Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen nem nézik rossz...

Egyetemen nem nézik rossz szemmel, ha valaki otthagyja?

Figyelt kérdés
Holnap megyek be, hogy jelezzem, hogy más szakra szeretnék jelentkezni, ezért a mostanit befejezem. Ez az első félévem, amúgy az ELTE-re járok. Ilyenkor csak tudomásul veszik, vagy azért tesznek valami megjegyzést? Lehet, hogy csak én parázom túl az egészet, de még a volt gimis osztályfőnököm is elmondta, hogy rosszul teszem, ha otthagyom, ezért félek tőle, hogyan fognak ott reagálni.
2015. jan. 21. 23:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
nálunk szte-n át lehet járni a karok közt, ttk-s btk-s szakpáros tanárok is vannak jócskán, meg zenések stb. most nem azt mondom, hogy legyél tanár, de földrajz alapszak kínai minorral elég jól hangzik, és akár kínai ösztöndíjprogramon is részt vehetsz. na, nem is olyan hülyeség. :)
2015. jan. 22. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy földrajzon lehet-e minort felvenni. Nálunk 3. félévtől van szakosodás, ilyen, hogy településfejlesztő meg hasonlók, de csak tanárszakosnál láttam, felsőbb éveseknél is, hogy TTK-s és BTK-s szakon vannak egyszerre, de például kínaival nincs párosítva a földrajz. Én is gondolkodtam rajta, hogy egyszerre a kettőt, de szerintem nem bírnám sokáig, ezt azért jobb belátni.
2015. jan. 22. 02:53
 13/21 anonim ***** válasza:

Olyan büfé az a távolkeleti kultúrák...

amúgy ti nem akartok sok pénzt keresni vagy mi a fenéért mentek ilyen hülyeségekre?

mert mondjuk oké csinál az ember egy jó diplomát és túl sok pénze és szabadideje van csinál hát egy buliszakot de csak így a semmire...

2015. jan. 22. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Mert ha mindenki jogásznak meg mérnöknek megy, akkor abból meg lehet élni? Annyi van már belőlük, hogy na. Ha valaki egy ügyvédet keres, 2 másodperc alatt talál, de feltételezem, hogy egy koreai nyelvtanárt már nehezebb itt előkotorni, pedig az iránt is van érdeklődés.


És én nem úgy akarok élni, hogy x évig tanulok valamit, ami a legkevésbé sem érdekel, hogy majd abból éljek meg később. Milyen ügyvéd lesz abból, aki bemagolja a milliónyi jogszabályt, de értelmezni nem tudja és nem is akarja, csak a diploma legyen meg?


Engem nem érdekel, hogy ki minek hívja, a lényeg, hogy engem érdekeljen és én megtanuljam úgy, hogy az használható legyen,

2015. jan. 22. 03:12
 15/21 anonim ***** válasza:

Senki nem akar koreaiul tanulni. Az animefan 13-14 éves kislányok 1 hónapig japánra járnak aztán feladják. Ennyi az ázsiai nyelvpiac itthon.


Miért a joggal példálózol? Mert a reál már magas lenne ugye?

Jogászokkal dunát lehet rekeszteni, mert mindenki polgárjogi ügyvéd akar lenni merabbaapénz... Egy csomó szakirány van a jogászoknál és nagyon sokból hiány van.


Mérnökként meg lehet élni igen. Ha mindenki mérnök lenne akkor is, mert értéket teremtenek. Alattuk lévő munkaerőt lehet importálni, mérnököt nem könnyű. Svájc tudod miért a világ leggazdagabb országa? Mert sokkal több cikket és szolgáltatást ad el más országoknak, mint bárki.

2015. jan. 22. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

ó, bocs, közben rájöttem, hogy már osztatlan a tanárképzés, és hogy akkor ezt így valszeg nem lehet. nahát, kár.

és olyat nem lehet, hogy passzívra mész földrajzon, csinálsz egy évet a távol-keletis képzésen, és utána döntesz, h melyiket folytatod?

de csak egy ötlet. ami akkor jó, ha ráérsz, és támogató szüleid vannak.

2015. jan. 22. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó előtti. Legyen neked büfészak, nem vitatkozom, én a jogászt tartom annak, slussz. Neked a pap tetszik, nekem a papné, legalább nem leszel konkurencia. Maradjunk ennyiben, én ebből nem akarok vitát nyitni, úgyis mindenki a sajátját fogja jónak tartani.


De egy dolog, ha tényleg annyira jó mérnöknek lenni, nekem viszont a fizika és a matek mindig is a legnagyobb mumusom volt, nyelvből viszont egyszerre többet tanultam, iskolában és magamtól, és a tanárok szerint is ahhoz nagyon jó érzékem van, akkor mi lenne a jobb választás? Egy szerencsét mérnök vagy egy jó nyelvtanár/fordító/tolmács? És egyébként, mióta végeztem az érettségivel és magamtól elkezdtem koreaiul tanulni, találtam olyan közösséget, ahol 30 felettiek is elszántan hónapok, valaki évek óta tanulja, és nem az anime rajongás miatt. Engem az kifejezetten hidegen hagy, a Távol-Kelet történelme, kultúrája és nyelven érdekel, nem az anime. Itt befejezem.


