Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Metropolitan vagy Gazdasági...

Metropolitan vagy Gazdasági egyetem?

Figyelt kérdés

A turizmus vendéglátás érdekelne. Van valaki aki ilyen szakra jár? Önköltségesre vennének csak fel valószínűleg.

Duális képzés megéri?

A metropolitanrol sok rosszat hallottam, a gazdasági egyetemről nem nagyon. Melyik lehet jobb?



2016. febr. 1. 22:15
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
72%
Te is csak feltételezted hogy a BGEre járok, úgyhogy ezen nem értem mit kell kötekedni. Ugyanúgy feltételeztem hogy oda jársz mint Te rólam, erről ennyit. Nem hisztizek és nem nyomtam piros kezet se senkinek a hozzászólására. Szimplán hülyeségnek tartom, hogy ilyenek miatt pontozgatják itt egymást, hogy az egyik az A-t javasolja a másik a B-t. Kérdezőnek meg bocs az off-ért. Mit választottál végül? :)
2016. febr. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
még nem véglegesítettem de BGE :)
2016. febr. 9. 21:10
 13/31 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy hol végzed el a turizmust, kapcsolatok nélkül lehetetlen már elhelyezkedni a szakmában. :D

Kapcsolatépítés szempontjából pedig lehet jobban jársz egy magániskolával, mert több burzsuj szállodaigazgató csemetéje jár oda, vagy a Corvinussal.

2016. febr. 10. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
70%

Nem, nem anya egyik ismerősének a gyerekétől és olyat sem írtam, hogy sok rosszat hallottam. Csak hogy akitől hallottam és odajár, gyengének tartja. Pedig azért általában a saját suliját sztárolja mindenki. A legjobb barátomnak a testvére jár oda, ha ennyire érdekel.

Nem tudom, miért kell azért lepontozni a másikat, mert válaszolt a feltett kérdésre a saját álláspontja szerint. Eldöntendő kérdés volt és úgy gondolom, aki a BGE-re szavazott (rajtam kívül is) teljesen korrekten írta le meglátásai szerint.

Sajnos a mai világban sokat számít a név és már nem mindegy, hogy Metropolitant mondasz vagy Gazdasági Egyetemet, nyilván inkább a jobb nevűről jövőt választják a cégek. Persze el lehet helyezkedni a gyöngyösi fősulival is még a felsőfokú szakképzéssel is, csak azért nem egyenértékű, és míg az egyikkel keresel nettó 120-at, a másikkal akár nettó 300-at is. Na ez a nem mindegy... :)

2016. febr. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
14%

És ki beszélt rólad? :D

Olvasd már el a kérdést és ne legyél értetlen: "A metropolitanrol sok rosszat hallottam"

Ilyenkor szégyenlem, hogy a bgf-re jártam.

2016. febr. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
81%
Haha, ti komolyan azt hiszitek, hogy majd nettó 300-at fogtok keresni egy turizmusos diplomával? Egy corvinusos pénzügyi matematikus mesterszakkal esetleg meglenne a 250 :D :D Egy-két embernek gyorsan le fog törni a szarva, ha kikerül a főiskoláról. :D
2016. febr. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
45%

Tipikus rózsaszín álomvilágban élő tinilányok vagytok, annyira látszik :D

És hogy találtál egy embert, akinek nem teszik a suli mit jelent? Rengeteg BGE-s is rühelli a suliját.

2016. febr. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
83%

Bocsi, legközelebb írd egyértelműen, hogy kinek szánod a mondandódat, vagy idézd szó szerint az irományt, mert így elég félreérthető volt. De az óvodában élsz azt is látom, mert emiatt lepontozni a válaszomat.. Mikor megint csak egy saját véleményt írtam... nem is értem az embereket. Nem hogy miért a BGF-re járt, hanem hogy hogy engedhették egyáltalán iskolába.


És nem mondtam, hogy annyi információból írok, amit a barátom tesója mondott. Nem szoktam olyanokhoz odakommentálni, aminek nem nézek akár egy kicsit is utána, és hidd el, így továbbtanulás előtt igencsak beleástam magamat a dolgokba, beszéltem rengeteg emberrel, véleményt kértem mindenhol és ez egységes szavazat volt részükről, hogy a BGE elismertebb és színvonalasabb mint a Metropolitan.

Nem értem, miért kell kekeckedni meg bunkózni a másikkal ok nélkül és sértegetni.

2016. febr. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Nekem hasznos volt. :)
2016. febr. 10. 20:19
 20/31 anonim ***** válasza:
56%

Mondjuk aki kettő IQ-nál többel rendelkezik, az szerintem rájön, hogy kinek címeztem a hozzászólásom.

Sebaj, 2.-3. félév után kihullasz majd valamelyik módszertani szórótantárgynál, odajártam és ismerem a magadfajta okoskodó, önérzetes kis csitriket.

Senkit se pontoztam, esetleg screenshotot kérsz róla?

Te viszont lepontoztál engem, (mondjuk annyira gyerekes és röhejes nem vagyok, hogy elkezdjek hisztizni miatta, mert pont le*zarom) és ugyanúgy csak a véleményemet fejtettem ki, szóval a saját vergődésed akár magadra is veheted.

Mind a két iskolába jártam, dolgozom, látom, hogy mi számít mondjuk egy SSC-nél, BIG4-nél vagy egy multinál, én is csak nevetni tudok ilyen naiv embereken, akik azt hiszik, hogy a BGE-s turizmus diplomájukkal majd be lesznek biztosítva a nettó 300 ezres munkákra. Inkább kezdj el nyelveket tanulni, nehogy a Metropolitanest vegyél fel helyetted, ha esetleg te csak makogni tudsz majd angol középfokon ő meg felsőfokon nyom majd 3 nyelvet, mert pont nem fog érdekelni senkit se, hogy kívülről fújod a turizmusföldrajzot mondjuk. Szóval szerintem jobban véleményt tudok formálni, mint a te kis ismerőseid.

2016. febr. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!