Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A vidéken (SZTE ÁOK, PTE ÁOK,...

A vidéken (SZTE ÁOK, PTE ÁOK, DE ÁOK) miért ennyire irigyek a SOTE-sekre?

Figyelt kérdés

Volt egy kérdés, hogy melyik magyar orvosi egyetem a jobb. Ezt írtam: "A MAB Akkreditációs Bizottság tavalyi jelentésében a DE ÁOK és a SE ÁOK kapott több pozitívumot, de minden orvosi egyetemnek vannak gyengeségei és erősségei is. Igazából Magyarországon nagyjából azonos az oktatási színvonal. A kutatásban a legtöbb lehetőség a SE-n van, mert itt minden témában lehet kutatni, míg vidéken kevesebb a kutató intézet."


Eléggé lepontozták a "kedves kollégák", de miért??



2015. nov. 12. 22:06
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%
17! Más egyetemről nem tudok, de Pécsen kb semmit se lehet kiváltani. Kisebb, 1 kredites vizsgákat talán, de ennyi. Anatot, bikémet, élettant stb nem. Jó, hogy felhoztad az anatot. Akkor tisztázzunk valamit. Pesten az első 4 félév: mozgásszervrendszer, zsiger, neuro vizsga, majd következő félév végén szigorlat. Pécsen mivel a molsejt egy 2 féléves szigorlati tárgy külön, csak 2. Félévben kezdődik az anat. Itt anat1, anat2, neuro, majd nincs külön neuro vizsga, hanem egyben van a szigorlat a három félévből, nincs fél évünk ismételni, mint a pestieknek. Max annak könnyebb, aki BP-n megcsinálta a 3 vizsgát és vidéken beszámítják szigorlatnak (bár ezt kétlem, mert nincs szigorlati jegye), de aki "echte" pécsi, ugyanúgy anat szigorlatot kell tennie.
2016. okt. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
4%

# 20

Több haverom van akik BGF-re, Corvinusra járnak.

Szerinted lenézem őket? Egyértelműen könnyebb a dolguk, de ez a vidéki medikusok hülyesége, hogy azt hiszik lenézzük őket... ugyan már.

Ideje lenne felnőni.

2016. okt. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
95%

#22:

21-esnek igaza van.


Itt az a probléma, hogy ti mindig olyan nagy meggyőződéssel tudjátok hajtogatni, hogy a vidéki egyetemek könnyebbek, mint a „nagy” SOTE. Mondjátok ezt anélkül, hogy valaha is jártatok volna bármelyiken is, vagy bármivel is alá tudnátok támasztani állításaitokat. Ez a „haverom oda jár, és onnan tudom...” meg a „sok ismerősöm átment és tényleg könnyebb...” dolog meg nem több magánvéleménynél. Ráadásul ha tényleg így lenne, még akár azzal is lehetne magyarázni, hogy azért érzik könnyebbnek a vidéki egyetemeket azok, akik átmennek, mert ott annyival jobb az oktatás, hogy ott meg tudják tanítani az embereknek azt, ami a SOTE-n nem sikerült. Nem mondom, hogy így van, de így is lehetne értelmezni... Ugyanígy, ha szerintetek a SOTE-re az „elitet” veszik fel, a vidéki egyetmekre meg a „maradékot” aztán végül (minden objektív adat alapján) a vidéki egyetemkről pontosan ugyanolyan jó orvosok kerülnek ki, az szintén a vidéki orvosikat dicséri (hiszen az összességében „kevésbé kiváló” hallgatókból képeztek ugyanolyan jó orvosokat). A tananyag mennyisége ugyanis nyilván mindegyik egyetemen azonos, mivel ugyanazon akkreditációs és minőségbiztosítási szempontoknak kell megfelelniük. Ilyen szempontból tehát nem lehetnek könnyebbek a vidékiek. A BGF-es párhuzamod meg abszolút nem illik ide.


Állítólag ti soha egy rossz szót sem szóltok ( http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. , 9-es), máskor meg azért kijelentitek, hogy szerintük a vidékiek nem dolgoztak meg annyira a diplomáért, mert a debreceni meg a szegedi egyetem is könnyebb, mint a SOTE (saját korábbi 11-es hozzászólásod ennél a kérdésnél), vagy épp minden lehetőséget megragadva szidjátok a pécsi egyetemet ( http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. , 2-es, http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__7932.. , 9-es), amikor meg valaki rákérdez a konkrétumokra, akkor jön a néma csönd.....


Persze közben azt hirdetitek, hogy a vidéki orvostanhallgatóknak kisebbrendűségi komplexusuk van, meg a SOTE ellen szabadultak el az indulatok, meg nem értitek, hogy miért kell mindig vitát generálni ( http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. , 6-os, 12-es), meg hogy a vidékiek miért méregetik a micsodájukat ( http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula.. , 7-es és 8-as). Közben éppen TI generáljátok a vitát és méregettek. Pl. tegnap is: http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magyar.. . Meg most itt is.


NEKTEK lenne már ideje felnőni. Ezt nem a SOTE-s medikusokra értem, mivel a többségük nekik is normális, hanem az olyanokra mint te.


u.i.: A válaszaidat meg talán azért törlik (hozzáteszem, telejsen jogosan), mert valótlanságokat állítasz (a válaszoló értelmetlen dolgokat ír), vagy mert lenézőek, provokatívak, és a kérdéshez semmit nem tesznek hozzá (ez a válasz provokatív, a válaszoló csak veszekedni akar).

2016. okt. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
2016. okt. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, hagyjuk már ezt az álszent, sznob pesti dumát, hogy "én is örülnék, ha a SOTE-n is ilyenolyan számonkérés lenne" Igen? Akkor gyere át Pécsre! 3 félév alatt szigózz le anatból, úgy hogy tetemséta is van minden vizsgán és szigókon, ami Pesten nincs. Jaa.... az már nem? Kényelmesebb köpködni csak, hogy Pesten minden nehezebb és minden szarabb, bárcsak itt is könnyű lenne, és verni a f....d arra, hogy SOTE-n tanulsz.
2017. júl. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Utolsó! Mit értesz tetemséta alatt?
2017. júl. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Én Szegedre járok, de nekem eddig jó tapasztalataim voltak a SOTE-sokkal, akikkel beszéltem, sőt, a külföldi hallgatókkal is :) Legalábbis nem nézett le eddig senki azért, mert "csak" vidékre járok (ide jelentkeztem első helyen), vagy mert "csak" M.o.-n járok egyetemre, nem is érzem magam kevesebbnek, mint mások. Igaz, még csak az első éven vagyok túl, de az alapján, amit sotésoktól hallottam, kb. minden tantárgyból ugyanazt tanuljuk, de van, amiből mi tanultunk többet, van, amiből ők, egyeteme válogatja, hogy melyik tantárgyat tartja fontosabbnak.
2017. júl. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!