Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvostanhallgatók! Mesélnétek...

Orvostanhallgatók! Mesélnétek a nyári, ápolástani kórházi gyakorlatról?

Figyelt kérdés

2015. máj. 20. 12:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
25%

Hát ez aranyos nagyon:D

Én egy külföldi egészségügyi középsuliba járok, és a vérnyomásmérésnél sokkal komolyabb dolgokat szoktunk csinálni gyakorlaton. Meg sem tudom számolni már, hány injekciót beadtam, még intravénásan is. (mondjuk tudom, hogy Magyarországon ez az orvos feladata, nálunk lehet nővérnek is)

2015. máj. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon hely-, nővér- és orvosfüggő. Érdemes idősebbektől érdeklődni, hogy ki merre volt, mit csinálhatott, ajánlja-e vagy sem.

Én egy kis vidéki kórház szülészeti osztályán voltam. Ott mondjuk pelenkázni, ágytálazni nem igen kellett. De végeztem azért nővéri munkát: ha kellett, ágyaztam, vérnyomást mértem, injekciókat adtam be, gyógyszert osztottam. Az a tapasztalatom, ha normálisan állsz az emberekhez, akkor ők is úgy állnak hozzád. Ha látják rajtad, hogy nem büdös a munka, nem gondolod azt, hogy mivel te orvosként sosem fogsz szart lapátolni, nem is kell megtenned a gyakorlaton, akkor rendesek lesznek. Simán bemehettem műtétekre, asszisztálhattam is. Ráadásul ott, ahol voltam, van egy egész műtős blokk 4 műtővel, így szabadon mászkálhattam közöttük, nem csak nőgyógyászati műtéteket nézhettem, hanem mindenfélét. Voltam szakrendelésen, UH-ban is.

A gyakból egy hetet pedig lementem az SBO-ra, ott megtanítottak vénázni, branült szúrni, EKG-t készíteni.

2015. jún. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem mindent engednek
2017. szept. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
75%
Katéterzsák csere
2017. szept. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!