Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme van a magyar...

Mi értelme van a magyar nyelvtannak és a magyar irodalomnak a középiskolákban?

Figyelt kérdés
Olyan felesleges és érdektelen dolgokat tanulunk heti nagyon nagyon sok órában, ahelyett, hogy valami hasznosat tanulnánk. A 3/4 osztály hülye a matematikához, fizikához, kémiához, biológiához, földrajzhoz, informatikához, és ezek helyett ezeket az érdektelen dolgokat nyomatják. Mi ebben a ráció?
2013. ápr. 22. 20:09
1 2 3
 21/26 anonim válasza:
100%
Igazából semmi. Meg merném kockáztatni, hogy már az általános iskolai felsős irodalom tananyagnak is, min. felét el lehetne hagyni, senki sem lenne hátrébb semmivel. A helyesírás fontos. De ezt általánosban kéne megtanítani, nem pedig mondatokat és verseket elemezgetni, amiről még az írók, költők is megmondták, hogy hülyeség. Nem a magolás kéne, hogy fontos legyen, nem kéne 100 éves könyveket olvastatni a gyerekekkel. Nem csodálom, hogy sokan nem szeretnek olvasni, mert katasztrofális kötelező olvasmányokat adnak - mind közép-, mind általános iskolában. Irodalmi érték? Mit hívunk mi irodalmi értéknek?! Minél régebbi, minél kevésbé aktuális, minél unalmasabb egy könyv (tisztelet a kivételnek), annál nagyobb az irodalmi értéke?! Ez hülyeség. Mindig azt mondogatják, hogy legyünk önmagunk. Ennek ellenére ezer szabállyal, mondattal, kötelező olvasmánnyal próbálnak befolyásolni minket. Nem mintha, nem kellenének szabályok, igenis kellenek. Meg szidások is kellenek. De ebben nincs reáció.
2016. okt. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Tudom,hogy most már késő de szerintem sokkal hasznosabb az irodalom műveltség szempontjából mint például az,hogy hogyan kell mondatot elemezni meg ilyen hülyeségek az egyetlen jó dolog a nyelvtanban a helyesírás annak legalább van értelme.
2017. jan. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 dq ***** válasza:

#20: "Ha nem tanulnál nyelvtant, baromi nehezen tudnál idegen nyelvet tanulni. Elég nehéz elmagyarázni, hogy a németek a mondat végére teszik az igét, ha fingod sincs, mi az az ige."


Ezt melyik testrészedbõl szoptad? Csomó helyen az idegennyelv 1. osztálytól van tanítva.

(Sõt, állítom hogy az 'ige' fogalmát az idegennyelv sokkal jobban átadja)


Mindamellett hogy 12 éven át, heti 2 órában (ennyi a nyelvtan?) nem kizárólag az igéket tanulják...

2017. jan. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Arra még mindig nem kaptam választ, hogy hogy akarsz idegen nyelvet tanulni, ha nem tudod, mi az a határozói igenév? Akkor hogy jegyzed meg, hogy a spanyolban az -ando végződés az? persze van, aki nem tudja, hogy így hívják, de az nem is érti az angolban az inges alak különböző jelentéseit. Lehet romanticizálni a nyelvtanulást, hogy enm lehet könyvből, hanem kommunikáljunk, erre mondta a szülőknek az egyik tanár a sulimban, hogy a magyar nyelvet oké, hogy így sajátítottuk el, de abból 3000-szer elmondtuk a gyereknek a szavakat. Az iskolában erre nincs idő, mondogassa neki maga otthon, anyuka, hogy kemence 3000-szer.



Direkst benen hagytam pár elgépelést, várom a "neked se segített a nyelvtan, mert írni se tudsz" kommenteket.

2017. jan. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
23-as: 1.-től taulta én is nyelvet, de most nehogy azt hidd műár, hogy a shut the door, point to the ceiling, head and shoulders knees and toes az sok.
2017. jan. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

"Nem csodálom, hogy sokan nem szeretnek olvasni, mert katasztrofális kötelező olvasmányokat adnak - mind közép-, mind általános iskolában. Irodalmi érték?"



Ezzel se étek egyet. A szülő feladata megszerettetni az olvasást, enm a sulié. nem csak kötelezőket kéne kézbevenni. Ez pont oylan érv, mint hogy annak idején leestem egy lóról, ezért nem sportolok, mert akkor midnen sport hülyeség,.

2017. jan. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!