Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Metropolitan vagy Gazdasági...

Metropolitan vagy Gazdasági egyetem?

Figyelt kérdés

A turizmus vendéglátás érdekelne. Van valaki aki ilyen szakra jár? Önköltségesre vennének csak fel valószínűleg.

Duális képzés megéri?

A metropolitanrol sok rosszat hallottam, a gazdasági egyetemről nem nagyon. Melyik lehet jobb?



2016. febr. 1. 22:15
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
48%

Igen, én biztos végignyomtam mindenhol a piros kezet... Rajtam kívül más emberek nem nézik ezt az oldalt és nem nyomkodják sem az enyémre, sem a tiédre.


A nyelvtudásról: amíg nem ismersz, szerintem ne avatkozz bele, 3 nyelven beszélek felső ill. középfokon, egyetem végére lesz remélhetőleg 4-5-6 is, úgy gondolom, ha eddig nem okozott problémát az 5 év gimnáziumi év alatt, ezután sem lesz vele problémám. :)

Nem turizmusra akarok menni, ezt sem igazán tudom, honnan szedted. Nem a legpitiánerebb célokat tűztem ki magam elé, és se nem a BGE-n, se nem a Metropolitanon akarok továbbtanulni, a Corvinus a legvalószínűbb, azt tartom a legjobbnak mind közül. Nem okoskodó vagyok és kikérem magamnak a csitri kifejezést is. Amikor véleményt kérnek, nem leböfögni kellene az ember fejét, ha nem egyezik a véleménye a másikkal, hanem ha olyan nagy és érett, okos felnőttnek érzed magad, akkor leírni a saját véleményedet és nem leállni vitatkozni a világot teljesen más szemszögből látó, fiatalabb diákokkal.

De a "felnőttes" viselkedésből kiderül, hogy szerencse, hogy a munkahelyeken az elméleti és gyakorlati tudást nézik "csak" és az ember személyiségével nem foglalkoznak, mert egyes emberek nem bírnának ki egy hétnél többet az adott helyen.

2016. febr. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
62%

Na mindegy, nekem ennyi elég is volt belőled, válaszolj, ha akarsz, de már nincs kedvem ilyenekkel traktálni magamat késő este.

Többen javasoltuk a BGE-t, tehát nem csak szerintem magasabb színvonalú az a suli, te majd csak megnyugszol és rendezed magadban a Metropolitanodat, és a kérdező is végül amellett döntött, szóval happy end.

2016. febr. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
#21 A kerdezo szeretne turizmusra menni, szoval lehet nem itt kene kifejteni, hohy te ilyen pitianer dologra nem akarsz menni. Nagyon tul lett ragozva a dolog es tok felesleges vita lett egy sima kerdesbol. Irta mar a kerdezo h nem hitelesitett ha jol emlekszem de a bgere jelentkezik, akkor meg mjnek megy itt meg a vita? Latszik h senki nem lett jobb velemennyel a bgerol vagy a metrol, mindenki csak a sajat igazat nyomja es kesz.
2016. febr. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Iszonyat buta vagy.

Mindenki leírta a saját véleményét, a másik ember fejének a "leböfögését"(???) mert nem egyezett vele a véleménye azt ti kezdtétek.


1. kötözködést ki kezdte el? A 83%-os, hogy lepontozta valaki. Odabiggyesztette azt a roppant értelmes mondatot az előtte kommentelőnek, holott nem is biztos, hogy az az ember értékelte le, akinek beszólt. Rohadt szánalmas, főleg, hogy az oldalnak eme funkcióját ti is használjátok ahogy látom, hiába tagadod. Tehát nem is értem miért kell egyfolytában sírni emiatt.

De most már ha ennyire értékelés fétisetek van én is végignyomkodom a mínuszt mindenkin, csak hogy igazad legyen végre valamiben. :)


2. kötözködést ki kezdte el? Te, fél oldalas vergődéseket lerendeztél, mert magadra vetted azt amit nem is neked írtam hanem a kérdezőnek. Utána írtam, hogy nem neked lett címezve, erre vergődsz tovább, hogy de te mennyi helyről hallottál dolgokat erről a két egyetemről.. :D

Amúgy 2-3 ember válasza miatt folyamatosan vergődni, hogy mennyivel többen írták a BGE-t szintén elég vicces :D Kis piackutató zseni leszel a századvégnél, látom előre.

