Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vélemény a Sztehlo Gabor...

Vélemény a Sztehlo Gabor Evangelikus Gimnaziumrol?

Figyelt kérdés
Lehet ,hogy oda megyek jovore , a kerdesem az lenne hogy mennyire nehez pl.: a sima gimnaziumi tagozata?Illetve hány pontos felvételivel vettel fel?

2015. jan. 20. 13:21
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
*Vettek
2015. jan. 20. 13:23
 2/22 anonim válasza:
Nem nehez iskola de jó nagyon. Nagyon sokan kerulnek ki onnan egyetemre. :) Jol tanitanak a tanarok a kozosseg is nagyon jo, en csak ajanlani tudom. Tavaly ballagtam onnan :)
2015. márc. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
nem attól függ egy suli eredményessége h hányan kerülnek ki egyetemre. Elég átlagos, van egy-két jó tanár, de nem erős suli. Igazából erősség attól függ ki honnan jön, akinek van tapasztalata, és tud viszonyítani, tudhatja h nem túl erős. Elég sok seggarc jár oda, azért vannak normálisak is. Elég sok botrányos dolog van, amit lehet elbasznak, de az érettségit bárhol le tudod tenni, tök mindegy hol teszed, ha tanulsz az visz eredményre, nem a sulik :)
2015. jún. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Én még 2014ben végeztem ott, fogalmam sincs hogy jelenleg milyen.. már akkor nem volt egy nagy szám. Amikor elkezdtem Hunyadi volt, nekem az a véleményem hogy csak a saját önszorgalom számít, körbe voltam véve hülyékkel, de (persze volt pár normális ember is) mégis kjöttem onnan élve.:D És amúgy jogra járok, szóval egy ilyen suliban is lehet jó a teljesítményed, a közösség már más tészta... visszanézve, tizenéves fejjel lehet ma már egy belvárosi jó nevű gimibe mennék, de ezt sem bántam meg annyira.:)
2016. okt. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:

Egy gimnázium eredményességének hatékonyságát mindenképpen meg tudja mutatni, hogy hány diákot vettek fel utána egyetemre. A Sztehlo gimibe jártam én is, most doktori képzésen vagyok, egyetemen. Úgy gondolom, hogy -mivel egyházi suli, nagyon családias, a tanárok odafigyelnek a diákokra. Nincsen b*sztatás, mert a tanárok nem engedik. Amennyiben egy szülő azt akarja, hogy a gyereke jó közösségben legyen, és odafigyeljenek rá, akkor ajánlom a Sztehlot.

Viszont ha azt akarják, hogy a gyerekükből egy érzelmi 0 legyen, és húsként kezeljék a tanárok, nyugodtan írassák be egy elit gimnáziumba. Innen is tovább lehet tanulni, mint már "említettem" egyetemre járok én is, és még sok korábbi Sztehlos osztálytársam. ..... Aki itt gyakorikerdeseken korábban írt botrányokról az iskola kapcsán az szimplán fogyatékos, az elit gimi Karinthy-ban volt/van a sok narkós botrány. +1 ok a Sztehlo mellett: megtanítanak tanulni.