Utolsó: csak itt az a probléma, hogy első féléven belül hagyhatom ott költségtérítés nélkül, ha most passziválok egy félévet, akkor az első félévem letudva, így majd ha utána döntenék, akkor már a második félévem kezdődne, és fizethetnék kapásból 300 ezret. És eldöntöttem, hogy ezt tényleg nem szeretném tovább, hiába szeretem a földrajzot, több matek és kémia kell, mint azt mondták, és ilyen szinten nekem az nem megy. Amúgy is, mindig humánból voltam jó, reálból csak a földrajz ment nagyon.

2015. jan. 22. 04:39
 18/21 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Én így ismeretlenül is, de támogatlak :) Nekem is ugyanez a helyzetem, nagyon sokat küzdöttem azért, hogy bekerüljek arra a szakra, ahová most járok (ez egyébként, egy BTK-s szak) és igazából nem is nagyon a szakkal van a bajom, hanem magával az ELTE-vel. És anno engem is lebeszéltek egy másik BTK-s szakról, a szabad bölcsészetről, pont az ilyen emberek, mint az előttem lévő válaszoló.

De ne hagyd magad eltántorítani, látod, én megtettem, és most csak a levét iszom az egésznek.

Sosem késő elkezdeni vagy helyrehozni a hibákat. Ne fogd fel tragédiaként.

18 évesen olyan döntések elé kényszerülünk, amelyek az egész életünket meghatározzák, holott az életünk más területén csak elkussoltatnak, hogy "te ezt még nem értheted". Kicsit visszás dolgok ezek.

Egyébként, ha újra hallgatói jogviszonyt létesítesz, nem kell visszafizetned a tandíjat, illetve akkor sem, ha írsz egy nyilatkozatot arról, hogy magyarországi munkavállalónál fogsz dolgozni.

2015. jan. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Tanulj, amit szeretnél, azzal mindig többre fogsz menni, mint olyasmivel, amit utálsz tanulni. Abból soha nem leszel jó, viszont annak azért remélem, hogy ezek után utánanéztél alaposan, hogy mit fogsz a következő szakodon tanulni, mert nem csak a nyelvet, sőt... a nyelvszakokon maga a nyelvtanulás nagyon kicsi szeletet tesz ki (tolmács gyakorlatok meg egyáltalán nincsenek általában, az egy külön mesterképzés) a dolgoknak durván fogalmazva. Ja, meg amúgy minek akarsz bemenni a TO-ra? Nem iratkozol be a következő félévre, februárban beadod az új jelentkezést, a másikon megszűnik a jogviszonyod, és mindenki boldog, és még csak attól sem kell majd félned, hogy ferde szemmel néznek rád. Sok sikert kívánok neked! :)
2015. jan. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Marhára nem fogja őket érdekelni, legalábbis nálam senkit se érdekelt amikor bementem kikérni a leckekönyvem meg ilyenek....amúgy szintén ELTE TTK-s voltam (környezettan), anno azért hagytam ott mert nem tetszett.

Helyesbítek, azért kerültem be oda, mert édesapám minden áron azt akarta hogy az ELTÉre járjak, mert hogy hú-megha~ A vége az lett hogy otthagytam az egészet a fenébe és tavaly újra jelentkeztem oda, ahova eredetileg akartam menni (BCE-Kertk), és most teljesen boldog vagyok. Ott szenvedtem egy évet, az első félévem borzalmas volt, a második elment, mert akkor már csak olyan szabadon választhatóakat vettem fel, amiket tudtam hogy 1, később is hasznosíthatok 2, nagyon érdekeltek, de tudtam hogy nem tanulhatom majd azt a másik egyetemen.


A gimis ofődnek meg már ebbe nincs nagyon beleszólása. Érdekes amúgy a hozzáállása, én is visszajárok a középiskolámba és ott az egyik tanárnő azt mondta már akkor rosszul döntöttem amikor az ELTÉre jelentkeztem a másik pedig támogatott, hogy azt csináljak ami engem igazán érdekel. Szerintem az utóbbi a jó hozzáállás.


A távol-keleti dolgokkal viszont vigyázni kell, sok embernek megtetszik, és még többen megbánják hogy oda jelentkeztek. Tény, én is tanultam középiskolában japánt, imádtam tanulni is. De végiggondoltam hogy miket kezdhetnék vele, és hát az összesnek az volt a vége hogy én aztán ilyen munkát nem akarok. Van ismerősöm, több is aki otthagyta az ELTÉt/Károlit, pedig mennyire szerettek volna ilyet tanulni. Viszont van egy ismerősöm aki újrajelentkezés után került erre a szakra, és imádja. Ízlések és pofonok, csak arra figyelj hogy most még mondjuk újrakezdheted. De ezt többször már nem érdemes megcsinálni, gondolni kell arra is hogy 3-4 év mire befejezed azt a szakot...

2015. jan. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!