Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A tanárom a rossz, vagy én...

A tanárom a rossz, vagy én nem tanulok eleget?

Figyelt kérdés
Idén lettem kilencedikes, és a töri tanárom minden órán dolgozatot irat. De nem átlagos dolgozatot, akármelyik anyagba belekérdezhet amit eddig vettünk. Képtelenség megírni egy jó dolgozatot így, pedig próbálok rendesen készülni minden órára.

2015. nov. 18. 21:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Most még lehet, hogy szívásnak tűnik, de idővel rá fogsz jönni, hogy tök jó, mert a TZ-ket lazán megírod, úgy, hogy direktben nem túl sokat készültél rá. Amikor kilencedikes lettem, hármas voltam félévkor, tizedikre úgy belejöttem, hogy néhány négyes kivételével csak ötöseim voltak. Hogy hogyan? A titkom annyi volt, hogy nem csak egy nap készültem rá, hanem mindennap. Eleinte sokáig tart, de megéri, mert ha belerázódtál, akkor napi 10 perc töri tanulással (és akkor most lehet, sokat mondok) simán jó jegyeid lesznek. És azért csinálja ezt a tanárod, hogy ne tömbösítve tanuljatok, vagyis ne a TZ előtti nap nyissátok ki először a könyvet, füzetet. (Ő már tudja, hogy nem lesz elég időtök ismételni, tizenkettedikben örül, ha leadja az anyagot.)

Tanuld meg a friss anyagot, és olvasd át minden nap a korábbiakat. még nem vagy elkésve, most ha jól sejtem valahol a görögök-rómaiak táján lehettek. Itt a hétvége, hosszú idő.

Úgy érezheted, hogy minden tanár csak az ő tantárgyát tartja fontosnak. Egy jó időbeosztás, és az, hogy nem parázol minden miatt sokat segít. Mostanra már biztos kialakult, hogy mi az, amit könnyebben tanulsz, és mi az, ami nehezebben megy. Vagyis a tanulási idődet próbáld ennek megfelelően arányosan beosztani.

És igen, néha a gimiben is előfordul, hogy 2 órát szántál a tanulásra és 4 lett belőle, hogy elkezded 5 körül és 9 órakor végzel, de neked most az egyik feladatod, hogy tanulj.

Egy tanárom azt mondta nekünk anno, hogy nem azért kell tanulni, hogy szenvedj, hanem azért, mert a tanulás által megismered önmagad. Élvezd a tanulást, akár ezt is lehet a barátaiddal is. Összeültök, felmondjátok egymásnak. Elleshetitek egymás tanulási technikáját. Egyik barátnőm mozaikszavakban tanul. Másik barátnőm vicces mondatokat jegyez meg a kulcsszavakkal / kulcsszavakhoz, a harmadik asszociációval. Az exoterm reakciót úgy jegyezte meg, még hetedikben, hogy a boszorkány tűzön főz:die Hexe (`németül a boszorkány) és ez már benne van az exoterm szóban.

Hajrá! Kitartás! A tanulás nem büntetés, hanem kiváltság.


Lényeg, hogy ne add fel. Küzdj a törivel. A mostani jegyeid még nem számítanak a felvételinél. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy egyáltalán ne is tanulj, hanem azt, hogy ne hátrálj meg az első kudarctól.

2015. nov. 21. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Másfél oldalas jegyzettől rinyáltok? Kilencedikben? :D Én nyolcadikos vagyok, nyelvtanórán minimum 2 oldalt írunk minden órán, az átlag a 3 oldal, a rekord pedig 6 oldal. Minden órán dolgozatot írunk, és bírjuk. Ő a magyartanárunk is. Másfél-két oldalas jegyzetet írunk minden órán, továbbá felad egy halom hf.-et is. Dolgozatot írunk minden órán, jól teljesítünk.


Úgy hiszem, hogy a tanulási módszereiddel vannak gondjaid. Olvass ezekkel kapcsolatos könyveket vagy esetleg nézz videókt!


Én egy éve, végignéztem, hallgattam 14 órányi anyagot tanulásmódszertanról, ki lett jegyzetelve az egész. Itt van: [link]


Egyéb pdf.-ek, videók ezzel kapcsolatban:

- [link]

- [link]

- [link]

- https://www.youtube.com/results?search_query=tanul%C3%A1sm%C..

2015. nov. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

A 7. válaszolónak!

Nem nyolcadikos vagyok, hanem kilenc. Ez nem az első kudarc sajnos, mert eddig 4-5 2-esem van, és lesz egy 1-es. Egyedül azért próbálok a törire tanulni, hogy meg legyen a 2-es, egyébként annyira nem érdekel az egész... (háttérsztori miatt, általánosba az osztályfőnököm, aki a rokonom, tanította a történelmet, és állandóan szivatott minket)

2015. nov. 21. 19:43
 14/14 anonim ***** válasza:
Én úgy egészében értettem, hogy a törit, mint tantárgyat kudarcként és szívásként éled meg, és a hátad közepére sem kívánod. Sajnos vannak bizonyos dolgok az életben, amit muszáj megcsinálni, akkor is, ha semmi kedved hozzá. Próbálj valamit a töriben keresni, amit szeretni tudsz.
2015. nov. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!