2020. jún. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
5-ös, miért mutatná? A sztehlo egy proli f s. Előtte Radnótiba jártam, ezerszer erősebb, jobb oktatás. Átmentem Sztehloba és kb szabadidő központ volt. Semmit nem tanultam az utolsó 3 évben, és egyetemen vagyok, (ELTE ÁJK) nem Sztehlonak köszönhetően...
2020. jún. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, 2016-os a válaszom, így négy évvel később fura kommentelni, de azért megteszem, mert változott kissé a látásmódom. Egyrészt ezt egy meddő vitának tartom, amiről éveket lehetni diskurálni. Másrészt: én személy szerint azt mondom 5 év jogi egyetem után, hogy az egyén képességei számítanak és nem kizárólagosan az iskola. Miért? Rengeteg "elitgimiben" csak a hajtás a cél és teljesen kiégnek idejekorán a gyerekek, hiába jó képességűek, a motivációjuk és kreativitásuk elveszik, mert a szülők és a gimi is azt nyomja beléjük, hogy húzni, tanulni vakulásig és amikor végeznek, alig várják, hogy szabadok legyenek, nemhogy még egyetemen folytassák ezt.:)) Nyilván ez is rendkívül egyénfüggő, mint minden, de én abszolút nem bánom, hogy az öt év egyetem előtt viszonylag lazán voltam a gimiben, volt elvárás és verseny persze ott is, de nem vérremenő és utána tök jó kedvvel mentem egyetemre. Az már más kérdés, hogy ott rögtön ki is ölték belőlem ezt az életvidámságot, amit így a zv-k kezdetére sikerült visszanyernem :D viszont én a gyerekemet nem íratnám tipik kirakat gimibe, mert nem szeretném, hogy elvesszen a gyerekkora. Tanulni lehet úgy is jól, ha a szülők normális mértékben ösztönzik, támogatják és emellett van egy jó tanári gárda is. Na most a tanári gárda lehet szar egy elitgimiben is és jó egy kevésbé felkapottban is. Viszont olyan sehol sem lesz, hogy 100%ig jó és motiváló tanárok vannak csak, mindenhol megtalálhatók a s**gfej, megkeseredett és visszahúzó oktatók. A másik probléma a magyar oktatási rendszer, de ezt nem kezdem taglalni.
2020. jún. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Ja és még egy kis adalék érzékeltetésképpen :D az egyetemen a Kölcseyről, Veres Pálnéból, Apáczaiból, Karinthyból és Radnótiból (csak hogy pár jó nevű gimit mondjak) jött évfolyamtársaim bukdácsoltak a legtöbbet és nem időre, öt év alatt végezték el, hanem még mindig csúszásban vannak. Legtöbbjük mondjuk csak kényszerből jött ide, mert elvárás a jogi diploma vagy mert a tesó orvosis, szóval kell a szintfenntartás... :)
2020. jún. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy egy sz. r iskolában nem lehetnek szorgalmas és kitartó emberek. Én az iskoláról írtam, tényeket. Összehasonlítottam, hogy aki ide téved tudja mi a szitu. Viszont az tagadhatatlan, hogy az általad "kirakat giminek" titulált jó nevű iskolák, amikben nem lufi a statisztika és valóban kapnak tudást a gyerekek (nem azt írom, hogy jók a tanárok, mert van olyan aki Sztehloban engem jobban meg tudott tanítani egy tantárgyra, mint a Radnótiban pl), azok a sulik jóval többet tudnak adni egy embernek. Már írtam egyszer, de miután átigazoltam a Sztehlo Egyetem és Szabadidőközpontba semmit nem kellett tanulnom 2-3 évig. A "kirakat" gimikben ugyanis egyetemi szintű oktatás folyik. Az hogy vannak gyenge emberek, lehet már ott is bukdácsoltak, s így az egyetemen is, vagy csak letolják az egyetemet vagy nem is azt akarják cisnálni nem érdekli őket, egészen más kérdés.

Kiégnek? csak a hajtás a cél? xd látszik h nincs tapasztalatod elitgimik terén... no offenz.

2020. jún. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Nem tényeket írtál, hanem a saját tapasztalatod és véleményed :) ami nem ugyanaz, de ezt illő lenne tudni egy joghallgatónak/jogásznak.

A logikád mentén haladva pedig: “nem tanultam 2-3 évig semmit” ez nem a Sztehlo hibája, hanem a tied. Ha valaki akar tanulni és informálódni, akkor tesz érte gimis évek alatt is, nem mindent az iskolától kell várni. Az igazán okos és tehetséges diákok rengeteg mindent önszorgalomból és tudásszomjból/kíváncsiságból tanulnak meg. Ilyen túlzó kijelentésekkel pedig ne röhögtesd ki magad, hogy egyetemi szintű oktatás folyik egy gimiben, mert egyrészt lehetetlen, másrészt csak arra irányul, hogy a saját igazad hajtsd és ezáltal teljesen hiteltelen a mondanivalód.

Kérdés, hogyha valaki tud bukdácsolni egy általad jónak titulált gimiben, hogyan marad bent “egyetemi szintű oktatás” mellett, aztán pedig kerül be egy egyetemre😊 kicsit ellentmondásos. Vannak gyengébb képességű diákok nyilván, de sokszor a bukdácsolás az irreális elvárások miatt van, ami megint a túlhajszolás eredménye. Nem, valóban nincs saját tapasztalatom “elit” gimik terén, abszolút mások elmondásaiból taplalkozom, mert nekik viszont legalább annyi van, mint neked. Es ne aggódj, nem vettem sértésnek, hogy nincs ezzel kapcs tapasztalatom, mivel egyáltalán nem mérvadó semmiben az, hogy neked van:D

2020. jún. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!