Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Történelem érettségi tanácsok?

Történelem érettségi tanácsok?

Figyelt kérdés
Itt az egész ma estém és a holnapi napom. Mit gondoltok, melyik témákat nézzem át? I-II. vh., náci németország, Rákosi korszak-Kádár korszak (1956), Mária Terézia. Hirtelen ezek jutottak eszembe, amik gyakoriak. Más megérzésetek?
2013. máj. 6. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Én emeltből megyek, Mária Terézia valamiért az én szemem előtt is lebeg... meg az ipari forradalmat érzem nagyon és az első világháborút :D
2013. máj. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 paradicsom31 válasza:

Amiket nagyon szeretnek berakni:

- Rákosi és Kádár korszak

- Németország nagyhatalommá válása

- Ókori demokráciával kapcsolatos dolgok

- VH-k (nem sokat, de esszében szerepelhet)

- Trianon

- Nagy földrajti felfedezések

- 1. és 2. Ipari forradalom.


Ezek az alapvetőek, szerintem ebből tuti lesz vagy 3 az érettségiben. Sok sikert hozzá!! :)

2013. máj. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 paradicsom31 válasza:
Ja még annyi, hogy a hidegháború tavaly nem volt, ha jól emlékszem. Szóval ezt még nézd át!
2013. máj. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!