Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A vidéken (SZTE ÁOK, PTE ÁOK,...

A vidéken (SZTE ÁOK, PTE ÁOK, DE ÁOK) miért ennyire irigyek a SOTE-sekre?

Figyelt kérdés

Volt egy kérdés, hogy melyik magyar orvosi egyetem a jobb. Ezt írtam: "A MAB Akkreditációs Bizottság tavalyi jelentésében a DE ÁOK és a SE ÁOK kapott több pozitívumot, de minden orvosi egyetemnek vannak gyengeségei és erősségei is. Igazából Magyarországon nagyjából azonos az oktatási színvonal. A kutatásban a legtöbb lehetőség a SE-n van, mert itt minden témában lehet kutatni, míg vidéken kevesebb a kutató intézet."


Eléggé lepontozták a "kedves kollégák", de miért??



2015. nov. 12. 22:06
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
16%

# 11/11 Csak hergelni akar mindenkit, és ilyen beszólással biztos nem ÁOK-s.


Kérdésre: Azért mert senki nem szeretni az hallani, ha valamiért megdolgozott, hogy neki könnyebb dolga van, vagy nem ért annyit amit tesz, mint valaki másé. Úgy vannak vele a vidékiek, hogy miért nézi le őket bárki ha -szerinte- ugyanannyira megdolgozott az eredményeiért.


Nekem több ismerősöm is jár vidékre Debrecenbe és Szegedre is. Mind a 2 egyetem könnyebb mint a SOTE, de ettől nem rosszabb egyik se, vagy nem ettől lesz rosszabb. Ugyis annyit fogsz megtanulni amennyire képes vagy, amennyit rászánsz a dolgokra.


Kérdésre pedig, nem hiszem hogy irigyek, csak azt hiszik, hogy SOTE-sok lenézik őket, holott ez nem igaz.

SOTE-ra járok, és még nem találkoztam olyannal aki negatívan nyilatkozott volna erről, vagy azt hajtogatta volna, hogy vidékieknek mennyivel könnyebb lenne.

2015. nov. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem meg a SOTE-sok ilyen beképzelt makkfejűek,mert azt hiszik,hogy ott nehezebb az orvosi, de honnan a fenéből tudhatnád? Jártál mind a 4 orvosira? Biztos nem. Jah,hogy 2 haverod aztmondta , jah értem..
2015. nov. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
18%

Igen, mivel azt mondják. Egyébként nem egy ismerősöm ment el SOTE-ról vidékre.

Nem azért könnyebb vidékieknek mert kevesebbet kell tanulni, hanem a számonkérések módja miatt.


És én ettől nem leszek beképzelt, reakciódból is látszik, hogy egy teljesen normális hangvételű választ amit nem is sértésnek szántam valamiért mégis annak veszel.

Hidd el, én csak örülnék annak, ha itt is ilyen lenne egyes tantárgyakból a számonkérés, mint egyes vidéki egyetememen.

2015. nov. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a rangsorok mindig is szubjektívek lesznek és ezért értelmetlenek is.

Még akkor sem kapnánk valós helyzetelemzést, ha egy emberke mindegyik vidéki és pesti egyetemet végig járta volna, mert ki adna egy ilyen vándormadár véleményére?

Szerintem ép elméjű ember nem irigy a SOTE-sekre.

Lehet, hogy nagyobb kapcsolati tőkét jelent egy pesti egyetem, de a hülye, a tehetségtelen ebből külföldön nem fog nagyobb karriert csinálni...

2015. nov. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
92%

"Mind a 2 egyetem könnyebb mint a SOTE"


"SOTE-ra járok, és még nem találkoztam olyannal aki negatívan nyilatkozott volna erről, vagy azt hajtogatta volna, hogy vidékieknek mennyivel könnyebb lenne.

"


Te tényleg nem érzed az ellentmondást?

Nem tudom leképzelni, hogy minden egyes tárgyból nehezebb lenne a vizsga a SOTÉ-n. Érdekes módon nálunk a harmadévvel sokan megszenvednek, míg SOTÉ-s kollégától azt hallottam, hogy ott harmadévben megbukni elég nehéz..

2015. nov. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem tök felesleges rugózni ezen a könnyebb vs. nem könnyebb témán. Egyénfüggő, kinek milyen számonkérés a könnyebb.

Nekem van olyan évfolyamtársam, aki a SOTE-ról jött el, családi okok miatt. Ott négyes-ötös volt, itt meg szenvedett az anattal, pedig velünk ellentétben ő nem a szigorlaton került szembe először azzal, hogy együtt kell beszámolnia anatból, szövetből, fejlődéstanból. Ezenkívül megszívta azzal is, hogy a SOTE-s sejtbiológia tudását (amit asszem ott az anathoz és a bikémhez csapnak) nem tartották elégségesnek, mert itt két féléves tárgy, szigóval. Így csinálhatta azt külön, az elsősökkel. Emellett a közeget is csinálhatta, mert itt az is több. Ez egy tök szubjektív dolog, kinek mi jön be jobban, mi kevésbé.

