Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mesélnétek a legjobb és...

DDD97 kérdése:

Mesélnétek a legjobb és legrosszabb tanáraitokról?

Figyelt kérdés
2013. dec. 18. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Általánosban igazi tanáraim voltak, szal a biosz tanárom évekig gyűjtött, h kimehessen Amerikába tanulmányozni ezt-azt.

Középsuli is hasonló, de ott már több volt a beleszarok kategória.

Egyetem meg kb katasztrófa, 90% semmirekellő, beképzelt, öntelt, rosszindulatú, nulla emberek.

Sajnos.

2013. dec. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb:

Látszik, hogy szenvedélye a tárgy, amit oktat, és minden egyes órán sugárzik belőle az átadni akarás és tudás, tehát csak a hallgatón áll, hogy befogadja-e. Az amúgy is színvonalas előadása közben alkalmanként oda csak részben kapcsolódó megjegyzéseket tesz, esetleg messzebre is elkalandozik, de téged nem zökkent ki, mert ugyanúgy áthatja minden egyes mondatát, gondolatát a mérhetetlen intellektusa. A diákra - roppant alázatosan - partnerként tekint, értékelésben végtelenül korrekt, előre ismerteti a részletes pontozási rendszerét, ami ugyan szigorúnak tűnhet, de indokolt és egyben ez egy gesztus, egy garancia is arra, hogy igazságosan osztályoz. Bárcsak minden tanár ilyen lennne.


Legrosszabb tanár:

Abból az alpári, suttyó, primitív személyiségéből és az intelligencia teljes hiányából következtetek arra, hogy kettesekkel, esetleg bukdácsolva elvégezte a főiskolát és utána rátalált a számára legkényelmesebb munkára: a középiskolai tanárra, ahol aztán az emberi féregségét korlátozatlanul ráokádhatja a tanulókra, akik konstans lelki terror alatt állnak az ő óráin. Ez az érdemtelen senki az, akinek fogalma nincs arról, hogy mit tanít, csak a könyvből olvassa fel az egész anyagot, a diák kérdéseire egy laikus igényesebb választ tudna adni, és még emellé van pofája kollektív büntetésként teljesen igazságtalanul értékelt dolgozatokat iratni. Egy igazi jellemtelen trágya alak, semmilyen felelősséget nem kéne az ilyennek viselnie.

2013. dec. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Legjobb(elöljáróban annyit, hogy engem a jó az, ami megfog, így ha 10 tanárból 9 "rossz" lenne, én akkor is azt az egyet jegyezném meg egy életre, aki valamit adott nekem.)


Szóval sok jó tanár tanít/tanított, néhányat egyenesen példaképemnek tekintek. Most egyet írnék le. Határozott, jó kiállású, céltudatos, mindenek felett igazságos, nem ismeri a kivételezés egy halovány mozzanatát sem. Egyszerűen imádom. Mindig őszinte, megmondja az igazat. Törődik velünk. Felkészít az életre. Nem egy diáknak, nem egy csoportnak tart a sok közül, hanem az osztálynak, a csoportnak, a diáknak(hiába, hogy előttünk és utánunk is rengeteg mást tanít/tanított.). Kiváló abban a tantárgyban, amit tanít, széles látókörű, kreatív, csodálatos ember.


"Legrosszabb"


Sajnos ilyennel is találkoztam. Inkább úgy fogalmaznék, hogy az, aki a legtöbb negatív érzelmet váltotta ki belőlem. Nem minősíthetek rosszul tanárt, hiszen én nem vagyok az. Nem tudom, hogy én hogyan csinálnám, csak reménykedek benne, hogy jobb tudnék lenni. Mint személy aranyos, kedves, hétköznapi ember, olyan érzésekkel, mint bármelyikünk. Tanórán viszont nem összeszedett, nem felel a tananyaggal kapcsolatos kérdéseinkre, folyton kivételezik, elhagyja a dolgozatokat, össze-vissza beszél, jó színben próbálja magát feltüntetni, de szerintem ő is tudja, hogy hazudik, mint a vízfolyás. Bár az is lehet, hogy nem tudatosult még benne.


Bocsi, hogy hosszúra nyúlt...

2013. dec. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem általában jó tanáraim voltak/vannak

De mégis a legjobb:

El tudja ismerni a hibáit, nem mindig csak neki van igaza. Vannak olyanok az osztályból, akiket jobban bír, de mégse mutatja ki. Órákon kívül is el lehet vele beszélgetni, humoros. Reális és optimista. Rendet nem ordibálva tesz, hanem megvárja, amíg elcsendesednek és mivel van annyi tekintélye, a diákok észre is veszik, hogy mi az a pont, amikor már vissza kéne magukat fogni. Az óráit egyszerűen nem lehet nem szeretni. A jegyeket is jóindulatúan, de mégis igazságosan osztja. Ha valaki téved, nem hordja le, hanem nevet rajta és kijavítja. Nem véletlen, hogy akiket ő tanít, majdnem mindnek ő a kedvenc tanára :)


Legrosszabb:

Volt, hogy úgy elmondta minden élősködőnek az évfolyamtársam, hogy csak néztem. Egy másiknak úgy adta oda a dolgozatot, hogy "sajnos kettes lett, de lehet hogy még keresek egy pontot amit le lehet vonni". Az egyik lányt 2 hét alatt háromszor feleltette, pedig nem volt rossz az átlaga. Azt is mondta, hogy őt nem érdei, hogy ki hányasra áll, úgy fog osztályozni, ahogy akar. Magyarul ha valaki 2.5-re áll, de a témazárói 1- 2-esek akkor meg fogja buktatni. És nem érettségi tantárgy, merem állítani, hogy talán egyedül a barátnőm akar abból érettségizni. Mint tanár, nem tanít rosszul, de mint ember........

2014. máj. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!