Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME-GPK. Kétségbe vagyok...

BME-GPK. Kétségbe vagyok esve. Lehet, hogy rossz döntés volt?

Figyelt kérdés
Szeptemberi képzésre ide jelentkeztem. Jó képességű vagyok, szerintem felvesznek 410 ponttal. Matek közép 91% fizika közép 89% lett. Van emelt nyelvvizsgám így lesz meg a 410 pont. A többi érettségi is 95% feletti lett. Nem tanultam rá szinte semmit, csak matekot meg fizikát azt is keveset. Integrálni, deriválni tanultam, vettem is könyveket (Bolyai sorozat) most nyáron ráfekszek. De félek, hogy nem fogom tudni megcsinálni, mert kevés leszek ide. Az agyam olyan mint a szivacs, gyorsan tanulok. Kitartó is vagyok és elérem mindig a célom. De fontos, hogy legyen egy kis szabadidőm, barátnőre meg sportolni. Nagyon nehéz tényleg elvégezni és nem lesz életem? nyári szünet mennyi van? Akik oda jártok ti mennyit tanultok? Félek tőle :(

2015. jún. 28. 21:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban érdekel a téma és jó képességű vagy, nem hinném, hogy rosszul döntöttél.

Bár BME-n tényleg sokat kell tanulni.

2015. jún. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nagyon szeretem a műszaki dolgokat, apám is nagy gépguru, a családban mindenki. Az autókat különösen szeretem, a robbanómotorokat, bármit :D voltam nyíltnapon és nagyon tetszett.
2015. jún. 28. 22:01
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kegyetlen nehéz, rohadt sokat kell tanulni, főleg önállóan. Nem rágnak mindent a szádba, mint középiskolában. Ha érdekel és kitartó vagy, akkor jól választottál.

Ja, és ha vizsgázol majd, inkább ne mond, hogy "robbanómotor".

2015. jún. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
belsőégésű talán jó lesz :)
2015. jún. 28. 23:36
 5/9 anonim ***** válasza:

Nyugi, nem olyan nehéz az. Mármint de, de simán bele lehet jönni. És gimiben szinte alig tanultam, amint hazaértem dobtam is el a táskát :D

Itt a BME-n megtanultam tanulni is, és így teljesíthető is.

2015. jún. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Annyi a titka, hogy nem zh-k és vizsgák előtt veszed elő a tananyagot, hanem tanulsz folyamatosan, hétről hétre.:)

Akkor nem lesz gond.

2015. jún. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Én ugyan nem GPK-s vagyok, de BME-s, és a fent leírtak alapján biztos vagyok benne hogy jobb képességű vagy nálam. Én úgy érzem hogy mostmár sikerül bentmaradnom, nagynehezen belerázódtam, csak rohadtsok kitartás kell hozzá... Szerintem elég embert próbáló a dolog, de nem lehetetlen. Hajrá :)
2015. júl. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem is értem, mi a gondod, olvasd már el amit leírtál magadról... Nagyon jók lettek az érettségijeid, van egy jó alapod deriválásból és integrálásból, ráadásul könnyen tanulsz... Ezek alapján nem fogsz ott annyit szenvedni, mint mondjuk én :) Legyél kitartó, biztos vagyok benne, hogy sikeres leszel. Hajrá!
2015. júl. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

No hogy állsz? :D

Amúgy aggodalomra semmi okod nem volt. Hallottam olyanról, aki biológia érettségivel jött a karra.

2020. szept. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!