Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középiskola végén kötelező az...

Középiskola végén kötelező az érettségi?

Figyelt kérdés
Szóval muszáj év végén megcsinálni, miután kijárta valaki a gimnáziumot? Olyat nem lehet hogy megkapja a bizonyítványt az utolsó évéről, de érettségizni csak mondjuk egy év múlva van kedve? Vagy csak akkor lehet később megcsinálni ha az előzőn javítani akar vagy megbukott vagy ilyesmi? Lehet buta kérdés, csak úgy fevetődött bennem. :D
2009. okt. 24. 19:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Akkor minek jársz suliba? Nem az a cél, hogy rendes időben befejezd és meglegyen az érettségid?
2009. okt. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen te gimibe azért jársz, hogy leérettségizz:D

De nem hülye kérdés, mert matekból nekem sem volt kedvem elmenni érettségizni:D

2009. okt. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,de egy év múlva nem leszel benne a lendületben,sokat felejtesz addig.És akkor sem lesz több a kedv.
2009. okt. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%
Nem kötelező, de nagyon megbánnád ha így döntenél (szerintem).
2009. okt. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem a kedvemmel van baj. Amúgy azért kérdezem mert ofőn kb az legnagyobb téma, hogy milyen zenére fognak táncolni, az igazén fontos dolgokról nem beszélünk. Nem halogatni akarom hanem igazán jól felkészülni rá. De tényleg csak így kiváncsiságból kérdezem, hogy lehet-e ilyet? Hogy megkapom a bizit és mondjuk egy év múlva érettségizek. :D
2009. okt. 24. 19:42
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Meg lehet tenni. Az érettségi nem kötelező, majd látni fogod január-februárban, hogy külön kell rá jelentkezni. Ha nem jelentkezel, nem fogsz érettségizni.
2009. okt. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hm, és ezért nem piszkálnának? :O Mármint tanárok, diákok. Nekem tök kínai ez az egész továbbtanulás stb, semmit nem beszélünk róla. Na jó van egy bazi nagy könyvem, de ahhoz külön szótár kéne. xD
2009. okt. 24. 19:44
 8/13 anonim ***** válasza:
52%

Akkor miért jársz középiskolába?!... 8-o

Egyszerűbb és nyugisabb lett volna az életed, ha szakiskolába iratkozol be 8. osztály után.


Nem MUSZÁJ leérettségizni, 18 éves korod után ki is maradhatsz a suliból, járnod sem kell tovább, elmehetsz dolgozni.


De azért gondolj bele : hova fognak felvenni dolgozni, ha még a minimális érettségid sem lesz meg????...

(Nagyon sokan 2 diplomával is hónapokig keresnek munkát!)


De ha neked elegendő az, hogy takarító, ablakmosó, kukásember, parkolóőr, jegyszedő, ruhatáros, mosogató vagy munkanélküli legyél, akkor ne strapáld magad...

2009. okt. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%

A továbbtanulásodat és az életcélodat nem hiszem, hogy az osztályfőnöki órán kellene kialakítanod...


Erről inkább otthon a szüleiddel próbálj beszélgetni, illetve neked magadnak kellene eldöntened, mit szeretnél a jövőben csinálni!


12. osztályban már kellene valami célodnak lenni, hova akarsz tovább menni középsuli után. (Dolgozni?... Tanulni?...)

2009. okt. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
NEM MONDTAM, HOGY RÓLAM VAN SZÓ. NEM MONDTAM HOGY NEM AKAROK ÉRETTSÉGIZNI. TUDOM HOGY MIT AKAROK CSINÁLNI. Csak sajnos a szüleim kb annyira értik a továbbtanulásos dolgokat mint én! De sajna az ofő nem ér rá elmagyarázni mert más fontosabb. Csal felmerült bennem valami, megkérdeztem, nem kell rögtön itélkezni.
2009. okt. 24. 19:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!