Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » DE Kossuth Lajos Gyakorló...

DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziumról szeretnék többet tudni? Többi lent!

Figyelt kérdés
elsősorban ide szeretnék felvételizni.ki hány ponttal jutott be? milyen a szóbeli felvételi? kik vannak bent a szóbelin? milyen az iskola? tényleg csak az számít, hogy mennyi pénze van a szüleidnek? bármit jót és rosszat szeretnék megtudni róla.olyat is hallottam, hogy tele van "apuci pici lányaival" akik örömteljesen közösítenek ki embereket. milyenek a tanárok? sport csapatok...

2014. jan. 22. 17:33
 1/3 reptoid ***** válasza:
60%

Én vagy 10 éve voltam ott, az akkori felvételi eredmény nem hiszem, hogy sokat számítana.

Szóbelin tanárok vannak, akik majd lehet, hogy később tanítani is fognak. Rendesek, nyugi :D

Szuper, főleg mióta az új helyére költözött.

Az mondjuk egyértelmű, hogy sosem a szegények sulija volt, de ettől függetlenül ugyanolyan gyerekek járnak oda, mint máshova. Amiatt senki nem lesz kiközösítős, mert éppen gazdag szülei vannak, hanem inkább azért, mert szimplán nyomorék. Ilyenek meg mindenhol lehetnek. Én láttam ott tényleg nehezebb sorsú gyereket is, de emiatt semmi hátránya nem volt. Igazából még jól is jár vele, hiszen egy olyan közegbe kerül be, amiben príma kapcsolati hálót tud építeni, ami csak a javára válhat később.

Nagyon jó suli, imádtam, még most is vissza-vissza szoktam nézni egy pár tanárhoz dumálni, biztosan ugyanide jelentkeznék most is, ha fiatal lennék :D

A tornacsarnok is hatalmas, szép új, jól felszerelt, van edzőterem terem is.



A legjobb az egészben az volt, hogy tudtuk, szuper kezekben vagyunk, igazán meg sem kell feszülnünk, aztán úgyis szuper érettségiket fogunk írni, és kérdés nélkül felvesznek bárhová. Persze tanulni is kell, de ha eddig is ügyes meg jó tanuló voltál, akkor nem lesz semmi gond, és egy szuper alapot fogsz kapni az élethez.

2014. jan. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem nem 100as emberek járnak oda. Eléggé álomvilágban élnek, nekem az érzésem róluk mindig az,hogy valami gicces amcsi filmvászonról másztak ki éppen, és ezen a foshegy Magyarországon játsszák a nagy ultra modern, új szellemiségben nevelkedett embert.

Akik ráadásul még el is hiszik magukról, hogy okosak.


A szakközepet azért ajánlom (noha ott egyértelműen több a az alpári, de pölö Kossuth-féle nívós iskolában meg fellegekben járó sznobok vannak) mert ott nem egy hamis képet fogsz kapni a világról. Jobban megismered a társadalom túlnyomó többségét, nem pedig burokban fogsz lenni 4-5 évig.

Nagyon sok ilyen elit gimnazista szokott pofára esni, amikor a való életben találkoznak ilyen emberekkel. Nekik nem ez volt beígérve a 4-5 év alatt, szokták mondani.


Te tudod, én nekem ha gyerekem lenne tuti, a szakközepet ajánlanám, ill. hogy tanuljon egy szakmát. A szakmánál semmi se tanít jobban az életre.

Ha meg a gyerekem egy tényleg annyira agytröszt még mindig ott van a lehetőség előtte, hogy egyetemre jelentkezzen.

2014. jan. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Utolsó! Tiszteletben tartom a véleményed, de voltál Te valaha Kossuthos?
2015. febr. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!