Egyébként vidékiként úgy gondolom, azt sem érdemes tagdni, hogy igenis vannak, akik irigyel a SOTE-sokra, azok, akiket oda nem vettek fel, "csak" vidékre, és emiatt kisebbségi komplexusuk van a SOTE-val szemben, amit így kompenzálnak. Ugyanakkor nagyon sokan meg bőven bent lettek volna a SOTE-n is, csak éppen nem azt jelölték első helyen.

Én nem vagyok irigy, mert egy helyet jelöltem, oda is mentem.

2015. nov. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
47%

ohhh, SOTE-n harmadévben is ugyanúgy meg lehet bukni. Hitegetik az embereket az első két évben, hogy csak azt kell kibírni, de szerintem a harmadév durvább. (tapasztalat ;) )

Sose értettem a rivalizálást, minek? Természetes, hogy nem egyeznek az egyetemek mindenben, de azért mindenhol jó orvosokat képeznek (reményeim szerint).

A számonkérés módja tényleg nagyon meghatározó, az hogy máshol lehet megajánlott jegyet kapni, elég nagy segítség, plusz nem egy évfolyamtársam ment el vidéki egyetemre, ahol pl három félév anatot elfogadtak, mint szigorlat, míg ha itt maradt volna, egy elég durva vizsgát kellett volna teljesítenie (és tulajdonképpen ezért is ment el, mert az nem sikerült)

De olyan ismerősöm is van, aki vidékről jött fel, és pl. már nem kell genetika neki, ami most harmadéves tárgy nálunk, mert megcsinálta, ill. van olyan ismerősöm is, aki még másodév előtt jött át és megszenvedett az anattal és élettannal (csúszott is).


Attól függetlenül szerintem nem vagyok naiv, ha azt hiszem, hogy mindenhol jó orvosok lesznek. Persze ha olyan az alap. Aki csak végigbukdácsol, nem is értem mit keres itt. Emberi életek múlnak rajtunk, ha vki orvos akar lenni, ennek elég motivációnak kellene lenni.

De mindegy is, elkalandoztam...:)

2016. jan. 31. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem mindegyik magyar egyetem megadja a lehetőséget a tanulásra, a továbbképzésre, a kutatásra - némi eltérő mértékkel. Aki tanul és tehetséges, az bármelyikről is jött, meg fogja állni a helyét.

A tehetségtelen, lusta, nemnormális meg sehol sem kell, v végezzen bárhol a világon.

A magyar egyetemek - egyik sem - nincsenek a világ (Európa) legjobbjai között, s ott a hátsó-közép mezőnyben már egészen elmosódnak még a nagyobb különbségek is. Nem kell a megosztást tovább fokozni, mert semmi értelme.

A magyar kreativitás, a magyar gondolkodásmód, a problémamegoldó-képesség - a tudással párosulva - teszi sikeressé a magyar orvosakat szerte a világban, függetlenül attól hogy hol végzett...

2016. jan. 31. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
68%

11-es, gratulálok. Ilyen stílusosan lenéző kommentet még nem pipáltam. Bravó. "Azért mert senki nem szeretni az hallani, ha valamiért megdolgozott, hogy neki könnyebb dolga van, vagy nem ért annyit amit tesz, mint valaki másé. Úgy vannak vele a vidékiek, hogy miért nézi le őket bárki ha -szerinte- ugyanannyira megdolgozott az eredményeiért.


Nekem több ismerősöm is jár vidékre Debrecenbe és Szegedre is. Mind a 2 egyetem könnyebb mint a SOTE"


Miért nem rögtön azt írod, hogy az ő kis főiskolai szintű diplomájukra hadd legyenek büszkék, ne vegyük el tőlük ezt az örömöt, hisz ők is tanultak ezt-azt" ....

2016. febr. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg egyik szavaddal ütöd a másikat. Egyszer: "miért nézi le őket bárki ha -szerinte- ugyanannyira megdolgozott az eredményeiért. " Majd azt írod, hogy nem kell kevesebbet tanulniuk, csak a számonkérés más. Igen, lehet, hogy vidéken X tárgyat könnyebb elvégezni, de Y-t meg nehezebb. Tehát a vidéki orvos nem dolgozott meg a diplomáért. Grat. Az ilyen pojácák miatt utálják az orvosokat az emberek. Belegondolni is rossz, hogy aki így lenézi a vidéken végzett/tanuló kollégáit, hogy fog viszonyulni a betegekhez.....
2016. febr. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!