Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek az általános...

Szerintetek az általános orvosi nehéz szak?

Figyelt kérdés
Nyilván nem könnyű, de van olyan nehéz, mint egy jogi vagy mérnöki képzés?

2016. febr. 13. 12:46
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
91%
kérdező pont ezt írtam... hogy tudom... mikor már harmadjára megy az ember, aludni is alig alszik, már egyszerűen nem tud mit tanulni, de muszáj, csinálni kell. Bár nekem pont nem az anatómia szigorlat volt a húzós, hanem a szülészet-nőgyógyászat.
2016. febr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
94%
Az egesz kerdesed egy nagy provokacio...
2016. febr. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Ismerek olyan orvost, aki első két évben csak ketteseket kapott, utolsó 4 évben meg 4-eseket, 5-ösöket (ekkor vannak a klinikai tárgyak), és jó orvos lett. Azt viszont te írtad, hogy "ha egy orvostanhallgató kap kettest..." Akkor sincs semmi, ne aggódj.
2016. febr. 13. 13:47
 14/24 anonim ***** válasza:
84%
Mi az hogy az orvosi a nyomába sem ér a mérnökinek? Hogy mered egyáltalán így ledegradálni az orvosi szakmát? Van fogalmad róla, hogy mennyi munka van egy orvosi diplomában? Mert egy jogász vagy egy mérnökiben nincs annyi, ebben biztos vagyok.
2016. febr. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
71%
Egyetértek, az orvosi diploma időbefektetés szempontjából a legnehezebb megszerezhető diploma ma Magyarországon. A vizsgaidőszakokat 4 óra alvással lehet csak megcsinálni, főleg 2. és 3. évben. A többi év sem sokkal könnyebb, csak később már hozzászokik az ember. A jogi és a mérnöki képzés nincs messze ettől, de mérnökin a magolás kevesebb, joghoz pedig ész nem kell nagyon.
2016. febr. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
57%

Tényleg provokáció a kérdésed.

Amúgy az orvosi a legtanulósabb. A BME is nagyon nehéz, de más kategória. A jogászok átbulizzák az évet.

Az pedig nem igaz, hogy napi 4 óra alvással lehet megcsinálni a vizsgaidőszakot az orvosin.

2016. febr. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó; akkor te még nem tudod milyen az, amikor az embernek három szigorlata van másfél hónap alatt (az egyéb vizsgák mellett).
2016. febr. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
85%

"Azért mondom.... egy BME mérnökinek a nyomába se ér az orvosi. Ezért nem bízom dokikba. Valamit tanulgatnak, aztán kb a semmire kapják a diplomát. Nem azt mondom, hogy nem tanulnak, de nem sokat...."


hát kedves kérdező, te nem vagy normális. látszik hogy semmit nem tudsz az orvosi egyetemről. bezzeg ha bajod van, szaladsz a dokihoz, nem igaz? "nem sokat tanulnak" :DDDD

2016. febr. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
7%
Én nem esem hasra az orvosoktól, bocs. Csatlakozom. Vannak közöttük is tudatlanok, ne aggódjatok. Én azt ismerem el, akin látom az igyekezetet és a tudást, tapasztalatot. Aki ezen felháborodik, ám tegye csak. Egy papír még nem jelent semmit. Bizonyítsd a gyakorlatban, majd akkor beszélgetünk. Az egyetemtől sok kell még ahhoz, hogy bárki kikérhessen magának bármit. Egyébként a jogászok és a mérnökök között is vannak ezerszer életrevalóbbak mint sok orvos. Nem a végzettségnek, hanem az embernek jár az elismerés. Én nem tennék különbséget ezek között. Inkább azt mondanám, kinek mennyi igénye van a folyamatos fejlődésre, ki mennyire hajt... Ez egyéni és szakmától független. Ahogyan az értelmi szint és maga a tudás is. Szóval... Engem pont nem érdekel hogy ki mit tanul, ugyanúgy állok mindenkihez ameddig nem ismerem. Ezek alapján kell ítélni. Tapasztalat. Nem látszat.
2016. febr. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
94%
Utolsó; nagyrészt egyetértek veled. Viszont senki nem jön úgy ki az orvosi egyetemről, hogy "tudatlan". Maximum nem képzi magát tovább, és sokat felejt, az megesik. De ne szuggeráld, hogy el lehet végezni úgy az orvosit, ahol még a kettesért is vért izzadsz, hogy nem tudsz rengeteget. Orvosin nem csak a csúszási arány magas, hanem a kibukási arány is. Annyira szétszivatnak, mint három BME-n egyszerre, mindegy hol végzed. Kicsit több tiszteletet érdemelne aki egyben kijön onnan, mert ő azért szenvedett annyit, hogy a hozzád hasonlóakon is segítsen. Nyilván nem a fizetés érdekli, akkor másik szakmát választott volna.
2016. febr. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!