Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon nehéz lesz a biosz,...

Nagyon nehéz lesz a biosz, föci, fizika, kémia?

Figyelt kérdés
Most megyek 7.-be és őszintén elmondom, be vagyok parázva az új tantárgyaktól:oo Nehezek lesznek, mert szín ötös tanuló vagyok, de az új tantárgyakról semmit sem tudok milyenek lesznek, esetleg a bioszról:// Ezeknél szigorúbbak lesznek a tanárok? HELP!!!

2014. júl. 23. 21:16
1 2
 11/16 anonim válasza:

..Gratulálok az eredményhez! :D A biológia nem is a legjobb tantárgy..:"D..ne kedvenc de elmegy..:/ ..Még csak most megyek 7.-be..de a nagyszüleim tanárok voltak ..(kémia-biológia, kémia-fizika tanárok) ..ezeket tanították..:"D Rendesen ki lettem kupálva hogy mi micsoda..bár még nem kezdődött el a suli de tudom hogy így hogy ennyi támogatást és segítséget kapok minden jó lesz..:) ...Azért tudtam tanácsot adni mert a nagyszüleim ugyan ezeket mondták el nekem..:) Ha szeretnél a jövőben olyannal foglalkozni amit szeretsz és jól megélni akkor javaslom hogy tanulj tovább..ez a te döntésed ahogy jónak látod! :D


/Remélem segítettem/

2015. júl. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Ismét köszönöm!:) az a helyzet, hogy a mi családunkból szinte senki sem volt valami jó tanuló... Mindenki fizikai munkát végez, nem érdekelt senkit sem a tanulás... Én úgy ötödik felé elhatároztam, hogy megtöröm ezt a szokást:D ha nagy leszek, nem akarok melózni, halálra dolgozni magam meg ilyesmi... 'Ha van egy jó diplomád, szinte bárhová felvesznek' (osztályfőnök) és ebben igaza is van:) szerzek egy jó diplomát, munkába álok, és ha minden igaz, jól elleszek abból, amit egy hónapban keresek... 'Kedves' válaszoló, nagyra tartalak, hogy te is ennyi idősen már így gondolkodsz:) na és neked mi a terved az életben?:D
2015. júl. 3. 16:31
 13/16 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mennyire fog meg. Sok embernek azért van velük gondja, mert itt nem csak bemagolod az anyagot, hanem használod is.


7.-ben és 8.-ban még csak ráhangolnak, igazából 9.-től kezdik el részletesebben tanítani.


Én most érettségiztem emelt kémiából és bioszból, így visszanézve látom, hogy ég és föld a különbség az óra anyaga és az érettségi között.


Biológiából 7.-ben a préri farkasról, meg az üregi nyúlról tanultunk, de ezt a tudást ki is dobhatod.

Gyakorlatban olyanokat kell használni, hogy tudd az emberi vérkeringést szemléltetni, mikor nem működik a térdreflex illetve orvosi vizsgálat során mit vizsgálnak vele (most érettségiben volt), a mókus diórejtése tanult vagy öröklött viselkedés, hány éves a föld, hogyan alakultak ki a többsejtű élőlények, hogyan képződik fehérje a DNS alapján, stb.


Kémiából az első évek is fontosak, mert később erre építenek. Fontos, hogy tudd mi a különbség az atomok, ionok, molekulák között, mi történik, ha vízbe dobod őket, mely savak (tömény/híg) mely fémekkel reagálnak, majd később bejön a szerves kémia, ez a legérdekesebb része és a legnehezebb is.


Földrajzból tanultok a föld különböző tájairól, hol milyen a növényzet, milyen évszakok vannak, folyókról (torkolattípus, vízjárás), a globalizációról, társadalomról, kötvényekről, bankokról, gazdaságról.


A fizika is rengeteg érdekességet rejt.

Először túl kell lenni az unalmas dolgokon, mint például a Dinamika, utána később egyre érdekesebb lesz, viszont egyre több matematikát is igényel (mint a kémia). Tanultok majd a radioaktivitásról, hogyan termel energiát a Nap, hogyan termelnek áramot, áramköröket rajzoltok majd, lesz optika (tükrök és lencsék), hullámjelenségek.


Igazából ha szeretnéd megérteni a világot, amiben élsz és később majd ezzel mennél tovább, hogy hasznosíthasd ezt a tudást a társadalom javára, akkor menni fog. Ha viszont nem, akkor a verselemzések mellett úgysem fogsz túl sok időt rá szánni, mert nem feltétlenül érettségi tantárgy, hiszen etikát is választhatsz természettudományos tantárgy helyett (5. érettségi tantárgyként).

2015. júl. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszodat!:) és azt megmondanád, hogy mi a terved továbbtanulás szempontjából?:)
2015. júl. 4. 14:53
 15/16 anonim válasza:

Köszönöm ezeket a kedves szakvat! :) ..Szeretnék egyetemre menni leérettségizni nyelvvizsgát le tenni gimnáziumi történelem és angol tanár lenni...rengeteg dolog van amit megtennék! A lényeg hogy sokra szeretném vinni..az életben! Szeretnék segíteni a rászorulókon! Szívesen elmennék egy hétre és besegítenék ingyen az idősek otthonába..segítenék árukat pakoli a boltokba ..mindezeket szeretetből! Ugyanis utálom sőt gyűlölöm ha valaki csak haszonból segít másoknak, és utánna tartja a kis markocskáját! Ezeket az embereket el kell kerülni! Nagyon okos lány lehetsz ha ennyire törekvő, kitartó, és választékos beszédű (jelen esetben írású) lány vagy. Ha már most így gondolkodsz akkor sokra fogod vinni! Senki sem buta! Csak lusta..és ha már most így gondolkodsz és az hogy te célként tűzted ki azt hogy többre viszed és megmutatod a világnak ez még becsülendőbb! Úgy érzem én is felnézek rád és csak így tovább! Aki ennyira tiszta gondolkodású mint te azt a jó (isten) megjutalmazza majd! :)



/Remélem segítettem/ (Mindent bele!) ;)

2015. aug. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Csak most vettem észre a kérdésedet. Szeretném elvégezni az orvosi egyetemet és netalántán ha közben megjön a kedvem és meglesz a szükséges képességem a kutatáshoz, akkor lehet továbbmegyek PhD-zni, mert semmi másnak nem örülnék jobban, mint ha tudnék segíteni olyan embereken, akik számára még nincsen gyógymód.
2015. aug. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!