Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Thomass Mann Gimnázium, vagy...

Bogi11 kérdése:

Thomass Mann Gimnázium, vagy Osztrák Gimnázium?

Figyelt kérdés
Ha a német nyelv készségszintű elsajátítása az egyik, de nem egyetlen cél. Jó iskola kellene, ahonnan többfelé nyílik út a továbbiakban. A továbbtanulási elképzelés a Corvinus, vagy akár külföldön valami Nemzetközi kapcsolatok, vagy Gazdálkodás szakirány. Szóval a közismereti tárgyak is fontosak. És persze a társaság, a közösségi élet stb.

2014. nov. 8. 13:35
 1/7 anonim válasza:

Az osztrak borzasztoan gyenge, se nem a nyelvet nem tanulod meg, se nem a tobbi tantargyat. Bar olcsobb, mint a thomas mann egyaltalan nem eri meg. Akkor mar inkabb valami eros magyar gimi(pl apaczai?)

A thomas mann jo suli, eros, nagyon kell hajtani, de a tanaroknak a nagy resze felelossegteljes es nyitott. A nyelvet anyanyelvi szinten megtanulod, de a tobbi targy is eros.A Corvinusra a nemet erettsegiddel besetalsz az biztos. Most ugy hallottam uj igazgato van es nagyon jo. Csak ugye nem ket filler!

2015. márc. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszodat, bár nem örülök neki.. :(

A Thomass Mann közben kiderült, hogy nem jó, mert oda már tökéletesen németül tudó gyerek mehet, nincsen nulladik évfolyam. Egyébként amikor telefonon felhívtam őket, akkor a hölgy azt mondta, -mert az osztrákra is rákérdeztem ezek után, mint lehetőségre-, hogy hozzájuk többen is átmentek az osztrák gimiből éppen a reál tárgyak erőssége miatt. Ott a nyílt napon egyébként én is ezt tapasztaltam, mert a diákok is azt mondták, hogy nagyon kemény. Jó arcú, szimpatikus fiatalok voltak.A gyerek nálunk viszont inkább humán beállítottságú, úgyhogy emiatt kezdek visszakozni. Megkérdezhetem, hogy szülőként, vagy gyerekként van-e véleményed? Illetve személyesek-e a tapasztalatok, vagy hallomásból?

2015. márc. 5. 08:25
 3/7 A kérdező kommentje:
Az, hogy még a nyelvet sem tanulja meg a gyerek, azért erősen csodálkozom, hiszen a magyaron kívül a többi tárgyat németül tanulják úgy tudom. Aki nem tanulja meg a német nyelvet már az elején, az úgy gondolom nem is tudja elvégezni, és leérettségizni.
2015. márc. 5. 08:27
 4/7 anonim válasza:

Egyáltalán nem támadásból mondom, csak segíteni akarok, de látszik, hogy csak a sablonos, hívogató információkat hallottad. Most éppen az osztrákban botrány van, mert Ausztriában rájöttek, hogy az osztrákosok a 100 pontos biológia érettségijükkel -miután simán bekerültek egy erős egyetemre- nem tudnak semmit kezdeni, mert az iskolában nem tanítottak semmit nekik, tehát az egyetemek szórják ki őket, és megmondták az iskolának, hogy nem vesznek fel onnan többet diákot. Tehát erről a reál-tantárgy erősségről ennyit, mert gondolhatod, hogy a többi tantárgy is ilyen. Emellett, nem azt mondom, hogy nem tanulják meg a nyelvet, egy szintet persze, hogy elsajátítanak, de most el lehet gondolkodni, hogy egy is-is némettudás megér-e annyi pénzt, vagy tanácsosabb lenne egy erős gimnáziumba íratni a gyereket, ahol tényleg tanul valamit és esélye lesz jó egyetemekre bekerülni.

Hidd el, tapasztalatból beszélek, mert én is, és sok ember körülöttem még érintett a témában...

2015. máj. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, csak most léptem be hosszú idő óta, de nagyon köszönöm érdemi válaszodat. Sajnos nem ismerek senkit személyesen, aki az Osztrák gimibe járt volna, pedig szívesen beszélgetnék valakivel, akinek ténylegesen vannak tapasztalatai. A nyílt napon egyébként beszéltem néhány szülővel, és ők szintén azon hezitáltak, hogy nem lenne-e jobb egy erősebb, tradicionális gimnázium. Én is errefelé hajlok egyébként. Csak az a kérdés, hogy a már most angolul középfok körüli szinten beszélő gyerekem hol tudna a németből is megfelelő szintre jutni a középiskola alatt. Angolból a felsőfok a cél, és hát németből sem lenne rossz. És hát ezekbe az iskolákba nagyon nagy a tolongás, úgyhogy a felvétel is teljesen bizonytalan. Van néhány ötlet: Karinthy( nagyon jó, de messze van), Eötvös, MIG, Veres Pálné, Rákóczi ( még sajnos nincsen angol, német párosítás), Német Nemzetiségi( nem tudok róla semmit, a nemzetiség miatt kétségeim vannak)Megköszönném, ha esetleg megosztanád a véleményedet, tapasztalataidat velem.
2015. jún. 15. 10:22
 6/7 A kérdező kommentje:
Jó lenne, ha az Osztrák Gimnáziumról jönne valamilyen személyes tapasztalat.
2015. okt. 4. 18:59
 7/7 anonim válasza:
Az Osztrák Gimi lehet, hogy gyenge a kinti osztrák gimnáziumokhoz képest, de egyáltalán nem gyenge a magyar sulikhoz képest. A fiam nyolcadik után kitűnővel és elég jó némettel ment oda, és egyáltalán nem unatkozik, sőt. Három nyelvet tanul párhuzamosan, a matek is kifejezetten komoly, ha jól emlékszem, elsőben már van trigonometria, másodikban integrálnak, sokkal erősebb, mint a magyar sulis matek. A magyar irodalom nem olyan erős valóban, de sokkal inkább gondolkodtatják a gyerekeket, és nem az öncélú magoláson van a hangsúly, nekem ez szimpatikus. Aki arra számít, hogy fölveszik ide, és lazán, jó jegyekkel végigtolja, az szerintem csalódni fog.
2019. dec. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!