Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek van rá esély,...

Szerintetek van rá esély, hogy SZTE-ÁOK-on ne nagyon változzon meg a ponthatár?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy rettentően el vagyok keseredve. Elég rosszul sikerült a biológia és a kémia emeltem, így nagyjából olyan 400 pont körül lesz az, amit össze tudok szedni. Nagyon bánt, főleg azért mert sajnos nem az én hibámból sikerültek ilyen szörnyen a dolgozatok:\ Nem szeretnék éveket kihagyni, bár tudom, hogy ez mostmár késő bánat..
2014. máj. 21. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Nézd meg a tavaly jelentkezők számát. Aztán az idei jelentkezők számát.

Nézd meg tavaly mennyit vettek fel, és most mennyi a keretszám.


Ezt összehasonlitva képet kaphatsz.

Sokmindenttől függ, pl hogy idén nehezebb volt e az érettségi vagy könnyebb.


ha számarányokban ugyanolyan a jelentkezés, és a keretszámot sem vitték le, akkor valószinü hogy stagnálni fog.

Ellenben növekszik.


Énis parában vagyok mert a szakra ahova jelentkeztem 220 ember jelentkezett a tavalyi 180 helyett, habár 50-et vesznek fel a tavalyi 40-es határ helyett. Szóval reménykedek hogy nem emelik meg túlságosan a ponthatárokat mert az emelt töri irásbelimet elszurtam. :(

(Katonai szak)

2014. máj. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 reptoid ***** válasza:

Nem hinném, hogy túl nagy változás lenne, nem szoktak nagy kilengések lenni. Tavaly csökkent egy kicsit a dupla emelt miatt, szerintem most stagnálni fog nagyjából.


Azt hogy kell érteni, hogy nem a te hibádból lettek szörnyűek, mi történt?

2014. máj. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Volt egy vakbélműtétem egy héttel kb. a biosz előtt. És eléggé ramatyul voltam, de a suliban azt mondták, hogy ha nem írom meg, akkor majd jövök jövőre.. :\ Mert a szóbeli nem váltja ki az írásbelit, legalábbis sehova nem jelentkezhetek vele.
2014. máj. 21. 13:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy túl nagy változás lesz a pontokban. Egy kicsit talán emelkedik, mert most nem visítottak annyit az érettségizők, hogy milyen nehéz volt a biosz meg a kémia...
2014. máj. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

tavaly 245 jelölték első helyen, idén 338-an

az összes jelentkező száma +370 (1310, 1680).

Tavalyi pont: 383 Tavaly előtti: 421 (jelentkezők: 1708, 312 első helyen).. De tavaly előtt még nem volt kötelező a 2 emelt.

A ponthatár kb 400-412 lesz. Ebbe belevettem azt is, hogy idén 2 emelt kellett.

2014. máj. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hmm.. nagyon remélem, hogy igazad van, mert a tavalyelotti pontot biztosan nem tudom majd ossteszedni..
2014. máj. 26. 09:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem 400 körüli pont elég lesz:) De azért igyekezz a szóbeliken, hátha magasabbra tornázhatod:)


Ha meg életlen még se jön össze, akkor se keseredj el. Egy évet fordíts olyan dolgokra, amire az egyetem mellett nem vagy alig lenne időd, és próbáld meg még egyszer:)

2014. máj. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!