Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek az általános...

Szerintetek az általános orvosi nehéz szak?

Figyelt kérdés
Nyilván nem könnyű, de van olyan nehéz, mint egy jogi vagy mérnöki képzés?

2016. febr. 13. 12:46
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
19-es! "Bizonyítsd a gyakorlatban, majd akkor beszélgetünk" ?? Mi van? Kinek képzeled te magad, hogy bárkit is számon kérj? Egy senki vagy, már ne is haragudj. Egy no-name kommentelő. Se orvos, se mérnök, se senki nem tartozik NEKED elszámolással. Ha valaki nem jó a szakmájában, az úgyis kiderül. Egyébként meg orvosok közt is vannak értelmesebbek, mint mérnökök, jogászok között, tehát vica-versa igaz, amit írtál, nem csak "egy irányba". 17-es... te sem tudod akkor, milyen az, mikor az embernek másfél hónap alatt van anatómia, élettan, biokémia szigorlata, plusz immunológia és egyéb vizsgák.
2016. febr. 17. 12:39
 22/24 anonim ***** válasza:
Én vagyok 17-es, és pontosan tudom milyen. Nézd meg mire írtam..
2016. febr. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

nehéz a 3 közül a mérnők a "könnyebb" ,általa szabad lehetsz mint a madár.


viszont az orvosinak megvan a maga szépsége...ott a pszchihiátria,

2016. máj. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom a joghoz vagy a mérnökihez hasonlítani, mert csak orvosira járok.

Az orvosiban nem az a legnehezebb, hogy megtanuld a tananyagot (bár sokszor ez önmagában sem egyszerű). Hanem ami erre rárakódik. Az orvosin zajlik egy ki nem mondott, "implicit" képzés. Aminek az a lényege, hogy orvost "faragjanak" belőled a 6 év alatt: megtanulj a legnagyobb nehézségekkel megbirkózni; bírd, ha megaláznak/letörik a szarvad; ha már kétszer beléd rúgtak, akkor is kelj fel harmadikra, és vidd keresztül, amit elkezdtél.

Ráadásul bele kell rázódnod az egészségügybe, ami elég más, mint amit az ember gimiben/első-másodéves hallgatóként elképzel. Néha elég kegyetlen dolgokkal kell szembesülni a betegellátásban, ehhez hozzá kell edződni, meg kell tanulni elviselni a nehézségeket.

Plusz jól kell tudni kommunikálni a betegekkel, anélkül nem ér az egész semmit.

2016. máj. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!