Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ti mennyi pénzből jöttök ki...

Ti mennyi pénzből jöttök ki egyetemisták/fősulisok?

Figyelt kérdés
A kolival/lakbérrel, rezsivel együtt mennyi pénzre van szükségetek egy hónapra?

2015. júl. 5. 13:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan nem szoktam ezeket kiszámolni. A koli nekem 25000/hó (drága hely), a menza 800ft/ étkezés, plusz reggel meg este is enni kell, tehát egy 1200-1500ft nyugodtan rászámolható naponta. A késedelmi díjak kb. 2000ft/hó. Jegyzet 1000ft/hó, mivel csomó minden elérhető online. Ha összeszámolod így 65200-ra jön ki. A kolin lehet spórolni egy tízest, ha olcsó helyre mész, a kaján is lehet, ha magadra főzöl vagy viszel otthonról. Tanszereket meg az utazást direkt nem számoltam mert nagy a szórás. Érdemes még hozzáadni valamennyit ehhez az egyéb költségekre (gyógyszer, szívat az egyetem valamivel, stb.).
2015. júl. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van szerencsém otthon lakni, órákra rendesen bejárok, nem vagyok az a bulizós fajta, szóval kb. csak az utazásra kell költenem (kombinált diákbérlet). Ezen kívül, ha mondjuk megkívánok egy mekit vagy ilyesmit, arra költök. Szóval mondjuk egy 10-es havonta.
2015. júl. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól is függ, mennyire tudod kordában tartani a pénzt. Mert azért ha eddig nem egyedül gazdálkodtál vele, akkor elég meglepő lehet a hirtelen váltás. Nekem a kolesz 10e volt/hó, ami nagyon olcsónak számít, bérletet ingyen kaptam szociális alapon(Szegeden majdnem mindenki kap), egy tankönyvet se vettem, mert mindent megkaptam elektronikus formában, jegyzet is nulla, jó hát egyetem előtt vettem pár füzetet, tollat, meg lapot.


"Szívat az egyetem vagy valami" Na ezen jót nevettem, ilyen tényleg van és számítani kell rá. Mikor nekem benyögték, hogy egy tízes a laborcucc meg társai...


Kaját nem nagyon számoltam, mert viszonylag keveset eszek, és nem is volt rá időm, meg magamnak főztem hétvégén, ami mondjuk szerdáig legalább kitartott, olyankor ha volt időm főztem megint, vagy 2 napot valahol ettem a városban. De ezen marha sokat spóroltam, szerintem 10e/hó volt össz-vissz. Szórakozás. Na ennél résnél kell lenni nagyon... fogalmam sincs mennyi volt, de mondjuk ez is egy 10e/hónap, de ilyen egyebekkel mint öblítő, mosogatószer és ilyesmikkel együtt.. Szóval egy 30000-ból kijöttem, kivéve ha váratlan ért valami, vagy ruhákat vettem. Egyébként összesen 50000-em volt havonta, egy csomót spóroltam.... Persze ennél már csak több lehet, kevesebb nem, de azért gondoltam leírom, h nem kell megijedni, csak ügyesnek kell lenni, én sem nyomorogtam...


"Szívat az egyetem, vagy valami."

2015. júl. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat, azt az idézetet kétszer is beraktam, ráadásul nem pontosan...
2015. júl. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :D középsuliban is kollégista voltam bár tudom hogy össze sem hasonlítható egy egyetemi kollégiummal szóval van némi tapasztalatom.
2015. júl. 6. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!