Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki szeretne még az Eötvös...

Ki szeretne még az Eötvös József Gimibe menni a 2014-15-ös tanévben? (Bp. )

Figyelt kérdés

Most vagyok nyolcadikos és az EJG-t jelölöm meg elsőként. Kíváncsi vagyok, hogy ki van még vele így és hogy hogyan sikerültek a felvételik stb.


Vélemények is érdekelnének olyanoktól akik oda járnak. Mindenki azt írja, hogy nagyon jó suli csak sokat kell tanulni. Tényleg így van? Mennyire sokat? Lehet mellette versenyszerűen sportolni? (heti 4-5 edzés)


Egyébként láttam olyat itt gyakorikérdéseken, hogy egy hasonló kérdés alatt ismerkedtek össze a leendő osztálytársak. Tök jó lenne... :)



2014. jan. 23. 18:46
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/106 anonim ***** válasza:
én is arra a nyelvi szakra megyek:) németet fogok tanulni ha behívnak
2014. febr. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/106 anonim ***** válasza:
Németet haladón vagy kezdőn?
2014. febr. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/106 A kérdező kommentje:
Tényleg ha már itt tartunk! Valaki nem tudja, hogy ha eddig németet tanultam választhatok-e két másik nyelvet (matek tagozat). Csak mert nem tudok túl jól és láttam, hogy németet csak haladó szinten tanítanak. A tájékoztatóban viszont azt írták, hogy nem támogatják a 2 nyelv kezdő szintről kezdését... akkor ilyenkor mi van?
2014. febr. 12. 07:59
 24/106 anonim ***** válasza:

A szülői tájékoztatón azt mondták, hogy a német haladó csoportból is lehet hogy összejön 2 és akkor csinálnak egy erősebbet és egy gyengébbet.

De szerintem az sem gáz, ha csak egy csoport indul, mert így majd "húznak" a többiek. Két nyelv kezdő szintről egyébként egy ilyen erős suliban szerintem is problémás lehet. Ha a német több év tanulás után "nem megy túl jól", akkor szerinted két vadiúj nyelv kezdő szintről nagy tempóban jobb lesz? Szerintem válaszd a németet és ha kell, szeptemberig még felhozhatod egy kicsit magad belőle...

2014. febr. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/106 A kérdező kommentje:

Igazából nem látom, hogy miért könnyebb haladóról folytatni egy nyelvet mint teljesen kezdőről.

De félreérted. Nem azért nem megy jól, mert rossz lenne a nyelvérzékem csak az van, hogy 5 éve tanulok és minden évben más tanárom volt, mert mindig közbejött valami (kirúgták, elment stb.) és hát sosem tudtunk normálisan megtanulni németül... nem csak én, hanem senki a csoportból.

2014. febr. 12. 18:33
 26/106 anonim válasza:
énis németet szeretnék tanulni, bár én már vagyok egy haladó szinten! a tájékoztatón azt mondták, hogy májusban azoknak akiket felvettek lesz egy ilyen nyelvi szintfelmérő ahol megnézik miyen szinten tudnak németül/angolul! szerintem is indítanak egy gyengébb német csoportot is szal ne aggódj:) meg nyáron rá tudsz még egy kicsit gyúrni ;)
2014. febr. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/106 anonim ***** válasza:

Ígymár értem. Világos, h elment a kedved a némettől.

Ti melyik tantárgyakat jelölitek be szóbelire?

2014. febr. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/106 A kérdező kommentje:
Hát igen. Nincs hozzá túl sok kedvem. Sokkal szívesebben tanulnék mondjuk oroszt vagy olaszt. De igazából az sem baj ha németet kell csak attól félek, hogy akkor folytatódik ugyan az ami eddig minden évben volt, hogy elvárják, hogy tudjak valamit de nem tudok és alapok nélkül meg reménytelen, hogy megtanuljak. De ettől még nem rettenek vissza! :D Majd csak lesz valami:)
2014. febr. 13. 19:04
 29/106 A kérdező kommentje:
Jaa és matekot meg fizikát jelöltem szóbelire. Nagyon félek tőle...:P
2014. febr. 13. 19:04
 30/106 anonim ***** válasza:

Részemről matek és kémia.

De csak 24-én tudjuk meg, hogy melyik lett végül, addig csak a várakozás marad :)

2014. febr. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!