Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a SOTE (Semmelweis...

Milyen a SOTE (Semmelweis Ignác Orvostud. Egyetem) Általános Orvosi kara? Kérdések lentebb.

Figyelt kérdés

Sok kérdésem van, a válaszokat nagyon megköszönném. :)


Jövő kedden érettségizek emelt kémiából, jövőre pedig a kötelező érettségi tárgyakkal együtt bioszból is emelt szintűzök (mivel ma már orvosira az emelt bi-kém/bi-fiz a követelmény). A SOTE Orvosi karára szeretnék menni államilag finanszírozottra, érdeklődni szeretnék:

- milyen drágák a könyvek/jegyzetek, milyenek a prof.ok, és mennyire kell a FIZIKA és a MATEK tudás orvosin?

- Kell-e tudni INTEGRÁLNI-DERIVÁLNI és bonyolulr fizikai számításokat csinálni?

- Kémiát meddig, milyen témában használnak? (Orvosi biokémia?)

- Ha drága 1 könyv, könyvtárból ki lehet venni?

- Már 1. évben van boncolás?

- Testnevelés hány félévig kötelező és mikor érdemes felvenni?

- Melyik a legnehezebb szemeszter? Naponta hány órát kell tanulni ha a maximálisat ki szeretném hozni magamból? Mennyi szabadidővel rendelkezik egy o.t.hallgató?

- Van-e gólyaszivatás? Mire kell odafigyelni a többi hallgatót illetően?

- Heti hány órát kell felvenni, nagyjából mettől meddig van az ember az egyetemen (reggeltől estig óra), lehet e ugy felvenni az órákat, hogy egy hétköznaé üres?

-Van-e étkező/ebédlő/konyha az egyetemen?

- Tömegközlekedéssel sokat és sokfelé kell utazni? Napi hány percet/órát a városon belül, ha belvárosi albérletben fogok lakni, közel a Nagyvárad térhez (3-4 metró megállóra)?

- Diplomaosztó 12 félév után van és utána már lehet használni a DR címet?

- Diploma után még csak rezidens leszek? Meddig leszek az és hol? Rezidens kap már fizetést?



2013. okt. 19. 18:56
1 2
 11/16 anonim válasza:
Köszönöm a válaszodat, s gratulálok a sikeres írásbelidhez. :)
2013. okt. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszi! Amúgy miért kérdezted? :)

Egyébként jól sejtem (remélem nem vagyok diszkriminatív), hogy az orvostanhallgatók a legemberségesebbek, legnormálisabbak? Persze tudom, mindenhol vannak retardáltak is de orvosin kevés van a "selejtnépség"ből? Najó, ez lehet hogy kicsit gonosz volt, de tényleg sok viselkedési "beteg" ember van, és gondolom orvosnak egy ilyen se megy...

2013. okt. 23. 20:35
 13/16 anonim ***** válasza:

Nagyon naiv vagy :) Orvosin ugyanúgy megtalálható mindenfajta népség. Nem tudom mire gondolsz emberség alatt, a normalitásról meg annyit, hogy itt legalább ugyanannyi állat van, mint máshol, ha nem több :)

De nincs ezzel baj, őket is lehet szeretni.

2013. okt. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
testnevelésen miket kell csinálni? úszni is el kell járni?
2013. okt. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Van munkamániás - Dózsán buszon egyet 5. szemeszterest majdnem meglincseltek mert a kollégájának azt ecsetelte, hogy milyen jó és élvezetes, ja és hasznos a mentős gyakorlat. - Csak a sok bunkó körbe állja, csak az a rossz benne. Jó értem, hogy neki ez a munkája, és hamarabb kiégne ha mindent a szívére venne. De egy tömött buszon ezt nyomni?

(A balesetnél a tömeg, meg sokkolt és (más) emberi gyarlósággal és apróbb tudatlansággal, éppen megvert természetes kíváncsisággal élő ember amúgy.)

Pár éve Uzsokiban már fiatal orvosok a rendelő várójától 5-6 méterre - sajnos ott kellett ki jönnöm, amúgy pár perccel előbb, és néztem a papírokat, mert ott van a temetési ügyintézés - no tőlem nem messze elkezdtek csak akkor hangosan, beszélni hétből hárman-négyen, hogy: "Hogy milyen sok bunkó ember van a világon, akinek még diplomája sincs." , "És mit képzelnek ezek, hogy dönthetnének azok/ezek bármiben is?" , és még 10 méteren nyomták, mikor is a rendelő váróján túli ajtón túl mentek 4-5 méterrel ott elhallgattak. Simán bealázták a rendelőben várok többségét.


versenyszellemű, karrierista, beképzelt (,) felsőbbrendűségi komplexusos és amúgy sok jó és sokféle ember is van ott.


Amúgy jó magam diszlexiás voltam, ma már jól olvasok és művészember lettem, de komoly humán orientált tudományos érdeklődéssel. És vagy félszáz orvost ismerek különböző társaságokból, és rendelőkben kötődött ismeretségekből. Család egyik ágában szinte mindenki orvos. Azaz orvosdinasztiák vannak bőven, mérnők dinasztiák mellet.


És érdekes mond másik oldalon meg pont anyám volt eü-s. Intenzíves, és politikai okokból, éppen apám miatt nem lehet csak orvos. Apai nagypapa, keresztapám az ő testvére és a disszidált mérnökök osztály ellenségek voltak.

2015. okt. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
Első! Ha nem SOTE-s vagy, minek válaszolsz? A Kérdező egyértelműen a Semmelweis Ignác Orvostudományi Egyetem hallgatóit kérdezte...
2017. márc. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!