Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a pécsi orvosi egyetem?

Milyen a pécsi orvosi egyetem?

Figyelt kérdés

Igazából minden információ érdekelne. Milyenek a tanárok, a diákok, a felsőbb évesek? Vannak-e kutatásra lehetőségek? Milyen a város?...stb. Szóval bármilyen tapasztalatok jöhetnek.

Köszi



2015. márc. 23. 15:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hello!

akkor pontokba szedem, hogy én hogyan látom:

Tanárok: Alapjában véve normálisak, egynek kettőnek vannak vizsgáztatásnál kisebb szokásai( Pl. úgy szereti visszahallani az anyagot,ahogy ő mondta előadáson...) Alapjában a vizsga korrekt, persze ha nem vagy felkészült, akkor meg fognak buktatni. (a vizsgáztatási rém hírek majdnem 100%-a kacsa, ezekre nem kell hallgatni).

Diákok: Ez az adott évfolyamtól függ, hogy mennyire jó fej lesz a társaság, de azért nagy általánosságban mindenki megtalálja a hozzá illő barátokat.

Felsőbb évesek: Ezt a kérdést annyira nem értem, hogy mire gondolsz, de jó fejek szoktak lenni.

Kutatási lehetőségek: Diákoknak ott van a TDK(Tudományos DiákKör), de ez minden egyetemen így van, itt kapsz egy oktatót, akivel egy bizonyos témában jobban elmélyültök. A témák meg vannak adva, de te választod ki, hogy melyik intézetnél kutatsz, és az intézeten belüli témáknál is te választhatsz. Orvosi után pedig vissza lehet menni PHD-ra. A TDK-t inkább a 2. év elvégzése után ajánlom, hogy azért az alapjaid meglegyenek hozzá, bár aztán ki tudja...

Város: Szerintem szép város Pécs, a környéke meg még szebb. Érezni kicsit a mediterrán hangulatot, és talán az idő is enyhébb mint Északabbra. A HÖK szokott rendezni programokat is: Villányi bortúra, Jeges est, színházi estek, bulik, Adventi és Tavaszi koncertek, Aula partik,Mohácsi busójárás, de el tudsz menni kirándulni a Mecsekbe, vagy Orfűre.

Személyes vélemény: Ha orvosira akarsz menni, mindegy hogy hova jelentkezel, mert mind a 4 orvosi kar egyformán jó. A legfontosabb dolog az, hogy tanuld meg beosztani az idődet. Ne bulizd végig a hetet, de azért ne csak állandóan a tankönyv felett ülj, mert abba is bele lehet bolondulni.

Remélem tudtam segíteni, további szép napot! :)

2015. márc. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kimerítő válaszodat. A felsőbb éveseknél arra gondoltam, hogy mennyire segítőkészek...stb.Örülök, hogy ilyen megnyugtató választ adtál, már sok rémhírt hallottam onnan. :)
2015. márc. 25. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!