk, de érettségi előtt már nem :/
2013. ápr. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim válasza:
100%
nos, igazából semmi ! szerintem ahhoz hogy megtanulj olvashatóan írni, nemkell évekig azt a sok hülyeséget bemagolni.
2014. okt. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Ha nem tanulnál nyelvtant, baromi nehezen tudnál idegen nyelvet tanulni. Elég nehéz elmagyarázni, hogy a németek a mondat végére teszik az igét, ha fingod sincs, mi az az ige.
2016. márc. 3. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!