2016. febr. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
70%

Én mondjuk a külkerre jártam 1 félévet, de nem szerettem nagyon szarul éreztem magam.

Oda járt vmi éden hoteles csicska is, kb. ez volt a színvonal.

HÖK-ös beképzelt pojácák, focisták, szétszolizott plázaribik fúj hányingerem volt az egész bagázstól. Vegzálták állandóan a hallgatókat.

Átmentem BME-GTK-ra és kész felüdülés az egész, nem mondanám annyira nehezebbnek..


Ha igényes vagy a környezetedre akkor BME-GTK vagy Corvinus. Bár mondjuk a KVIK nem tudom mennyivel emberibb.


A metrótól nem tudok mit mondani :D na jó nem.. egyszer jártam a környékén ismerősöm miatt, sokkal jobb környéken van mint a bge. Körülötte az Árkád, Ikea, kettes metró, kívülről is vhogy szimpibb volt.

Akik ott kijárkáltak csajok is jól néztek ki mellé értelmesen is, nem ezek a szétpirított csivava kutyák.

Viszont nem tudom mennyit ér a diploma, a BGE-ről tudom, hogy a PSZK karos diplomák amik nagyon sokat érnek és könnyű elhelyezkedni velük, de BGE-n is sok büfé szak van pl: andragógia.


Összefoglalva szerintem nem az számít, hogy hol végzel, hanem hogy mennyit hozol ki belőle, vannak akik kodolányis diplomával építettek ki cégbirodalmakat, vannak akik Corvinusos diplomával leragadtak egy ügyintézői állásnál egész életükben.

2016. febr. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim válasza:
én külkeres vagyok, és szeretek ide járni (másodéves) :))) a turizmusnál van 2 volt munkatársam, és szeretik harmadévesek)
2016. febr. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Húha, valaki töröltette a külkeres képem. Nagyon fáj az igazság? :D
2016. márc. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
12%
Bár ahogy elnézem még a normális mondatok megalkotása sem nagyon megy annak aki oda jár, szóval igaza volt valamelyik kommentelőnek, hogy aki igényes a környezetére az nem oda megy. :DDDDDDD
2016. márc. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Mindegyik egyetemről van jó és rossz vélemény is és ez mindig is így lesz. Mert mindenkinek más tetszik, más tanítás, más stílus, más környezet..stb. A neked megfelelőt kell megtalálni és nem azt ami másoknak tetszik. Egy normális munkahelyen nem azt fogják nézni, hogy melyik felsőoktatási intézménybe jártál, hanem hogy képes vagy-e teljesíteni a rád váró feladatokat.

Menj el nyílt napokra, nézd meg a környezetet, "szagolj bele az ottani levegőbe"..szerintem ez sokat segít a választásban.

Anyukám interjúztatott már többször is a munkahelyén, és jött több diplomás munkavállaló, de egyik sem volt képes elvégezni az ottani feladatokat, pedig elvileg ért hozzá. Anya csak egy szakközepet végzett, mégis minden munkahelyen, ahová beadta a jelentkezését, csalogatták oda, ha dolgozott ott, nem akarták elengedni. (Félreértés ne essék, itt most nem anyukámat akarom fényezni, csak ez az igazság.)

2016. ápr. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
100%
Szia, nem olvastam vegig a kommenteket, szoval bocs, ha mar kaptal valaszt, de nem nagyon vagyok kivancsi arra, hogy egymast oktatjak ki az emberek. Szerintem mind a ketto jo iskola, de en a BGE-t valasztanam a helyedben, de kapcsolatok nelkul semmit nem lehet elerni. Egyebkent egy kommenten megesett a szemem. Meg pedig, hogy mennyi fognak keresni stb.. A testverem Kodolanyis diplomaval (koztudottan szar) keres havi 700-at, szoval teljesen mindegy, hogy hol vegeztel, mert ha szarul vegzed a munkad, akkor semmit nem fogsz keresni es egy igaz az olyanokra is akik elfogadjak, hogy nem keresnek semmi penzt. Hajra, remelem jo sulit valasztasz! :)
2016. máj. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!